Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

26.03.2010 Policja ujęła mężczyznę, który porzucił psa.

Recommended Posts

Falkhor    63
Policjanci ustalili mężczyznę, który porzucił swojego psa w Budach Łańcuckich. Mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Pies został umieszczony w schronisku dla zwierząt.

 

Początkiem marca br. Posterunek Policji w Białobrzegach został powiadomiony przez mieszkańca Bud Łańcuckich o wałęsającym się dużym psie, który, zgodnie z przekazaną informacją, został wypuszczony z samochodu przez kierowcę. Mężczyzna odjechał nie interesując się pozostawionym czworonogiem. Pies nie atakował ludzi, ale wchodził na teren okolicznych gospodarstw, jego obecność wywoływała wśród mieszkańców niepokój.

 

Policjanci poinformowali miejscowy Urząd Gminy o psie, sami natomiast zajęli się ustalaniem tożsamości mężczyzny. Czworonogiem zaopiekował się wezwany przez urząd lekarz weterynarii, który zabrał zwierzaka do schroniska w Łańcucie.

 

Dużą pomoc w ustalaniu personaliów sprawcy okazali mieszkańcy Bud Łańcuckich, którzy widzieli całe zdarzenie. Dzięki temu szybko ustalono, że był to mieszkaniec pobliskiej miejscowości z sąsiedniego powiatu.

 

Po usłyszeniu zarzutu znęcania się nad psem poprzez jego porzucenie, co zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt jest zagrożone nawet karą pozbawienia wolności mężczyzna zdecydował się na dobrowolne poddanie się karze. Stracił też niechcianego psa, który został umieszczony w schronisku dla zwierząt.

Źródło - KPP Łańcut

 

Ten facet powinien jeszcze karnie odpracować spooooro czasu w tym schronisku. Albo w innym, żeby pies mógł szybciej zapomnieć o swym nieodpowiedzialnym, egoistycznym 'właścicielu'!

Brawo dla mieszkańców, że pomogli złapać przynajmniej tego jednego matoła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżyk    43

Podobny obrazek bestialstwa, tylko bardziej drastyczny był tu u nas w ubiegłym tygodniu. Jakiś zwyrodnialec powiesił kotka na drzewie. W "Głosie Koszalińskim" zamieszczono zdjęcie tego zdarzenia. Ile niby "normalnych" ludzi żyje obok nas ? Jednak do normalności jest i tak bardzo daleko:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

nie rozumiem... ok znudził mi sie pies - daje ogłoszenie, w ostateczności oddaje do schroniska jakim człowiekiem jest ten ktoś, poza tym pies to nie zabawka. Chyba że był agresywny - to uśpić go po prostu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×