Sign in to follow this  
Followers 0
maciej

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - wszyscy zgineli

73 posts in this topic

[align=center]swieczka.jpg[/align]

[align=center]Od 18.00 - 10 kwietnia do pólnocy w niedziele - 18 kwietnia będzie obowiązywała w Polsce żałoba narodowa po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem[/align]

Informacje praktyczne z naszej okolicy :

[align=center]W dniach 12 - 15 kwietnia w pokoju nr 27 w Urzędzie Miasta Łańcuta

można dokonywać wpisów w Księdze Kondolencyjnej

poświęconej pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

oraz ofiar katastrofy lotniczej - 10 kwietnia 2010 r.[/align]

[align=center]W naszym mieście w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św.Stanisława Biskupa i Męczennika (Fara) o godz. 17.00 w Niedzielę Miłosierdzia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji ofiar katastrofy. Po Mszy Świętej złożymy znicze i kwiaty przy ołtarzu polowym. W związku z tą katastrofą nie będzie po Mszy Świętej wieczornej zapowiedzianego programu.[/align]

[align=center]Niech każdy z nas wywiesi na swoim oknie narodową flagę z czarnym kirem. To ważna chwila dla naszego kraju. Pokażmy, że potrafimy być solidarni i jednoczyć się w żałobie z bliskimi ofiar.[/align]

[align=center]Wszelkie imprezy w dniu dzisiejszym zostały odwołane.[/align]

[align=center]W Niedziele o godz 12.00 w całym kraju nastąpi minuta ciszy.[/align]

[align=center]W Niedziele w związku tragedia Narodową w całej Polsce będą zamknięte sklepy należące do sieci :

Auchan, Carrefour, E.Leclerc, Biedronka (JMD Polska), Kaufland, Lidl, Real, Makro Cash&Carry, Media Markt, Saturn (Metro Group), Pepco, Schiever, Selgros Cash&Carry, Tesco, Żabka Polska, Stokrotka, Delima, Milea.[/align]

Szok i niedowierzanie równe tym, które miałem po ataku na WTC. Wiem, to nie jest to samo, co zamach, ale... nigdy nie sądziłem, że za mojego życia głowa polskiego państwa wraz z 1. damą zginie podczas obowiązków (lot na uroczystości upamiętniające Katyń). Prawdopodobnie wszyscy pasażerowie zginęli... Wypych, Szmajdziński, Wassserman, Kurtyka i inni...

Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Onet

Na pokładzie znajdowali się następujący pasażerowie:

1. Kaczyński Lech prezydent RP

2. Kaczyńska Maria Małżonka Prezydenta RP

3. Kaczorowski Ryszard b. Prezydent RP na uchodźstwie

4. Agacka-Indecka Joanna Przewodniczący Naczelnej Rady Adwokackiej

5. Bąkowska Ewa wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego

6. Błasik Andrzej Dowódca Sił Powietrznych RP

7. Bochenek Krystyna wicemarszałek Senatu RP

8. Borowska Anna Maria przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

9. Borowski Bartosz przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

10. Buk Tadeusz Dowódca Wojsk Lądowych RP

11. Chodakowski Miron Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego

12. Cywiński Czesław Przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK

13. Deptuła Leszek przedstawiciel Parlamentu RP (PSL)

14. Dębski Zbigniew osoba towarzysząca

15. Dolniak Grzegorz przedstawiciel Parlamentu RP (PO)

16. Doraczyńska Katarzyna osoba towarzysząca

17. Duchnowski Edward Sekretarz Generalny Związku Sybiraków

18. Fedorowicz Aleksander tłumacz języka rosyjskiego

19. Fetlińska Janina senator RP

20. Florczak Jarosław funkcjonariusz BOR

21. Francuz Artur funkcjonariusz BOR

22. Gągor Franciszek Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

23. Gęsicka Grażyna przedstawiciel Parlamentu RP (PIS)

24. Gilarski Kazimierz Dowódca Garnizonu Warszawa

25. Gosiewski Przemysław przedstawiciel Parlamentu RP (poseł PiS)

26. Gostomski Bronisław ks. prałat

27. Handzlik Mariusz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

28. Indrzejczyk Roman Kapelan Prezydenta RP

29. Janeczek Paweł funkcjonariusz BOR

30. Jankowski Dariusz Biuro Obsługi Kancelarii Prezydenta RP

31. Jaruga-Nowacka Izabela przedstawiciel Parlamentu RP (SLD)

32. Joniec Józef Prezes Stowarzyszenia Parafiada

33. Karpiniuk Sebastian przedstawiciel Parlamentu RP (PO)

34. Karweta Andrzej Dowódca Marynarki Wojennej RP

35. Kazana Mariusz Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ

36. Kochanowski Janusz Rzecznik Praw Obywatelskich

37. Komornicki Stanisław Przedstawiciel Kapituły Orderu Virtutti Militari

38. Komorowski Stanisław Jerzy Podsekretarz Stanu w MON

39. Krajewski Paweł funkcjonariusz BOR

40. Kremer Andrzej Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

41. Król Zdzisław Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007

42. Krupski Janusz Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

43. Kurtyka Janusz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

44. Kwaśnik Andrzej Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich

45. Kwiatkowski Bronisław Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP

46. Lubiński Wojciech lekarz prezydenta RP

47. Lutoborski Tadeusz przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

48. Mamińska Barbara Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP

49. Mamontowicz-Łojek Zenona przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

50. Melak Stefan Prezes Komitetu Katyńskiego

51. Merta Tomasz Podsekretarz Stanu w MKiDN

52. Mikke Stanisław Wiceprzewodniczący ROPWiM

53. Natalli-Świat Aleksandra przedstawiciel Parlamentu RP (PiS)

54. Natusiewicz-Mirer Janina osoba towarzysząca

55. Nosek Piotr funkcjonariusz BOR

56. Nurowski Piotr szef PKOL

57. Orawiec-Loeffler Bronisława przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

58. Osiński Jan Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

59. Pilch Adam Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe

60. Piskorska Katarzyna przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

61. Płażyński Maciej Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

62. Płoski Tadeusz Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego

63. Potasiński Włodzimierz Dowódca Wojsk Specjalnych RP

64. Przewoźnik Andrzej Sekretarz ROPWiM

65. Putra Krzysztof wicemarszałek Sejmu RP

66. Rumianek Ryszard Rektor UKSiW

67. Rybicki Arkadiusz przedstawiciel Parlamentu RP

68. Sariusz-Skąpski Andrzej Prezes Federacji Rodzin Katyńskich

69. Seweryn Wojciech przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

70. Skrzypek Sławomir Prezes Narodowego Banku Polskiego

71. Solski Leszek przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

72. Stasiak Władysław szef Kancelarii Prezydenta RP

73. Surówka Jacek funkcjonariusz BOR

74. Szczygło Aleksander szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

75. Szmajdziński Jerzy wicemarszałek Sejmu RP

76. Szymanek-Deresz Jolanta przedstawiciel Parlamentu RP

77. Tomaszewska Izabela osoba towarzysząca

78. Uleryk Marek funkcjonariusz BOR

79. Walentynowicz Anna osoba towarzysząca

80. Walewska-Przyjałkowska Teresa Fundacja "Golgota Wschodu"

81. Wasserman Zbigniew przedstawiciel Parlamentu RP

82. Woda Wiesław przedstawiciel Parlamentu RP

83. Wojtas Edward przedstawiciel Parlamentu RP

84. Wypych Paweł Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

85. Zając Stanisław senator RP

86. Zakrzeński Janusz wybitny polski aktor

87. Zych Gabriela przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

88. Michałowski Dariusz poseł RP

89. Pogródka-Więcławek Agnieszka funkcjonariusz BOR

Lista członków załogi

90. Protasiuk Arkadiusz Kapitan

91. Grzywna Robert członek załogi

92. Michalak Andrzej członek załogi

93. Ziętek Artur członek załogi

94. Maciejczyk Barbara stewardessa

95. Januszko Natalia stewardessa

96. Moniuszko Justyna stewardessa

Wp.pl

Z racji przeciążenia portali Onet.pl, WP.pl czy także Interia:

Materiał w TVP.INFO

Materiał w Wyborczej

Materiał w BBC

Materiał w CNN

Szok. Brak słów.

Trudno wprost uwierzyć w to co się wydarzyło. To jak zły sen z którego chcieli byśmy się wybudzić. A jednak to prawda, to tragiczny fakt. Patrząc na tą tragedię można powiedzieć że jest to "dziecko" Katynia, owoc tamtych tragicznych wydarzeń. Wtórne zło które spotkało Polaków na rosyjskiej ziemi po 70 latach od tamtej tragedii

[*] [*] [*]

"Życie jest jak płomień palącej się świecy. Zostanie zdmuchnięty, lub dotrwa do końca, lecz zgaśnie na pewno."

[align=center]W naszym mieście w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św.Stanisława Biskupa i Męczennika (Fara) o godz. 17.00 w Niedzielę Miłosierdzia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji ofiar katastrofy. Po Mszy Świętej złożymy znicze i kwiaty przy ołtarzu polowym. W związku z tą katastrofą nie będzie po Mszy Świętej wieczornej zapowiedzianego programu.

Wszelkie imprezy w dniu dzisiejszym zostały odwołane.[/align]

Za prezydentem nie przepadałem, ale naprawdę jak na mnie to dosyć mocno to przeżyłem. Ogromna tragedia która odciśnie swoje piętno w historii Polski na zawsze.

Tyle katastrof lotniczych w Polsce "zawdzięczamy" radzieckiej technologii

Ale nie rozumiem dlaczego tyle ważnych osób poleciało antycznym samolotem, który poprzedni piloci nazywali "latajaca trumna" ale cóż, na rozważania będzie czas później.

względnie nie, ale jako maszyna rządowa troszkę stary ;)

Hmm 20 lat to wiek pewnie 60% samochodów na naszych drogach ;)

Godzio 20-sto letni samolot jest juz tak wysluzony ze masakra. Wszystkie elementy mechaniczne sie wyrabiają. Wymiana nawet wiekszosc nei zalatwia sprawy. Nawet jesli kawalek poszycia sie gdzies w jakis sposob zniszczy to nie wyminisz go tak latwo.

Poza tym jest przepis ktory reguluje zaistaniala sytuacje, ze jednym samolotem nie moze latac tyle waznych dla panstwa osob. Szkoda tylko ze byl on notorycznie i ZAWSZE łamany...

[align=center]W niedzielę w południe dwiema minutami ciszy cała Polska uczciła pamięć ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i ponad 90 innych osób, które udawały się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.[/align]

W naszym powiecie także było słychać dzwony, syreny, a także ludzki odruch ciszy na naszych ulicach.

Samolot jaki był taki był. Ale zamiast polecieć na inne lotnisko i normalnie wylądować to nie, trzeba było 4 razy podchodzić do lądowania żeby się nie spóźnić na uroczystości. Na śmierć nie ma sie co spieszyć..

Tak apropo jak podają różne media (internetowe oraz szczególnie zagraniczne) :

Według telewizji Rossija 24 do katastrofy doszło podczas czwartego podejścia do lądowania[8], jednak - jak podaje Agencja Informacyjna Federacji Rosyjskiej REGNUM — informacja ta nie potwierdziła się: cztery podejścia do lądowania wykonał inny samolot lecący z Moskwy[9]. Najprawdopodobniej pomyłka ta wynikła z błędnej interpretacji rosyjskiego terminu "четвёртый разворот" (czwarty zakręt), który oznacza ostatni zakręt samolotu przed wyprowadzeniem na prostą do pasa.

wikipedia

Dziwne uczucie jak wczoraj zobaczyłem relację w TVN24.

I jeszcze dziwniejsze było jak pojawiała się lista pasażerów.

Polska scena polityczna wywróciła się do góry nogami.

Poza tym jest przepis ktory reguluje zaistaniala sytuacje, ze jednym samolotem nie moze latac tyle waznych dla panstwa osob. Szkoda tylko ze byl on notorycznie i ZAWSZE łamany...

No właśnie, że nie ma. I tu jest problem. Wypadek CASY ich czegoś nauczył, ale taki przepis wprowadzono tylko w siłach powietrznych.

Poza tym to zdrowy rozsądek mógł tu zadziałać.

Nieważne - 2 czy 4 podejścia. Wieża przekazała pilotom informacje o trudnych warunkach i o możliwości lądowania gdzie indziej. Czyżby powtórka z Gruzji?

Mariusz z tym przepisem jedni mówia ze jest inni ze nie. Kilka razy slyszalem ze jest. Trzeba bylo by poszukac. Mimo wszystko wydaje sie byc logiczne to ze okolo 90 waznych osob dla panstwa nie powinno podrozowac jednym samolotem a dwoma lub nawet trzema.

Cóż, zginęła czołowa polska prawica. Tych ludzi naprawdę będzie ciężko zastąpić w tak krótkim czasie.

Co do samego Prezydenta, nie boję się tego powiedzieć, że zginął człowiek WYBITNY. Mąż stanu, wielki patriota, którego prezydentura nie była efektownym, ale ogromnie ważnym spłacaniem długu pamięci wobec wszystkich, którzy po 1944 roku poświęcali życie dla niepodległej Polski. Czasem, aż wstyd, że dopiero ten Prezydent potrafił odnaleźć i uhonorować żołnierzy wyklętych, którzy stanęli do walki z komunistami po wojnie, ludzi marca 1968, działaczy SKS, Solidarności i dziesiątek innych bohaterskich a mało znanych środowisk.

Starał się spełniać podstawowe obietnice wyborcze, w tym prowadzenie polityki, którą nazwał "solidarną". Robił to konsekwentnie, choćby jego sprzeciw wobec rozwiązań, które ocenił jako niesprawiedliwe społecznie - zarówno za rządów Tuska, jak i wcześniej, Jarosława Kaczyńskiego, Marcinkiewicza. Wprost mówił, że nie ma mowy o rozwiązaniach w służbie zdrowia, które doprowadziłyby do powstania dwóch kategorii pacjentów - bogatych w jednoosobowych salach i biednych na korytarzach.

Prowadził politykę zagraniczną silnego sojuszu z krajami nadbałtyckimi - Litwą, Łotwą, Ukrainą, by stworzyć silną koalicję, alternatywną dla Niemiec i Rosji, stworzyć ważnego gracza na scenie światowej, twardo walczył o polskie interesy. Tak naprawdę to właśnie rok 2005 wyznaczył pewne nowe kierunki i cele polskiej dyplomacji. Nie była to rewolucja, ani katastrofa, ale lekkie, choć ważne, przesunięcie. W skład tego pakietu wchodzi zarówno bardziej świadome i mocniejsze niż wcześniej czyniono wspieranie prozachodnich dążeń ukraińskich, w tym otwarcia dla niej drogi do NATO. Taka sama oferta dla Gruzji. Próba znaczącego wzmocnienia Polski w Unii Europejskiej, co zresztą po części się udało.

Wreszcie podjęcie rozmów z USA na temat tarczy antyrakietowej mogącej przy rozsądnych negocjacjach znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszego kraju. Jego słowa, kiedy stwierdził, że poświęci drugą kadencję dla tarczy w Polsce, w czasie gdy inni toczyli przepychanki medialne o jedną rakietę, by tylko zyskać w kolorowych sondażach.

Jeśli chodzi o samą Gruzję. Nie mam najmniejszych wątpliwości, Kaczyński uratował temu państwu niepodległość. Tak, tak. Nie ma w tym słowa przesady. W jedną noc zmobilizował prezydentów krajów nadbałtyckich oraz Ukrainy i poleciał w środek wojny, w czasie największej rosyjskiej inwazji. Gdyby nie tamten lot, Gruzji najpewniej dzisiaj by nie było. Gruzini do dzisiaj uważają go za bohatera, na pewno słyszeliście, co na BBC w sobotę powiedział Saakaszwili: "he was hero of Georgia". Marzyć można o takich sojusznikach, o takich przyjaciołach. Oczywiście nie brakowało szyderstw, po co to było, jakaś Gruzja - bo nie rozumieli jak ważna była w planach o które walczył Kaczyński - planach uniezależnienia nas od rosyjskiego gazu. Zawsze dobro Polski i rację stanu stawiał na pierwszym miejscu. On nigdy nie patrzył na to, czy ktoś dobrze o nim powie, czy nie. On kierował się pytaniem: "co z tego będzie miała Polska?", nie interesowało go, w jaki sposób ktoś coś odbierze. Był absolutnie nie z tego pastiszu karykaturalnej bajki, którą jest dzisiejsza plastikowa, pijarowska i marketingowo-sondażowa polityka.

Niestety, musieliśmy doczekać jego śmierci, aby można było powiedzieć o nim prawdę. Serwisy informacyjne dobitnie pokazują skalę zakłamania w stosunku do Lecha Kaczyńskiego. W ciągu ostatnich lat, szczególnie te TVN-owskie, najzwyczajniej w świecie go zaszczuły - zrobiły z niego upośledzonego kurdupla, idiotę i buca, przy którym Tusk zawsze ma rację, ponieważ nigdy nie powie "Borubar", czy "Roker Perejro"... Widać, zna się na piłce, niestety tylko na piłce. Niektórzy na tym opluwaniu kariere zrobili. Nagle postanowili zdjąć czarny filtr z ust i obiektywów, i pokazać prawdziwe oblicze sympatycznego, uśmiechniętego, miłego, ciepłego. I to jest dodatkowa przykrość jaką czuję. Hipokryzja na światowym poziomie. Mam nadzieję, że teraz ludzie zobaczą, że zasługi Kaczyńskiego przesłaniały mało istotne wpadki, których spiralę nakręcały media. Przy wszystkich słabościach i grzechach prezydentury Kaczyńskiego, to najlepszy z prezydentów po 1989 roku. Bo jeśli nie, to jak ocenić w tym kontekście jego poprzedników: Jaruzelskiego (nie trzeba wspominać...), Wałęsę (Bolek...) i Kwaśniewskiego (gdzie nie pojechał, to się upił, nawet na obchodach w Katyniu nie odpuścił)?

Na podsumowanie dodam, że o innych też nie zapominam. Nawet ci z SLD, ludzie nie z mojej "stajni" mieli mój szacunek, gdyż Szmajdziński czy Szymanek-Deresz byli, mimo poglądów, których nie podzielałem, ludźmi z klasą, potrafiącymi dyskutować i nie przypominam sobie jakiejkolwiek ich wypowiedzi, która byłaby chociaż w 1/10 tak denna jak Palikota czy Niesiołowskiego.

Qmar - oczywiście, że powinni. To nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, żeby to wiedzieć. Nie wiem dlaczego polecieli jednym. Prestiż?

A ja nie głosowałem na Kaczyńskiego, nie podobała mi się jego prezydentura i nie mam zamiaru nagle uważać go za wybitnego męża stanu na którego kreują go media.

Szacunek do wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie mam, ale na tym koniec.

A co do samych mediów to wychodzi z nich hipokryzja. Z Polaków zresztą też.

Co zrobili poprzedni prezydenci? Ot chociażby dzięki Wałęsie nie stacjonują w Polsce wojska rosyjskie. Ale to nie temat na takie rozmowy.

Gdy w pierwszej chwili dowiedziałem się o wypadku i ofiarach i kto wśród nich jest - nie mogłem uwierzyć. Miałem nadzieję, że to nie żart (wierzę, że takich żartów nie będzie nigdy) tylko wielka pomyłka. Okazało się, że to 100% prawdy.

bez względu na przekonania polityczne i osądy nad politycznymi wizerunkami ofiar - stała się rzecz straszna i nie mogę odszukać w pamięci podobnej sytuacji. Nigdy nie spodziewałbym się, że za mojego życia stanie się coś takiego. Prezydent RP z 1. damą i liczną świtą zginęli podczas pełnienia swoich obowiązków, jako oficjalna delegacja na oficjalną imprezę o tak wielkim znaczeniu. Szok, niedowierzanie, brak słów. A także niepokój, uczucie pustki i wielki smutek. Człowiek dzięki mediom przywykł do wiadomości o różnych kataklizmach, zbrodniach, wynaturzeniach. To jednak był nasz prezydent, który wygrał wybory i był naszym przedstawicielem (nawet, jeśli ktoś na niego nie głosował). Urząd obdarzony wielkim szacunkiem, respektem. Sama osoba Lecha Kaczyńskiego - budząca kontrowersje, jednak BYŁ prezydentem!

Wspomniałem, że poczułem niepokój... Narodził się on z dwóch powodów i oba łatwo nazwać. MEDIA i POLITYKA. Szaleństwo mediów i szaleństwo polityków. Mam nadzieję, że przynajmniej przez czas żałoby będzie dziennikarzy i polityków stać na utrzymanie w ryzach słów, które teraz znaczą bardzo wiele.

Qmar - oczywiście, że powinni. To nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, żeby to wiedzieć. Nie wiem dlaczego polecieli jednym. Prestiż?

A ja nie głosowałem na Kaczyńskiego, nie podobała mi się jego prezydentura i nie mam zamiaru nagle uważać go za wybitnego męża stanu na którego kreują go media.

Szacunek do wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie mam, ale na tym koniec.

A co do samych mediów to wychodzi z nich hipokryzja. Z Polaków zresztą też.

Co zrobili poprzedni prezydenci? Ot chociażby dzięki Wałęsie nie stacjonują w Polsce wojska rosyjskie. Ale to nie temat na takie rozmowy.

To że ten bardzo pokazowy " kęsek" wyprowadzenia rosyjskich wojsk z polski przypadł Wałęsie to przypadek chwili. Z pewnością każdy inny prezydent w tamtym czasie też do tego by doprowadził, gdyż zaistniała wtedy taka polityczna możliwość. Ja osobiście za Wałęsą nie przepadam, (to nie ten typ osobowości który można polubić) ale podziwiam jego odwagę determinację i wiarę w sukces że tą socjalistyczną machinę można pokonać.Powiedzenie że "Do odważnych świat należy" w całości się tu potwierdziło. Do patriotyzmu prezydenta Kaczyńskiego nie miał bym żadnych zastrzeżeń. To był wielki człowiek mimo małej postury

[align=center]W dniach 12 - 15 kwietnia w pokoju nr 27 w Urzędzie Miasta Łańcuta

można dokonywać wpisów w Księdze Kondolencyjnej

poświęconej pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

oraz ofiar katastrofy lotniczej - 10 kwietnia 2010 r.[/align]

[align=center]Lech KACZYŃSKI Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

wraz z Małżonką oraz Członkowie delegacji, łącznie 96 osób, zginęli tragicznie w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10.04.2010 r.,zdążając na obchody 70. rocznicy zamordowania polskich oficerów w Katyniu.

Łącząc się w bólu z rodzinami, bliskimi i całą Polską pogrążoną w żałobie pożegnajmy Ich osobistą modlitwą oraz pamiątkowym wpisem do

"Księgi Kondolencyjnej Powiatu Łańcuckiego".

Wpisy zbierane są w holu Starostwa Powiatowego w Łańcucie przy ul. Mickiewicza 2 oraz w poszczególnych powiatowych jednostkach organizacyjnych. Do akcji włączyły się samorządy gminne z terenu powiatu wraz z podległymi instytucjami, parafie oraz organizacje społeczne.

Z uwagi na szeroki rozmiar akcji wpisy zbierane są na pojedyńczych kartach zatytułowanych „Księga Kondolencyjna Powiatu Łańcuckiego”, które można tu pobrać. Po ich wypełnieniu proszę niezwłocznie dostarczyć je do Starostwa, gdzie zostaną oprawione w całość.[/align]

Informacje zaczerpnięte ze strony UM i SP w Łancucie

Para prezydencka spocznie na Wawelu, obok Piłsudskiego. Ostatecznie decyzja zapadła, że tym najbardziej godnym miejscem jest Wawel, żeby tam spoczął razem z tymi, którzy się zasłużyli dla dobra naszej Ojczyzny: od królów, po bohaterów, wodzów - powiedział kardynał Dziwisz, podkreślając, że prezydent "zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom". Decyzję podjęła rodzina i sam kardynał Dziwisz.

Co o tym myślicie?

Czy faktycznie to dobra decyzja, żeby Prezydent wraz z żoną pochowany został na Wawelu wśród Królów?

źródło - onet.pl

Jeśli ranga słowa KRÓL znaczy więcej jak słowo prezydent, to nie jest to właściwe miejsce dla pary prezydenckiej. Ale to tylko gra słów, a nie o słowa tu chodzi. Uważam ze to miejsce jest odpowiednie dla prezydenckiej pary. Prezydent Kaczyński był patriotą wielkiego formatu. Walczył o interes Polski mimo że narażał się na krytykę. Był tym, kto nie przelicza wszystkiego na złotówki. Walczył o zachowanie Polskiej tożsamości i nie ulegał presji i naciskom. Miał tę odwagę i chyba dla tego nie był popularny. I jeszcze drugi watek przemawiający ZA. Myślę ze to miejsce będzie jednocześnie wyrazem hołdu dla wszystkich osób które wraz z prezydencką parą zginęły w tej katastrofie

to jest niewłaściwa decyzja podjęta pod wpływem chwili.

Warszawa - tam jest miejsce jego pochówku. Ale niech robią co chcą. Rodzina będzie miała bardzo daleko do grobu bliskich, oni są chyba z Pomorza.

Kwatery prezydenckie są w Archikatedrze w Warszawie, a nie na Wawelu. Kaczyński nie był królem. A jego zasług nawet nie ma co próbować porównywać do zasług Piłsudskiego czy generała Sikorskiego (co niektóre media już próbowały mówiąc, że katastrofa w Smoleńsku to powtórka z katastrofy w której zginął gen. Sikorski).

Ewentualnie mógłby spocząć na Powązkach lub w Świątyni Opatrzności Bożej.

Wawel ja bym porównał do Cmentarza Zasłużonych w Zakopanem - chowane są tam naprawdę wybitne osoby. Kaczyński nie zasłużył na pochówek wśród królów. Poza tym to jest krypta Piłsudskiego.

To co? Teraz będzie Piłsudskiego i Kaczyńskich?

Decyzja polityczna i stanowczo za szybka. A na dodatek stanowi pretekst, żeby z ludzi uszły emocje, które przez 3 ostatnie dni trzymali w sobie.

Po prostu wstyd.

Sign in to follow this  
Followers 0