Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - wszyscy zgineli

Recommended Posts

ada    0

Wstyd mi za naród polski! Kilka dni po takiej tragedii nie potrafimy spuścić głów i zachować w sercu własnych krzykliwych myśli. A co komu szkodzi, że na Wawelu. Ile razy w życiu tam będziemy? Raz, dwa? Przecież to wszystko jest takie nieważne… To tylko ciało, tylko grób. Nie krzyczcie tak głośno, bo wstyd…

Guest Bake   
Guest Bake

No to jeżeli to takie nie ważne dlaczego nie pochowają go w rodzinnej miejscowości?

Wawel to dla Polski miejsce wyjątkowo szczególne, przeznaczone dla osób wybitnych. To że Prezydent zginął w katastrofie lotniczej nie czyni z niego kogoś wyjątkowego, wybitnego.

Czym jego zasługi są w porównaniu z np. Piłsudskim, Kościuszką ?

Wałęsa już prędzej odpowiada

darekielb    13

No to jeżeli to takie nie ważne dlaczego nie pochowają go w rodzinnej miejscowości?

w 100% się z tym zgadzam.

PS. nikt nie krzyczy ;)

Mi jest wstyd za tych którzy teraz nagle po katastrofie się obudzili i udają świętych, te opisy, wirtualne znicze itd. Co to ma być?

Jeszcze niedawno wystarczył byle temat związany z polityką i każdy jechał po politykach równo, a teraz wszyscy ich nagle kochają i wychwalają :D

Oszukiwanie samego siebie nie mówiąc o innych.

Wstyd mi za naród polski!

Mnie też! Za tę hipokryzję i obłudę. W ciągu kilku godzin Kaczyński ze złego, kłótliwego i obśmiewanego prezydenta wyrósł na wybitnego męża stanu.

A co komu szkodzi, że na Wawelu. Ile razy w życiu tam będziemy? Raz, dwa? Przecież to wszystko jest takie nieważne… To tylko ciało, tylko grób.

Wawel to miejsce symboliczne. To nie jest tak, że go tam pochowają i potem wszyscy zapomną. Jego grób zostanie tam na lata/wieki. Więc jest to ważne. Żeby w przyszłości nie było sytuacji w której ktoś powie: "A dlaczego ten a ten nie może zostać pochowany na Wawelu skoro Kaczyński tam jest?"

Prezydent był związany z Warszawą i tam powinien zostać pochowany. Z Krakowem go nic nie łączyło. Cytat jednego ze słuchaczy radia, które właśnie słucham: "Na Wawelu? Megalomania".

Nie krzyczcie tak głośno, bo wstyd…

A od kiedy to żałoba narodowa zabrania mi wyrażania swojego zdania? Nie podoba mi się coś to o tym mówię/piszę. Jak to mówią: "Brak głosu też jest głosem".

Wstydem jest zrobienie całej tej szopki. Nie dziwię się, że dzisiejsza ceremonia dla rodzin zmarłych, których ciała przyleciały z Moskwy jest niedostępna dla osób postronnych. Osobiście źle bym, jako członek rodziny, biorąc udział w takim medialnym przedsięwzięciu.

A i wiesz co jest jeszcze wstydem? Że tak naprawdę to śledząc relacje w mediach mamy, że zginął prezydent i 95 innych osób. Żeby znaleźć listę ciał, które dzisiaj wróciły do kraju musiałem chwilę poszukać, bo media podały tylko te najbardziej znane nazwiska. Ale może to dobrze - rodziny nie przeżyją tego wszystkiego o czym pisałem akapit wyżej.

Danka28    1

Pomijając fakt, czy prezydent zasłużył, by spocząć na Wawelu, czy nie, to jako Warszawiak (bo z tego co wiem, tam od zawsze mieszkał) powinien spocząć w Warszawie. Ja np. nie chciałabym, żeby mnie pochowano np. w Poznaniu.... No bo niby dlaczego...???

A widząc jak kruche i ulotne jest życie, uważam, że każdy powinien powiedzieć, jaka jest jego wola w takich kwestiach. Mimo, że nie zamierzam umierać (;)) to moi najbliżsi wiedzą, że jeśli coś mi się stało i byłoby to możliwe, to chcę oddać narządy do przeszczepu i gdzie chcę mieć swoje miejsce spoczynku...

Eisenhower    2
Mnie też! Za tę hipokryzję i obłudę. W ciągu kilku godzin Kaczyński ze złego, kłótliwego i obśmiewanego prezydenta wyrósł na wybitnego męża stanu.
To nie jest wina ludzi tylko mediów. Łykają wszystko, co się im zaserwuje. Najpierw wizerunek obśmiewanego chytrego gnoma, teraz bohatera, czy choćby zwykłego człowieka z prawdziwej strony. Bo kto rozpoczyna każdy program i kończy go na zadawaniu pytań o kompletne debilizmy, kto rozdmuchuje każdą wypowiedź, każdą wpadkę? To media nadają ton debacie. Generalnie samemu trzeba włączyć mózg. Przedwczoraj oglądałem poranny TVN, jak jedna z drugą dzwoniły i rozpaczały. I miały problem, że media nie pokazywały prawdy o tym, jacy Kaczyńscy byli naprawdę, bo one dopiero teraz zobaczyły, że to normalni ludzie... I tak sobie pomyślałem, gdzie miałyście rozum, same nie potrafiłyście tego zrozumieć? Więc co się dziwić.

Mnie przede wszystkim wstyd za czołowych polskich polityków, tych z drugiej strony, którzy wylewają teraz krokodyle łzy. Widząc jak Komorowski klęka przy trumnie, przypomniałem sobie SKANDALICZNE słowa, po tym jak samochód Kaczyńskiego został ostrzelany w Gruzji przez rebeliantów, wypowiedziane nie przez jakiegos ciula, tylko marszałka Sejmu: "jaki Prezydent, taki zamach". Historia dopisała "jaki Prezydent, taka katastrofa", panie Komorowski. Zrozumiałbym żal i smutek u niektórych, ale jak odbierać magiczną metamorfozę każdego atakującego?! Ktoś jest tak naiwny?

Jedynie honorowo zachował się guru PO Palikot. Siedzi cicho, bo chyba sam wie, że wysoce niestosowne byłyby jakiekolwiek ruchy w mediach z jego strony. Nikt tu się nie szanuje, nie ma się co łudzić.

Aha, i co do tego onetowskiego, do którego linkę podał Bake. Jakiś czas temu w jednym z postów napisałem coś takiego: "Zapytajcie prostego wykształceńca o sukcesy obecnego rządu od 2007 roku, to odpowie, że Polska jako jedyna ma wzrost gospodarczy (podobnie jak Pakistan Biggrin ), nie ma już dzielenia Polaków (gdyż odsunięto od władzy PiS) (...)", tymczasem u faceta w komencie czytam: "Nie potrafił łączyć, a dzielił, jak nikt przedtem, na obywateli dobrych (tych z pod znaku PiSu) i złych (w myśl zasady: kto nie z nami ). To za jego prezydentury doczekaliśmy powrotu do starych metod, opartych na podsłuchach i inwigilacji ludzi.". Nie wymaga komentarza. To jest właśnie klasyczny przypadek medialnej tresury, przez którą chciałem was przestrzec. Pozbawianie do bólu percepcji i postrzegania rzeczywistości, a chłonięcie jak gąbka kolorowej papki.

Natomiast jeśli chodzi o pochówek na Wawelu. Jest mi to obojętne, gdzie Lech Kaczyński spocznie. Ale kiedyś Królowie dziś Prezydenci, jaka jest różnica między ówcześnie panującymi a dzisiejszymi? To będzie symboliczna mogiła nie tylko tych, którzy zginęli w 2010 roku, ale także tych, którzy w 1940 zostali zamordowani w Katyniu.

Jeżyk    43

Cóż, ilu Polaków tyle poglądów w tej sprawie. Każdy ma prawo do swojego zdania i uszanujmy je. Niezależnie od tego czy decyzja była słuszna czy też nie,to kwestia pogladów, już zmieniona być nie może, więc nie ma sensu protestować i stwarzać bardzo zły obraz polskiego społeczeństwa.

Cała ta machina jeż ruszyła, ponad stu przedstawicieli różnych państw przyleci do Krakowa, i tego zmienić się już nie da.To nie zabawa w przysłowiową "ciuciubabkę". Sami Polacy z jednej strony oczekują zgody z sąsiadami, a sami między sobą robią awanturę (tu nie chodzi o Forum) i dają świadectwo braku szacunku dla tej tragedii która się wydarzyła. Czy mogła być szersza konsultacja w tej sprawie ? Z pewnością tak, ale w tej chwili są to już niestety nieodwracalne zaszłości i żadne protesty niczego nie zmienią . Mogą tylko zepsuć obraz naszego społeczeństwa:(;):(

maciej    32

Napisze krótko, gdyż ciężko mi jest w obecnym czasie komentować dziejącą się sytuacje.

Tak jak Jeżyk napisał, ilu Polaków tyle poglądów. Chowając niektóre osoby które leżą pod katedrą wawelską też miały miejsce protesty "społeczeństwa". Nigdy nie będzie tak, że decyzja będzie odebrana jednakowo przez wszystkie osoby. Dziwi mnie tylko ośmieszanie samych siebie (ludzi protestujących) na oczach można powiedzieć śmiało obecnie całego świata. Tym bardziej nie mogę w żaden racjonalny i logiczny sposób pojąć wypowiedzi które dziś cytowała wp.pl , iż skończyła się żałoba po ogłoszeniu miejsca pochowania pary prezydenckiej (wypowiedz jednej z osó:D . Zadaje sobie więc proste pytanie, czy aby ta osoba w ogóle miała żałobę ? Śmiem twierdzić z całą pewnością, że nie.

Wychodząc parę dni na przód do dnia pogrzebu prezydenta (niedziela) mam wrażenie iż to protestujące społeczeństwo, które uważa się za patriotów (wywiady w tv) będzie także robić szopkę po przyjeździe najważniejszych osób na świecie. Obym się mylił, oby tego typu szopek w czasie niestosownym było jak najmniej, Chcemy liczyć się w świecie, a sami tworzymy sobie problemy.

Decyzja zapadła, cóż dobrego, innowacyjnego, wnoszą tego typu akcje w tak niestosownym czasie ?

PS. bardzo dobry komentarz : link

ada    0

Hipokryzja i obłuda – owszem. Ale mam wrażenie, że dla niektórych żałoba narodowa kończy się na prezydencie!! Głupie protesty o grób są wg mnie wyrazem obłudy, gdyż jeszcze 3 dni temu wszyscy milczeli w południe, gdy wyły syreny, składali znicze… A dziś. To całe zamieszanie urąga pamięci nie prezydenta, a wszystkich tych, którzy tam zginęli. Dziś już tylko wszyscy myślą o pogrzebie, a nie o tragedii, w której zginęli rodzice, dzieci, małżonkowie. Naród polski już zapomniał… Teraz tylko liczy się pytanie: Wawel czy Powązki.

Jeżyk    43

Naród polski już zapomniał… Teraz tylko liczy się pytanie: Wawel czy Powązki.

Nic dodać nic ująć.W tym wszystkim pocieszające jest tylko to że nie cały naród zapomniał. Myślę że tylko jakaś nie wielka część, która w cieniu tej tragedii rozgrywa własną wojenkę. O co ? O miejsce spoczynku głowy państwa. Bo nie jest królem a tylko prezydentem. Ale o tym że jest tak samo jak kiedyś królowie, reprezentantem narodu, zupełnie zapomnieli. Rzeczywiście, warto robić zadymę i pokazywać całemu światu jacy jesteśmy kłótliwi i nie mamy szacunku do samych siebie i dla tragicznie zmarłego prezydenta.

Maćku, wspaniały link znalazłeś do rzeczowej wypowiedzi w "WYKOP" . To cieszy że są jeszcze ludzie rozsądni i mają trochę szacunku do samych siebie i dla innych

Falkhor    63

Jeśli ktoś ma ochotę - jest podkarpacka Księga Kondolencyjna, Urzędu Marszałkowskiego:

Informuję, że internetowa Księga Kondolencyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego zajduje się pod adresem: www.kondolencje.podkarpackie.eu

Info od Urzędu Marszałkowskiego.

Ponadto:

W najbliższą sobotę 17 kwietnia 2010 r. o godz. 3 rano

z Łańcuta organizowany jest wyjazd do Warszawy

na uroczystość pożegnania Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego,

jego Małżonki oraz pozostałych Ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Zgłoszenia i wpłaty (50 zł/os – koszt przejazdu i ubezpieczenia)

przyjmuje Sekretariat Starostwa Powiatowego w Łańcucie

(tel. 17 225 70 00) do czwartku 15.04.2010 r. do godz. 15.00.

Przy zgłoszeniu należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia:

imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL

oraz telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy)

oraz adres poczty elektronicznej.

Uwaga! Godzina wyjazdu może ulec zmianie

(informacje będą publikowane na tej stronie internetowej).

Powrót do Łańcuta planowany jest

w późnych godzinach wieczornych tego samego dnia.

Źródło - Powiat Łańcut

Do dyskusji - uważam, że to bardzo smutne. Co? Żałoba narodowa, która zgodnie z moimi obawami za szybko stała suię dyskusją polityczną i tak jak zauważyła Ada - Wawel czy Powązki zdominowały uczucia straty, faktycznej żałoby i zadumy na rzecz nowszego, nośnego tematu.

Ponadto - polskie media. Poziom żenujący. Słusznie zauważone na demotach - pomylenie żałoby narodowej z totalną, permanentną depresją :D Dziennikarze - żenujący poziom dyskusji z politykami.

A naród - prezentowany w mediach - jest wg mnie jakąś koszmarną podróbą tego, co czuję ja i moi znajomi.

Guest Bake   
Guest Bake

coraz bardziej dramatyczne fakty są ujawniane, widziałem na youtube film z zaraz po katastrofie, było widać kawałki porozrywanych ciał, koszmar, mam nadzieję że wszyscy zgnięli szybko - ale chyba inaczej być nie mogło.

Megg    9

po owej sobocie strach patrzeć co nowego przynosi każdy następny dzień... jakie kolejne fakty, domysły, plotki czy komentarze... czasem sobie tak myśle i nie wiem czy w ogóle powinno to być tak drążone i wałkowane... :/

Falkhor    63

Ech... tyle tylko dobrze, że w czasie żałoby tego człowiek nie musiał czytać. A teraz to już się zaczęło.

Islamista dziękuje Allahowi za zabicie prezydenta Polski

Rydzyk: A jeśli chciano załatwić obu Kaczyńskich?

Uniknąć się tego nie da. Patrząc obiektywnie - to nie może przejść przecież bez echa. Także bez tego echa 'brukowego'.

Falkhor    63
Czekający w Smoleńsku oficerowie BOR tuż po katastrofie TU-154M pobiegli do wraku i otoczyli kordonem ciało prezydenta. Rosyjskie służby miały rozkaz, by szybko wywieźć ciało. Bronili go BOR-owcy, którzy teraz zostali zawieszeni w czynnościach za "nieautoryzowane użycie broni".(...)

Źródło - Dziennik.pl

Wyobrażacie sobie sytuację, w której prezydent Rosji ginie w takiej katastrofie na terenie Polski i służby rosyjskie nie są dopuszczone do ochrony prezydenta/ciała prezydenta?

Jeżyk    43

Te odgłosy strzałów wcześniej tłumaczono inaczej. Miały to być odgłosy wybuchającej amunicji którą miała przy sobie ochrona prezydenta na pokładzie samolotu, a wysoka temperatura pożaru szczątków samolotu powodowała jej detonacje

Guest Bake   
Guest Bake

Radio Maryja Nasz Dziennik itp to nie do końca wiarygodne źródło informacji :)

i to niby "polskie media które jako jedyne mówią prawdę" śmiech :)

klik

klik2

Guest Bake   
Guest Bake

Nie wiem, Tvn nie oglądam, w ogole TV nie ogladam, gazete czytam wydanie internetowe tak samo jak interie o2 wp onet to taki dla mnie podstawowy program dnia :)

tutaj artykuł o Tusku i spisku smoleńskim zamieszany Komorowski no i dziadka Tuska z Wermachtu widać:

klik

dlatego nie ma co przeżywać o tym jaka gazeta zła czy dobra, jaki dziennik propagandowy itp bo w umie to wszystko to jedno wielkie śmierdzące ... kupa

takich zagrań będzie pewno więcej w czasie kampanii, jak można taką tragedię wykorzystywać w taki sposób ...

Falkhor    63

Niektórzy, tak jak ja chyba, łudzili się że to będzie inna kampania, tak mimo wszystko i tych złych - na początku - przeczuć, że taka tragedia nie zostanie uszanowana. No i nie została.

Falkhor    63
- Jeśli nie wyląduję, będę miał przechlapane (przewalone) - miał powiedzieć pilot Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem - pisze w czwartek "Gazeta Wyborcza". Doniesienia gazety potwierdzają wczorajsze nieoficjalne informacje TVN24, według których w samolocie miały paść podobne słowa ("Jak nie wyląduję/wylądujemy, to mnie zabije/zabiją"). Pilot ma je wypowiedzieć - według "GW" - 25 minut przed katastrofą. Wtedy w kokpicie nie było jeszcze osób spoza załogi.

Całośc w serwisie TVN

Sprawa bardzo się komplikuje - im bardziej nagrania są analizowane, tym gorsze rzeczy zaczynają wychodzić na światło dzienne...

Eisenhower    2

To jest tak zwane kopanie leżącego, przez stację, której właścicielem jest polecany w czasach PRL-u Czesławowi Kiszczakowi przez Jerzego Urbana, specjalista od propagandy:

(...) miał powiedzieć pilot (...) miały paść podobne słowa (...) Pilot ma je wypowiedzieć - według "GW" - 25 minut przed katastrofą (...) miał wypowiedzieć kapitan Arkadiusz Protasiuk (...)

Od samego początku trwa dezinformacja ze strony rosyjskiej, podchwytywana przez niektóre media. Prawie miesiąc po katastrofie okazało się, że samolot rozbił się jednak o 8:41, nie 8:56, na miejscu katastrofy może sobie spacerować kto chce, wciąż można tam znaleźć rzeczy osobiste, czy nawet ludzkie szczątki. Włączając w to okradanie zwłok, niedopuszczenie polskich archeologów, nieprzesłuchanie kluczowych świadków, prawdopodobieństwo sfałszowania stenogramów (!). Minęły trzy miesiące, a my nie wiemy nic. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby był to samolot ze zwykłymi ludźmi. Skoro polski rząd nie potrafi zadbać o śledztwo w którym giną najważniejsze osoby w państwie, to jak on może zadbać o zwykłego obywatela? No i jak ma być dobrze? W większości albo nie chcą, albo boją się zapytać. Pytań z dnia na dzień narasta. Póki co, pozostaje pisać listy do "braci moskali". Dla mnie to jest skandal, nic innego.

Natomiast człowiek ze świńskim ryjem i gumowym penisem prowadzi swoje schizofreniczne insynuacje. Twierdzi m.in., że: "Lech Kaczyński ma krew na rękach" i "Odpowiedzialność moralną ponosi Lech Kaczyński. To on przygotowywał wyjazd". Co za bzdet. To rząd organizował wyjazd, samolot był rządowy, dopiero po katastrofie nazwano go samolotem prezydenckim. W Polsce nie istnieje coś takiego, jak samolot prezydencki/samolot kancelarii prezydenta etc. Kolejna sprawa. Chęć przybycia Lecha Kaczyńskiego do Katynia komentowano w rządzie jako jego prywatne zachcianki. Bez jaj. Tak więc Palikot powinien założyć sobie na głowę ten świński ryj i udać się tam, gdzie jego miejsce, czyli do chlewu.

Zresztą, jego pierdy w mistrzowski sposób pozamiatał Rafał A. Ziemkiewicz:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/07/1 ... onanizuje/

Zbaczając nieco z tematu. Wydano pewną książkę. Pewnie zainteresuje moli książkowych, choćby z tego względu, że pozycje, w których głos zabierają zmarli, czyta się na pewno inaczej: http://www.wprost.pl/ar/202089/Kancelar ... zynskiego/

Można pobrać tu (całkowicie legal, ze strony prezydent.pl ;)): http://www.prezydent.pl/aktualnosci/kat ... rania.html

Sign in to follow this