Jump to content
Sign in to follow this  
siunatak

porównanie szkół Łańcut - Rzeszów

Recommended Posts

siunatak    0

głównie chodzi mi o II LO Łańcut vs. VI LO Rzeszów i II LO Łańcut vs. V LO Rzeszów. Może akurat ktoś z Was miał do czynienia chociażby z jakimiś opiniami na temat którejś z tych szkół.

hunter    0

Akurat nie chodziłem do tych szkół, ale przechylałbym opinie na korzyśc Rzeszowa bo VI liceum nie jest złe - slynie z tego że prawie nikt z rzeszowa tam nie chodzi tylko sami z okolic tzw. budowlanka, ale szkoła dobra i fajna, no a V już nie wiem za wiele tylko tyle że ukierunkowane sportowo. II LO w Łancucie jest ukierunowane humanistycznie. Nie wiem co Cie interesuje więc trzeba wybrać samemu. Rzeszów ma niedogodności związane z dojazdem który przez 3 lata sie uprzykrzy, no i jest sie uzaleznionym od autobusu przez co zycie towarzyskie jest ograniczone.

l__s2    15

Do dojazdów można się przyzwyczaić. Ja jeźdzę już 4 rok do Rzeszowa do technikum, 3 lata autobusem, a ostatni rok jeździmy we 3 autem. Chwilami bywało męczące wracanie przed 21 do domu i następonego dnia jechanie na 7 do szkoły, ale do wszystkiego można sie przyzwyczaić. No chyba, że ktoś miał by z tym wielki problem zawsze można wybrać szkołę w Łańcucie. Jeżeli chodzi o te wymienione LO to poziom jest raczej zbliżony. Bo jeżeli chodzi o technikum to w Rzeszowie jest zdecydowanie większy wybór kierunków.

siunatak    0

męczy mnie sama myśl o szkole, nie mówiąc już o codziennych dojazdach. Na nieszczęście mam do Rzeszowa jakieś 40 km, więc bardziej byłabym skłonna mieszkać w internacie. Zdecydowanie umysł humanistyczny, jednak czuję, że dobrze leży mi biologia. :D

Do dojazdów można się przyzwyczaić. Ja jeźdzę już 4 rok do Rzeszowa do technikum, 3 lata autobusem, a ostatni rok jeździmy we 3 autem. Chwilami bywało męczące wracanie przed 21 do domu i następonego dnia jechanie na 7 do szkoły, ale do wszystkiego można sie przyzwyczaić. No chyba, że ktoś miał by z tym wielki problem zawsze można wybrać szkołę w Łańcucie. Jeżeli chodzi o te wymienione LO to poziom jest raczej zbliżony. Bo jeżeli chodzi o technikum to w Rzeszowie jest zdecydowanie większy wybór kierunków.

jejku, jeśli wracasz przed 21 to chyba spory kawał drogi masz? :D

l__s2    15

Teraz już tak źle nie jest. W czwartej klasie maksymalnie wracam przed 20, ale to zasługa tego że jeźdze autem. W tamtym roku kończąc lekcje o 19.10, okołu 19.45 byłem na dworcu pks, o 20.15 autobus do Łańcuta. A następnego dnia rano o 5.50 autobus do szkoły. Ale jak się chce, to się można przyzwyczaić :D

Megg    9

mi sie wydaje że najważniejsze to wybrać od początku dobry profil/kierunek. Najgorzej jak sie zmieni zdanie po roku, dwóch... i tak liczy sie matura która jest wszędzie jednakowa. a 3 lata czy tam 4 jak jakieś technikum gdy nie zmienisz nic i od początku będziesz sie uczyć tego co bedziesz zdawać na maturze, 3 lata to wystarczy.

Chyba że ktoś nie umie się mobilizować no to polecam szkoły o wyższej renomie czyli tam gdzie jest trudniej (albo po prostu tam gdzie więcej uczniów z wysokimi osiągnięciami... bo szkoły mało pomagają w czymś takim, one tylko dają możlowości a potem się tym szczycą że mają ucznia który był laureateem jakiejś nagrody...)

nie ma reguły. często jest tak że szkoła nie spełnia oczekiwań, albo je spełnia ale właśnie wtedy dy się tego nie spodziewaliśmy