Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Dziecko się dobrze uczy? Płacić mu za stopnie!

Recommended Posts

Falkhor    63
Nawet jeśli jest to kontrowersyjna metoda, mówi się o niej coraz więcej na całym świecie

Czy warto kusić dzieci perspektywą dodatkowych pieniędzy w zamian za pilność w nauce? Pewien amerykański naukowiec odważył się postawić to pytanie. Eksperyment, który przeprowadzono w czterech amerykańskich miastach pokazał, że odpowiedź jest niejednoznaczna.

Źródło - Onet / Le Monde

Motywacja czy kalkulacja?

Wzbudzanie chęci czy nauka przedsiębiorczości ze wskazaniem na rachunkowość? I później może rachunki w wyrachowanie?

Satysfakcja z oceny przestała być wystarczająca?

A może spadł respekt dla tych, którzy oceny wystawiają?

Demonesssa    0

Gdyby szkoła dodatkowo nagradzała uczniów za dobre stopnie byłoby to moze nawet wskazane? O co w końcu chodzi w tej polskiej edukacji no o to żeby zdobyć wykształcenie dobre stopnie i potem dobrą pracę!! A dobra praca = dobra płaca!

Falkhor    63

Jedni od razu twierdzą, że uczy się po to, by mieć satysfakcję ze stopni. Ale dobrze zauważyła Demonesssa - mało kto z nas będzie się uczyć po to, by być naukowcem. Bycie naukowcem w Polsce jest dobrze opłacalne w niewielu dziedzinach... Wg mnie większość z osób, które starają się dobrze uczyć, wierzą w opłacalność tej nauki, jak inwestycji. Skończyć dobrą szkołę, dobre studia, dobry staż. Dlatego uważam, że coś takiego jak... stypendium naukowe powinno być nie tylko w szkołach wyższych. W liceach to są dość skrajne przypadki, że ktoś dostanie stypendium ministra :( Wyraźnie powinna to być nagroda, wyróżnienie. Ale i fakt... podupadły autorytet szkół, nauczycieli jak i generalnie samego uczenia się i marzeń o tym, że jak będę miał same piątki i szóstki, to będę mieć super pracę...

rudzia    0

Dziecko nie rozumie, że to co wyniesie ze szkoły jest dla niego. Dzieciakowi nie wytłumaczysz, ale nie wiem czy warto mieć za nie ambicje...ale do nauki motywować trzeba, ale uważam, że jest coś o wiele lepszego niż pieniądze.

Jak dziecko jest małe to zawsze istnieje szansa nakłonienia do nauki- komputer, nowa zabawka, wycieczka gdzieś gdzie dziecko bardzo chce jechać. Why not?

Stypendia pieniężne tak, ale myslę, że dopiero w wieku licealnym. Podstawówka jest za 'mała' a gimnazjum nie doceni...

psikuta    0

Znałem w podstawówce jednego któremu (podobno) matka płaciła za oceny. Koleś z tego co widziałem na NK faktycznie światowiec, obraca się wśród jakiś biznesmenów itp. Gdzieś na zachodzie w jakiejś firmie konsultingowej itp. Na foto to wyglądało bardzo "biznesmenowo", ale może to być zwodnicze, bo byle przedstawiciel w krawacie wygląda "biznesowo", a trudno go za takiego uznać.

W każdym razie facet o którym mówię, był synem nauczycielki więc to wszystko tlumaczy...

Z kolei drugi, który też bardzo dobrze się uczył (i jak dostał np. 3 to potrafił się popłakać na korytarzu), dzisiaj pracuje w "śrubach" ;) Tak więc nie wiadomo gdzie kogo rzuci.

Gdybym mógł się cofnąć w czasie to bym wkuwał ile się da, bo pasja i zainteresowanie światem nie budzi się w dziecku, ale w dorosłym.

KatMajster    0

psikuta

bo pasja i zainteresowanie światem nie budzi się w dziecku, ale w dorosłym.

To ja chyba bylem dorosły wczesniej :D :D :D :D

Kwasek - pomysł nie jest zły. Autostrady tez nie sa zle. Ale autostrady i pomysły realizowane w Polsce są inne niz te ktore są na zdjęciach w google :) :)

To ja chyba bylem dorosły wczesniej :) :) :D :D

Mam rozumieć, że z wielką chęcią uczyłeś się matematyki, zgłębiałeś zasady ortografii, anatomię człowieka na biologii, wzorów fizycznych, związków chemicznych ?