Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Stalking w Polsce już nie będzie bezkarny.

Recommended Posts

Falkhor    63

StalkingJuzNieBezkarny2010-300x106.jpg

Uporczywie nadchodzące SMSy, mejle, notki na FB, NK, GG, groźby na forach, nękanie przez różne systemy komunikacji, w tym wykorzystywanie czyjegoś wizerunku, podszywanie się - to wszystko w różnych odmianach i ilościach można zaliczy do stalkingu, który w swoim angielskim oryginale znaczy tyle co skradać się a w Polsce byłby nieco podobny do gry w podchody. Tyle, że to nie jest gra, gdzie bawią się dwie strony, bo bawi się zdecydowanie jedna kosztem drugiej. Niekiedy do słowa dochodzi szaleństwo, fanatyzm, obsesja.

Polskie prawo powoli, bardzo powoli ale jednak stara się dostosować do tego zjawiska. Wszak Internet oplata nas co raz mocniej i dają wiele potrafi wiele zabrać: m.in. poczucie bezpieczeństwa. Do tego problemy wynikłe z kradzieży kont i podszywania się pod kogoś, niszcząc przy tym wizerunek ofiary, relacje koleżeńskie czy partnerskie. Stalking może trwać latami.

Czy ktoś z Was padł jego ofiarą?

Czy próbował ktoś angażować policję do obrony przed nachalnymi smsowiczami i majlerami?

Czy ktoś Was zastraszał na forach lub portalach społecznościowych?

Czy często zmieniacie swoje hasła dostępu do kont?

Dla poszerzenia tematu - wątek odnośnie uzależnienia kobiet od FB (w tym także ich łatwość do publikacji swoich zdjęć z imprez...), prace nad naszym prawem, paka za nękanie na FB (ale w UK, a nie w PL) i ogólnie o cybeprzemocy w Sieci (szczególnie względem młodych dziewczyn).

Artykuł pochodzi ze strony Lancut.org

psikuta    0

o w morde, to ja jestem stalkowany od lat przez mojego operatora telefonii i internetu :)

co chwila dzownia czy chce jakis nowy rodzaj internetu lub przedluzyc umowe :)

jak ktos nie dba o swoja prywatnosc w necie to niech sie nie dziwi, ze spotykaja go takie nieprzyjemnosci. na fb mozna w kilkoma kliknieciami tak zabezpieczyc profil, ze nikt obcy nie widzi naszych zdjec i danych. nawet znajomym nie warto udostepniac na FB swojego telefonu i maila - bo po co ? skoro znajomi to maja numer i maila. zawsze tez moga sie kontaktowac przez PW na FB.

jak ktos mnie sie pyta o numer komorki, a ja nie bardzo pale sie udostepnic numer to podaje numer z jedna falszywa cyfra - zawsze wyjdzie na to ze sie tylko pomylilem :)

Falkhor    63

Psikuta - W linkach, które podałem, jest sporo ciekawych komentarzy i jest też nawiązanie do takiego swoistego nękania, jakim jest wydzwanianie przez firmy ubezpieczeniowe, pożyczkowe, kredytowe itd.

jak ktos nie dba o swoja prywatnosc w necie

Ta niedbałość PORAŻA. Zdjęcia rodzinne, sytuacje całkiem intymne, numery telefonów, adresy...

na fb mozna w kilkoma kliknieciami tak zabezpieczyc profil, ze nikt obcy nie widzi naszych zdjec i danych.

Można, ale przecież wtedy będziesz miał mniejszą oglądalność, mniej znajomych itd. Nie mam pojęcia, do czego by mi to było potrzebne w moim osobistym koncie na FB czy NK (bo np. firmowe - to ma sens). Przecież na tych cyferkach zarabia głównie portal.