Jump to content
Sign in to follow this  
seba

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym IV RP

Recommended Posts

seba    15

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym więźniem politycznym IV RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!

 

Jak podają nasi informatorzy, jeden z najgorliwszych obrońców krzyża, dziennikarz polonijny Rafał Gawroński, został wczoraj aresztowany naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w momencie gdy trzymał drewniane krzyże w ręku.

 

„Podjechały trzy patrole – policja, WSW, BOR” mówi nasz informator – i go aresztowały rzekomo z paragrafu 212 (o pomówienie).

 

Dziennikarz został przewieziony do aresztu na ul. Wilczą, a następnie gdzieś wywieziony. Rafał Gawroński w ciągu ostatniego miesiąca był także reporterem niezależnego programu internetowego 11 Minut, w którym w dwóch odcinkach ostro krytykował planowane usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jak sam twierdził, od dłuższego czasu był „na oku służb” – z uwagi na swoją krytyczną postawę wobec rządów PO oraz rodzącego się totalitaryzmu. 15 lipca w trakcie realizacji filmu o historii krzyża w Polsce został na chodniku spisany przez pracownika BOR, który nie podał żadnego powodu poza tym, że to „z uwagi na bezpieczeństwo”.

 

Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy.

 

Za http://monitorpolski.wordpress.com/2010 ... denckiego/

 

No peło zaczyna szaleć ,ciekawe jak daleko się posuną ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
psikuta    0

A czy nikomu nie przyszło do głowy, że to nie miejsce dla krzyża ?

Coraz więcej cyrków wokół krzyża. W jakiejś miejscowości postawili krzyż na boisku, żeby go nie zlikwidowali... Co za praktyki - podpiąc do czegoś wątek religijny i krzyczeć, że walczą o wiare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżyk    43

. Co za praktyki - podpiąc do czegoś wątek religijny i krzyczeć, że walczą o wiare.

 

Bardzo słuszne określenie. Nie popieram tych walecznych "obrońców" krzyża. Ten religijny symbol wykorzystują do zaistnienia w mediach. PIS twierdzi że krzyż na placu powinien stać do czasu aż wybuduje się pomnik upamiętniający ofiary katastrofy. Wydumali pretekst do politycznej manifestacji. Wiarę i krzyż trzeba mieć w sercu a nie obstawiać nimi ulice i place, bo jest to działanie na pokaz, na poklask:( Swobody religijne i wiara katolicka nie jest w Polsce zagrożona, dyskryminowana, więc po co ten wrzask ? Trochę pokory przydało by się niektórym działaczom i aktywistom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

to jest żałosne, kościół nawet mówił - dajcie ten krzyż do kościoła z chęcią go przyjmiemy ale pisowcy nie dają za wygraną i są bardziej święci od papieża...

 

sam cały czas mam na sobie krzyżyk tak więc jakimś przeciwnikiem nie jestem. Mam to gdzieś ale wstyd robią na całą Polskę i świat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eisenhower    2

Wszystkim jeb** na głowę. Oczywiste, że krzyża bronić trzeba, nie dajmy się porwać "ełóropejskim" standardom, które mówią, że pedalstwo ucywilizuje katolicki ciemnogród. On w pewiem sposób chroni nas przed tą "normalnością" gejowskiej propagandy, jak i galopującą głupotą islamizacji Europy. Ale na pewno nie jest normalne, że do takich sytuacji jak dzisiaj dochodzi. Ogólnie to zwyciężył zdrowy rozsądek, bo gdyby ten krzyż jednak ruszyli, to zapewne doszłoby tam do jednej wielkiej awantury.

Jeśli chodzi o wprowadzanie cenzury, to zauważyłem, że dziwnym trafem jej ręka dosięgła już nawet Facebook. Na początku usunięto m.in. konta "NIE dla Komorowskiego" i "wtopy Bronka", zbanowali Katarynę (można powiedzieć, że to czołowe pióro prawicy, jeśli ktoś nie zna, odsyłam po prostu do google - swego czasu był spory dym medialny z jej udziałem), czy konto TuskWatch.pl (po interwencji właściciela konta odwiesili je). Jak widać zakładanie kagańca na prawdę trwa w najlepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
psikuta    0
On w pewiem sposób chroni nas przed tą "normalnością" gejowskiej propagandy

 

Jeżeli fanatyczny religijny dewotyzm to ta "ochrona", to się zgadzam z takim stwierdzeniem. Tyle, że taka motywacja religijna ("bo to grzech") jest marginalna.

W większości przypadków ludzie są przeciwni homopropagandzie bo jest ona natarczywa, obrzydliwa a homoseksualizm jest nienormalny (a przynajmniej za taki jest postrzegany).

Jak widzisz nie trzeba być "katolem" jak Cejrowski (UWAGA: On sam siebie tak nazwał!), żeby być negatywnie nastawionym do homopropagandy.

 

Do samych homoseksualistów (nie mylić z "ped....mi" - bo to dwie odmienne rzeczy) społeczeństwo ma neutralny stosunek dopóki nie wyłażą ze swoimi łóżkami na ulice i do szkół.

 

 

 

Eisenhover, mówiąc o krzyżu i gejopropagandzie przedstawiasz te dwie rzeczy jako sprzeczności - jakoby jedna miała ratować przed drugą. Ale jak spojrzeć obiektywnie to tzw. "katotaliban" niewiele różni się od propagandy feminogejowej. Przynajmniej metody podobne: darcie się na całe gardło -czyli robienie wokół siebie szumu; najlepiej do kamery-, domaganie się specjalnego traktowania, podpinanie wszędzie ideologii, zarzuty o prześladowania itp.

 

Sposobem na ochronę EU przed islamizacją jest likwidacja socjalu i naprawa przepisów imigracyjnych.

 

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
seba    15

Niedobrze się dzieje kiedy Polak z Polakiem walczą o Krzyż ,już to kiedyś przerabialiśmy , i wiemy kto przegrał , może teraz kolej na peło , lewków i chorą na pseudo tolerancje unie jewropejską ?

Krzyż od tysiąca lat jest symbolem wiary katolikow i symbolem Polski. Ustawiony Krzyż po katastrofie z 10 kwietnia jest pięknym Polskim i katolickim gestem i symbolem. Tysiace Polaków od 15 kwietnia kiedy to ten Krzyz zostal postawiony przez harcerzy modliło sie przy nim.

Rząd peło dla odwrucenia uwagi od podwyżki podatku (chyba jedyna rzecz jaką ten pseudo rząd zrobił do tej pory) zają się walką z Polską tradycją i symbolami katolików ,jak widać thusk i jego banda tylko do tego się nadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
psikuta    0

seba, krzyż jest symbolem chrześcijaństwa (nie tylko katolików).

Natomiast symbolem Narodu Polskiego jest godło Rzeczypospolitej i flaga. To właśnie one powinny wisieć w urzędach i szkołach publicznych.

 

Coraz częściej słyszy się głosy wielu katolików zgodnie twierdzące, że takie -modne ostatnio- krzyżowanie całej Polski gdzie popadnie, jest ujmą dla samego krzyża - trudno się tutaj nie zgodzić.

 

I jeszcze to obnoszenie się z krzyżykami przez pseudokatolików. Noszenie krzyżyka przez wielu ludzi jest tylko hańbą dla tego symbolu. Jak to ktoś napisał w necie "Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, teraz krzyże wiszą na łotrach."

 

pozdrawiam rodaków

Share this post


Link to post
Share on other sites
seba    15

Psikuta masz częściowo racje symbolami państwa są flaga i godło jednak symbolem narodu i tradycji jest też krzyż , wzór godła zmieniał się wiele razy , flaga patrząc na 1000 lat historii to jest stosunkowo nie dawno a krzyż był od początku państwa Polskiego .

W Polsce około 90% obywateli deklaruje wyznanie katolickie , są też prawosławni i protestanci więc mniejszość wyznaniowa niech się dostosuje do większości a ateiści to się tym nie powinni interesować ,nie bardzo rozumiem co ateiście przeszkadzają dwa skrzyżowane patyki zawieszone na ścianie urzędu czy szkoły , chyba teraz jest taka chora moda na walke z krzyżem i z tradycją .

W Izraelu są widoczne menory i inne symbole religijne ale tam po mimo tego że bardzo wielu obywateli to muslimy jakoś taki problem nie występuje .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eisenhower    2
Jeżeli fanatyczny religijny dewotyzm to ta "ochrona", to się zgadzam z takim stwierdzeniem. Tyle, że taka motywacja religijna ("bo to grzech") jest marginalna.
Nie, jesteśmy po prostu krajem, który gejowskiemu lobby odpowiada w sposób: sorry, my jesteśmy zacietrzewionym katolowym słowiańskim państwem z tradycjami i nie chcemy traktowania homo na specjalnych prawach.

Dla większości polskich gejów coś takiego jak Polska to powód do wstydu, nienawidzący wszystkiego co polskie bo to zaściankowe. I życzę sobie, żeby tak pozostało. Dla mnie to ludzie bez jakichkolwiek wartości w życiu, dla których spełnieniem życiowym jest zwykłe zaspokojenie pierwotnych potrzeb.

Walczą o jakieś tam swoje prawa, możliwość wspólnego rozliczania, a tymczasem na paradach równości nie machają zeznaniami podatkowymi, tylko sztucznym penisami, poprzebierani za prostytutki, w otoczeniu transseksualistów, zboczeńców i rzecz jasna wielkich bojowników walki z tradycją i wartościami za które nasi przodkowie walczyli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
psikuta    0
Psikuta masz częściowo racje symbolami państwa są flaga i godło jednak symbolem narodu i tradycji jest też krzyż , wzór godła zmieniał się wiele razy , flaga patrząc na 1000 lat historii to jest stosunkowo nie dawno a krzyż był od początku państwa Polskiego .

 

Krzyż można by przypisywać od roku 966 (chrzest polski), lecz musiało upłynąć minimum kilka dekad by ludzie przyjęli go jako coś powszechnego; jako symbol ich wiary, część tradycji.

 

Wedle wiki (co by człowiek zrobił bez tej poprawnej politycznie "encyklopedii", śmietnika wiedzy XXI wieku) orzeł pojawiał się na monetach i herbach juz w XII wieku a "Jako oficjalny herb całego państwa polskiego zaczął być używany od 1295 przez Przemysła II", więc różnica nieduża.,

 

W Polsce około 90% obywateli deklaruje wyznanie katolickie

 

Byłbym ostrożny z podawaniem tak dużych procentów.

 

90% się deklaruje, czy deklaruje Kościół katolicki na podstawie ksiąg chrztu?

Kwintesencją tego co chcę powiedzieć jest demotywator:

1265387176_by_JuTTs_500.jpg

 

 

, są też prawosławni i protestanci więc mniejszość wyznaniowa niech się dostosuje do większości

 

Tutaj nie chodzi o większość i mniejszość, ale o uczciwe, racjonalne podejście do sprawy. Ateiści, hindusi, buddyści [...] też rodzą się w Polsce i stanowią część społeczeństwa, czy tylko dlatego, że większość uważa się za katolików to ci ludzie mają się dostosować lub wyjeżdżać z kraju "bo jak coś ci nie pasuje to spadaj, albo się dostosuj"?. Z takim podejściem to przez wieki nic by się nie zmienił kraj, nie wspominając o całym świecie.

 

Niektórym katolikom marzy się "katoland". Takie myślenie jest szkodliwe.

W fotograficznym zestawieniu najliczniejszych armii świata, wyczytałem, że nawet w (przeważnie islamskiej) Turcji zdano sobie sprawę z zagrożenia jakie wynika z łączenia religii z państwem i dlatego też turecka armia niejeden raz musiała interweniować w obronie rozdziału obu podmiotów.

 

 

 

a ateiści to się tym nie powinni interesować ,nie bardzo rozumiem co ateiście przeszkadzają dwa skrzyżowane patyki zawieszone na ścianie urzędu czy szkoły

 

Ile byłoby krzyku gdyby niekatolik tak nazwał krzyż :P

Coś z mentalności żydowskiej, że z żyda żartować może tylko żyd bo inaczej to antysemityzm i chamstwo.

 

Wielu ateistom, agnostykom, buddystom, hindusitom, sikhom taka rzecz (krzyż) może nie przeszkadzać. Innym może. Tak samo jak wielu katolikom przeszkadzałaby gwiazda dawida w szpitalu.

 

 

chyba teraz jest taka chora moda na walke z krzyżem i z tradycją .

W Izraelu są widoczne menory i inne symbole religijne ale tam po mimo tego że bardzo wielu obywateli to muslimy jakoś taki problem nie występuje .

 

Może tam wzajemny szacunek idzie też w drugą stronę? Może żadnemu żydowi nie przeszkadza krzyż, półksiężyc etc.

 

Popatrzmy na jakże chrześcijańskie USA; tam panuje (stosunkowy) ład w tych klockach: Chcesz krzyż, to stawiaj na swoim. Urząd to miejsce publiczne należące do wszystkich obywateli, a nie tylko do większości. Brak krzyża jest neutralny i dlatego nikogo nie powinien razić widok pustej ściany w urzędzie skarbowym. Dla amerykanów taki rozdział państwa od religii jest czymś oczywistym.

Godło w przeciwieństwie do krzyża jest wspólne wszystkim obywatelom danego kraju.

 

 

 

 

 

 

Dla większości polskich gejów coś takiego jak Polska to powód do wstydu, nienawidzący wszystkiego co polskie bo to zaściankowe.

 

Większości? Chyba, że za "większość" uznać rozbrykanych półnagich p....w, ubranych w skóry, z piórkami w tyłkach, na gejoparadach.

 

Sądzę, ze prawdziwa większość homoseksualistów to osoby które nie obnoszą się w ten sposób ze swoją orientacją.

Podejrzewałbym, ze nawet widok dwóch facetów idących "pod" lub "za" rękę nie budziłby oburzenia u 95% społeczeństwa.

Dopiero większe -bardziej bezpośrednie- manifestowanie swojej odmienności byłoby źle widziane, np. namiętne pocałunki, dziwaczne stroje etc.

 

To samo tyczy się też hetero. Nikogo nie razi para idąca za rękę, dająca sobie buziaka. Ale brakiem kultury i poszanowania poczucia estetyki innych ludzi jest lizanie się w miejscu publicznym, a już ohydne jest publiczne "całowanie się" "na ślimaka".

 

Nawet w Łańcucie żyją homoseksualiści i jakoś specjalnie się z tym nie kryją (nie łażą na gejoparady, nie oznajmiają tego wszem i wobec przy każdej okazji). Ludzie wiedza kto z kim żyje, ale nie słychać o prześladowaniach - przynajmniej ja nie słyszałem. Sądzę, ze większość takich homoseksualistów najchętniej przywaliłaby z glana wszystkim piórkowym gejom z "marszów równości", bo to przez takich piórkowych ci spokojniejsi homoseksualiści mają przesr.ne w oczach reszty społeczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
seba    15

Otóż gdybym był w szpitalu czy urzędzie Izraelskim to nawet bym źle nie spojżał na gwiazde dawida czy menore ,mimo tego że na te symbole musi patrzeć wielu obywateli Izraela którzy nie są wyznania mojżeszowego .W Polsce problem mniejszości wyznaniowych jest naprawde minimalny a szopka z krzyżem jest wywołana tylko w Polsce i to raczej nie przez Polaków. Zresztą polskojęzyczny rząd oprócz podnoszenia podatków (w czasie kampanii wyborczej obiecał obniżenie) potrafi tylko walczyć z Polską tradycją i wszystkim co dla Polski dobre .

Co do USA to ich sprawa jak traktują symbole religijne , TU JEST POLSKA i mamy własną tysiącletnią tradycje więc nie wiem dlaczego mamy zdziczeć tak jak USA i zachód , skoro nasza tradycja jest o wiele lepsza niż to co obecnie dzieje się na zachodzie to zostańmy przy tym co lepsze a nie na siłe naśladujemy zachód bo to jest ''cool" .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

tak jak pisał psikuta dlaczego w państwie świeckim krzyż ma wisieć w urzędach? nie jest to normalne

 

chcę, mam ochotę wieszam na sobie, w swoim domu, ale nie narzucam nikomu swoich poglądów.

 

co do homosiów to ja nie potrafię ich akceptować w żadnej formie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

'Walka o krzyż' to jak dla mnie ciekawa formuła. Podobna do tej, którą jest wyrażenie 'walka o pokój'. To jak bić dla miłości. Kraść dla równości.

 

Oglądając kilka fragmentów programów informacyjnych pomyślałem sobie o bardzo dawnej Polsce - kociołku, w którym obok siebie siedzieli prawie wszyscy, co było ewenementem w Europie.

A teraz takie jazdy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
danny    15

No alew ogóle o co tym ludziom chodzi? Jaki mają cel? Bo co? jak przeniosą krzyż to zgnie Polska? Pan Bóg sie zemści? Nie rozumiem. Sam biskup Pieronek wypowiadał sie krytycznie o tej sytuacji.

Hmmm, może to z tego gorąca coś im pod deklem sie przegrzało

 

No Bake był szybszy

Share this post


Link to post
Share on other sites
seba    15

Teraz najważniejszy problem dla polskojęzycznego rządu popaprańców to krzyż przed pałacem , nic innego się nie liczy ,boją się że jak tego krzyża nie usuną to "ich polska" przestanie istnieć ?Nie ważny deficyt ,budowa autostrad, pozyskanie funduszy z ue , najważniejsze to usunąć krzyż , gdyby tak szalała jakaś mniejszość religijna to jeszcze bym zrozumiał ale rząd ma chyba a przynajmniej powinien mieć ważniejsze rzeczy do roboty , no ale jakoś trzeba odwrócić uwage ludzi od podwyżki podatku , najlepiej wywołując jakąś afere , ten rząd jest w tym dobry i chyba tylko w tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
psikuta    0

A ja mam nadzieje, ze jak najszybciej usuną ten krzyż; bo inaczej będzie jak w sejmie: ktoś powiesił bez pozwolenia i od 13 lat nikt nie odważył się zdjąć - tego który by chciał zdjąć to by go na nim ukrzyżowali.

Dasz palec a wezmą całą rękę, ot co.

 

Najlepiej sprawę krzyży skwitowała pewna osoba następująco: "Za moich czasów na miejscu krzyża wisiało godło, ale wtedy ważna była Polska a nie Watykan."

 

 

 

 

A tutaj kilka ciekawych screenów:

 

333s.png

 

 

ergv.png

 

041151366580l.png

 

456456456456.png

 

Takich prostych, sarkastycznych lecz jakże trafnych komentarzy mam całe multum.

 

 

Mała uwaga na koniec posta: niektórzy twierdzą, ze PO (czy inne siły nieczyste) robią aferę wokół krzyża by odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów finansowych itp. A czy komuś nie wpadło do głowy, że to właśnie osoby protestujące przeciw przeniesieniu krzyża do kościoła tworzą problem ?

Sprawy by nie było gdyby pewna mała grupa ludzi nie darła się na całe gardło i nie odstawiała iście dantejskich scen przed krzyżem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eisenhower    2
Większości? Chyba, że za "większość" uznać rozbrykanych półnagich p....w, ubranych w skóry, z piórkami w tyłkach, na gejoparadach.
Czepiasz się zupełnie nieistotnych półsłówek i rozbijasz na części pierwsze.

 

Sądzę, ze prawdziwa większość homoseksualistów to osoby które nie obnoszą się w ten sposób ze swoją orientacją.
Prawdziwa większość homo to związki krótkotrwałe, w dodatku główni roznosiciele HIV i wszelkich syfów (poparte naukowo). Statystycznie kończą życie jako ludzki wrak w wieku czterdziestu kilku lat, na skutek przemocy, samobójstwa lub choroby (z powodu częstych zmian partnerów). Najwięcej przemocy jest w związkach lesbijek, później gejów, w konkubinacie, a najmniej w tradycyjnym małżeństwie. Tyle statystyki. Ale SLD-owskie wykształciuchy i tak bardziej czują niż myślą. ;) I mnie wystarczy, żebym był tym oburzony.

 

Co do tej akcji z krzyżem, opozycja dała tyłka po całości. Donek wypina się na swoje obietnice i znajduje tematy zastępcze, żeby móc cichaczem podnosić podatki, Sekuła z komisji hazardowej bezczelnie ratuje przed odpowiedzialnością swoich kolesi, sądy uwalniają od rozliczenia zabójców Grzegorza Przemyka i machają ręką na przestępców z dawnej WSI, o Smoleńsku mówią nam, że kluczowe akta nie zostaną nigdy ujawnione - a co kurde robi PiS? Zajmuje się walką z odruchem, który nakazuje oddzielać czas żałoby od czasu zwykłego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

statystycznie Eisenhower jeżeli wziaść pod uwagę Ciebie i kota to macie po 3 nogi ;) - gdzieś to słyszałem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×