Jump to content
Sign in to follow this  
psikuta

Czy ma ktoś w Łańcucie lub okolicy Neo 6MB?

Recommended Posts

wmula    2

Mam 2Mb, wyciąga maks. prędkości, dotychczas zero problemów.

Najlepiej pogadaj z przedstawicielem TPSA w Łańcucie, ma biuro przy supersamie. Podejrzewam, że można sprawdzić, czy są warunku techniczne przed podpisaniem umowy. :)

psikuta    0

Mam 2Mb, wyciąga maks. prędkości, dotychczas zero problemów.

Najlepiej pogadaj z przedstawicielem TPSA w Łańcucie, ma biuro przy supersamie. Podejrzewam, że można sprawdzić, czy są warunku techniczne przed podpisaniem umowy. ;)

Tak się składa, za pani z TP do mnie dzwoniła dzisiaj i dzisiaj musiałem podjąć decyzję. Zapewniała, ze jest możliwość techniczna (tak miała napisane ;)), ale ja tam nie ufam w zapewnienia tego co mają "napisane" te telefonistki.

Czekam na kuriera. Jakby nie wyciągało 6mb to reklamuje i wracam na 1 mb.

Podzielę się przeżyciami jak będę miał juz to 6 mb, ale już teraz "I have a bad feeling about this".

W zestawie udostępniają lifeboxa i tuner do tv satelitarnej.

wmula    2
Tak się składa, za pani z TP do mnie dzwoniła dzisiaj i dzisiaj musiałem podjąć decyzję.

Czemu musiałeś? Wkręciła Cię, że jak teraz nie zdecydujesz, to przepadło? ;)

Zapewniała, ze jest możliwość techniczna (tak miała napisane ;)), ale ja tam nie ufam w zapewnienia tego co mają "napisane" te telefonistki.

Czekam na kuriera. Jakby nie wyciągało 6mb to reklamuje i wracam na 1 mb.

Podzielę się przeżyciami jak będę miał juz to 6 mb, ale już teraz "I have a bad feeling about this".

Tym bardziej. :) Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł.

darekielb    13

Tak się składa, za pani z TP do mnie dzwoniła dzisiaj i dzisiaj musiałem podjąć decyzję. Zapewniała, ze jest możliwość techniczna (tak miała napisane ;)), ale ja tam nie ufam w zapewnienia tego co mają "napisane" te telefonistki.

Już nie jeden to słyszał, a jak przyszło co do czego, to okazało się, że 1 czy 2 Mb ledwo wydoli ;)

W każdym razie życzę powodzenia :), ale w przypadku internetu bardzo dużo zależy od okolicy, w której mieszkasz więc czekam na efekty.

Guest Bake   
Guest Bake
Już nie jeden to słyszał, a jak przyszło co do czego, to okazało się, że 1 czy 2 Mb ledwo wydoli

to chyba o mnie chodzi - owszem, tak było, miała pani z neti chciała mi dać 6MB/s w tp było drogo wiec zdecydowałem się na netie. Za miesiac przychodzi pismo z neti- brak mozliwosci technicznych, dzwonie do tp - brak mozliwosci technicznych...hmmmmm coś nie tak nie sądzicie? ;)

Musiałem poruszyć niebo i ziemię by dostać łącze 1MB (!!!) ale jestem b.zadowolony ze mam w ogóle ;)

najlepsze jest to że na mojej posesji są 2 słupy tp + okablowanie na słupach energetycznych :)

nie zostawiłbym tak tego... na szczęscie neo jest:amen:

Falkhor    63

Ciekawie musiałbym przeżyć przesiadkę z mojej radiówki na stałe, kablowe 6mb ;) Wtedy to już chyba wcale nie wstawałbym od komputera ;)

Nie mniej - ciekawe, czy łącza wydolą :)

psikuta    0

Mnie z obliczeń wynika, że linia powinna uciągnąć od 2.7 do 3.6 mbps. Jak osiągi będą mniejsze niż 5,5 mb a łącze niestabilne to reklamuje i wracam do 1mb.

danny    15

Dostępną prędkość łącza to sami możecie sobie sprawdzić pod tym adresem. Odznaczcie tylko "Nie sprawdzaj dostępności OneOffice" Ja tam mam możliwość 10 Mb/s ;)

Prawda z tymi łaczami jest taka że teraz możemy mieć możliwość, a za miesiąc nie. To zależy czy są wolne "miejsca" bo TP ma pierwszeństwo w dołączaniu abonentów. Jak się zapełnią miejsca, to taka Netia już nie może dać tyle ile oferowała. Chyba ze sie znowu zwolni coś na liniach. We wrześniu Netia ma postawić fizycznie własne końcówki łącz (LLU) w Łańcucie (albo już są) ale to raczej nie zmieni wiele w dostępności usług bo i tak to są ciągle linie TP. Choć w sumie na LLU łatwiej oferować im wyższe przepustowości : "Sprawdź dostępność u siebie na naszej stronie. (netii). Jeśli się pojawi 4, 8, 20 Mb/s to znaczy, że sieć własna lub LLU." Ciekawe czy już założyli. Może te kłopoty Bake'a są właśnie przechodzeniem na LLU w Łańcucie. Włąśnie sobie sprawdziłęm. Mam 1, 6, 20 Mb/s więc to jeszcze chyba hula w pełni na BSA (TP).

darekielb    13

to chyba o mnie chodzi

Między innymi o Ciebie, ale brat miał podobny problem ;)

Na tej stronie co podałeś Danny wynika, ze w domu mam max 2 mb, a w pracy moge nawet 20 mb.

Firmy przeważnie mają większe przepustowości ze względu na to, że mogą zrobić swoja centralę i w kilku miejscach umieścić telefony, a do tego dochodzą jeszcze faksy itp.

U mnie w domu według tej strony mogę mieć maksymalnie 2 Mb, ale łącze mam lepsze (droga radiowa) ;)

danny    15

Do wszystkich którzy planują zmianę lub założenie internetu, radze sie wstrzymać jeszcze chwilke. Na jesień TP obniża ceny usług internetowych, Netia też prawdopodobnie odpowie obniżką oraz telewizją. I niech w końcu postawią w łańcucie swoje końcówki łącz. Na kilku serwisach już pisali. Mam nadzieje że to nie będzie tylko jakaś ściema marketingowa.

psikuta    0

Do wszystkich którzy planują zmianę lub założenie internetu, radze sie wstrzymać jeszcze chwilke. Na jesień TP obniża ceny usług internetowych, Netia też prawdopodobnie odpowie obniżką oraz telewizją. I niech w końcu postawią w łańcucie swoje końcówki łącz. Na kilku serwisach już pisali. Mam nadzieje że to nie będzie tylko jakaś ściema marketingowa.

Ja rozmawiałem z pewną osobą i z rozmowy zrozumiałem mniej więcej, że tepsa pcha się w inne usługi niż neo, bo nie mają zamiaru inwestować kasy, żeby potem konkurencja z tego czerpała korzyści (pewnie chodzi o wykupywanie portów przez netie).

Tak więc może to być ściema marketingowa.

To jest śmieszne i szokujące, XXI wiek, rok 2010, a ludzie muszą kombinować jak tutaj załatwić sobie neta 1 MB, a o 20mb to mogą pomarzyć. Pozostają sieci radiowe -które mimo, ze mają dobre prędkości to- charakteryzują się stałym IP i dużymi pingami. Weźmy na to znajomy ma radiówkę. Przesyły bez problemu powyżej 400KB/s, ale pingi w CS to katastrofa. No i stałe IP uniemożliwia cieszenie się np. rapidem.

Kiedyś to były czasy. Sieci oparte na skrętce - blokersi mieli najwygodniej bo mogli stworzyć sporą sieć. Pamiętam jak z kolegą planowaliśmy zrobić większą sieć we wsi, od domu do domu; ale zawsze znalazł się po drodze pacan który wolał czekać na internet z gniazdka elektrycznego.

Nawet teraz switch to szybki i prosty sposób zrobienia sieci - tyle, że kabel drogi i trzeba go ciągnąć. Za to otrzymujemy przesyły dobre, brak zakłóceń i największe bezpieczeństwo.

Były też modemy telefoniczne, i z minutnikiem się siedziało na necie. Ludzie przynajmniej wtedy stosowali HTML bez miliona obrazków. A teraz reklamy doprowadzają do szału, animacje po kilkaset kb, i coraz częstsze reklamy w formie filmików :-[

Czasem wole sobie poprzegladac neta w wersji na telefony komórkowe. Na starszych komputerach nawet zwykłe przeglądanie oneta jest makabrą.

Co by było gdyby net padł całkowicie... Ludzie by zbzikowali. Namiastką neta byłyby wtedy właśnie sieci lokalne, a co by było gdyby tak połaczyć sieci lokalne ze sobą. Taka ogromna sieć powstałaby... to byłoby to. I to bez płacenia na neo, netie itp.

Wyboraźcie sobie coś takiego:

sieci.png

Wiadomo, że routery musiałyby mieć większy zasięg, skonfigurować odpowiednie protokoły itp. Ale pomysł wg mnie bardzo fajny.

danny    15
Ja rozmawiałem z pewną osobą i z rozmowy zrozumiałem mniej więcej, że tepsa pcha się w inne usługi niż neo, bo nie mają zamiaru inwestować kasy, żeby potem konkurencja z tego czerpała korzyści (pewnie chodzi o wykupywanie portów przez netie).

Tak więc może to być ściema marketingowa.

Piszą ze mają obniżyć 1 i 2MB/s więc może być ciekawie. Od 15 do 20 %

To jest śmieszne i szokujące, XXI wiek, rok 2010, a ludzie muszą kombinować jak tutaj załatwić sobie neta 1 MB, a o 20mb to mogą pomarzyć.

Ja bym poczekał do września/października. Obniżą ceny a ta cała netia bedzie mogła oferować wyższe prędkości.

Pozostają sieci radiowe -które mimo, ze mają dobre prędkości to- charakteryzują się stałym IP i dużymi pingami. Weźmy na to znajomy ma radiówkę. Przesyły bez problemu powyżej 400KB/s, ale pingi w CS to katastrofa. No i stałe IP uniemożliwia cieszenie się np. rapidem.

400 nie jest źle. Ale o radiówkach mam złe mniemanie. Chyba że mieszkasz tuż pod nadajnikiem. a na rapida są sposoby. JDownloader, peer to mail, proxy, itede.

Kiedyś to były czasy. Sieci oparte na skrętce - blokersi mieli najwygodniej bo mogli stworzyć sporą sieć. Pamiętam jak z kolegą planowaliśmy zrobić większą sieć we wsi, od domu do domu; ale zawsze znalazł się po drodze pacan który wolał czekać na internet z gniazdka elektrycznego.Nawet teraz switch to szybki i prosty sposób zrobienia sieci - tyle, że kabel drogi i trzeba go ciągnąć. Za to otrzymujemy przesyły dobre, brak zakłóceń i największe bezpieczeństwo.

Zawsze możesz puścić po wifi w domu/bloku. Teraz też sie to opłaci, można sygnał rozdzielić. Wifi też można zabezpieczyć dobrze. Tylko dzisiaj ludzie są jacys inni, mniej ufni.

Były też modemy telefoniczne, i z minutnikiem się siedziało na necie. Ludzie przynajmniej wtedy stosowali HTML bez miliona obrazków. A teraz reklamy doprowadzają do szału, animacje po kilkaset kb, i coraz częstsze reklamy w formie filmików :-[

Czasem wole sobie poprzegladac neta w wersji na telefony komórkowe. Na starszych komputerach nawet zwykłe przeglądanie oneta jest makabrą.

O tak, ja też czasem komóry używam. Kompa nie chce mi sie włączać. Opera mini rządzi.

Co by było gdyby net padł całkowicie... Ludzie by zbzikowali. Namiastką neta byłyby wtedy właśnie sieci lokalne, a co by było gdyby tak połaczyć sieci lokalne ze sobą. Taka ogromna sieć powstałaby... to byłoby to. I to bez płacenia na neo, netie itp.

Wiadomo, że routery musiałyby mieć większy zasięg, skonfigurować odpowiednie protokoły itp. Ale pomysł wg mnie bardzo fajny.

Hehe totalny underground? Bez cenzury i kontrolowania. Ale i tak mmusiałby być serwer chyba gdzieś. Choć w sumie jest też coś jak Hamachi (grasz w CS to powinieneś wiedzieć.)

psikuta    0

400 nie jest źle. Ale o radiówkach mam złe mniemanie. Chyba że mieszkasz tuż pod nadajnikiem. a na rapida są sposoby. JDownloader, peer to mail, proxy, itede.

Mając radiówkę to najlepszym sposobem jest korzystanie z mniej znanych serwisów hostingowych, albo wykupić rapida. Proxy i rapid to masakra. Peer to mail nie wskazane, to samo torrenty.

Wifi też można zabezpieczyć dobrze.

WPA2, wyłączenie SSID, filtrowanie po MAC, plus super skomplikowane hasło i po problemie. Przynajmniej gdy chodzi o sieć zwykłego człowieka, firmy natomiast stronią od eteru, tylko kabel.

Zawsze możesz puścić po wifi w domu/bloku. Teraz też sie to opłaci, można sygnał rozdzielić. [...] Tylko dzisiaj ludzie są jacys inni, mniej ufni.

A ja się nie dziwię, że ludzie nie udostępniają neta (bo o nim teraz pisze), kiedyś nawet zrobiłem sporą listę przemawiającą za tym by nie udostępniać:

- po pierwsze najczęściej jest to niezgodne z regulaminem dostawcy neta (np. neo),

- po drugie ktoś muli łącze (siądzie jakiś przygłup na YT i zamiast pobrać filmik na dysk, to za każdym razem go od nowa wczytuje),

- po trzecie: gdy jakiś kretyn (któremu udostępni się neta) zrobi coś głupiego to policja zapuka w pierwszej kolejności do prawnego właściciela neta (tego kto jest na umowie),

- po czwarte: zawsze ktoś może chcieć zabawić się w hackera w lanie,

O tak, ja też czasem komóry używam. Kompa nie chce mi sie włączać. Opera mini rządzi.

Ja używam palmtopa z Operą Mobile. 10 sekund i jestem w necie.

(możnaby zrobić forumową listę hotspotów w łańcucie)

W komórce nie mam wifi więc okazjonalnie sprawdzam wiadomości czy pogodę - opera mini.

Hehe totalny underground? Bez cenzury i kontrolowania. Ale i tak mmusiałby być serwer chyba gdzieś.

Informatykiem nie jestem, ale tak sobie myślę, że gdyby taka siec obrosła cały kraj to serwery mogłyby bezpośrednio udostępniać dane do tejże sieci - bez pośrednictwa providera internetu.

Nawet gdyby te sieci lokalne połączone nie miały bezpośredniego połaczenia z internetem to przynajmniej odciążyłyby go. Zamiast pobierać duży plik z neta, wystarczyłoby pobrać od kogoś kto już go ma przez rozrośniętą sieć "lokalną" bez użycia powiedzmy neostrady. Szybciej i pewniej.

Choć w sumie jest też coś jak Hamachi (grasz w CS to powinieneś wiedzieć.)

Hamachi ciekawa rzecz, ale po co to komu było w lanie - chyba tylko po to by przesyłać bezpieczną drogą pliki - pewnie nawet i bez hamachi dałoby się.

W CS mam Steam ;)

danny    15
Informatykiem nie jestem, ale tak sobie myślę, że gdyby taka siec obrosła cały kraj to serwery mogłyby bezpośrednio udostępniać dane do tejże sieci - bez pośrednictwa providera internetu.

Jasne, to by było ciekawe. Routery same nie połączą się w sieć. Tzn mogły by np robić za switche ale brakło by adresów IP w tej jednej globalnej sieci LAN. Musi być prawdopodobnie serwer zarządzający (jakiś DHCP? lub podobny).

Albo inaczej. Jeden z użykowników po dodaniu kolejnej karty sieciowej podepnie sie do innej sieci, stworzy drugie połaczenie lokalne na swoim kompie. Byłby tym węzłem pośredniczącym pomiędzy dwiema sieciami, komputer musiałby być ciągle włączony i przez niego przechodziłby cały ruch między tymi dwiema sieciami. Moze by coś takiego stworzył w łańcucie heh ;). Znając życie zaraz by na tym siadł fiskus, zus lub inny nfz hehe.

Hamachi ciekawa rzecz, ale po co to komu było w lanie - chyba tylko po to by przesyłać bezpieczną drogą pliki - pewnie nawet i bez hamachi dałoby się.

Hamachi włąśnie udaje LAN przez internet. To jest to o czym mówisz tylko w wersji soft.

psikuta    0

Z 6mb NIC !

Od wczoraj moja 1mb neo zaczęła dziwnie chodzić. Tracić synchronizacje itp. Zadzwoniłem dzisiaj do montera tp i naświetliłem sprawe neta, że traci łącze i mam wątpliwości czy linia uciągnie 6mb.

Powiedział, że faktycznie już coś na linii zaczęli robić pod względem 6mb (cos przestawiali) i to moze dlatego źle chodzic neo.

Podałem mu SNR i tłumienie linii, powiedział, że nie ma szansy na neo 6. Zresetował port do wcześniejszych ustawień i neo wróciło do normy - nawet nie do końca bo teraz tez coś lekko szwankuje; ale jest weekend więc możliwe wszystko.

danny    15

No a jakie masz te snr margin i tłumienie? Ja mam 39 i 30 dla pobierania oraz 31 i 15 dla wysyłania. W dobrym miejscu chyb amieszkam ;) Niedawno dopiero dowiedziałem sie o takich danych.

A w końcu na tamtej stronce wyskoczyło dla ciebie tylko 2 Mb/s.

psikuta    0

Dla pobierania: SNR średnio około 14 dB (wczoraj 5!), tłumienie 48 dB - że w ogóle neo działa to cud. Dla neo maksymalne dopuszczalne tłumienie linii to coś koło 55 dB.

Dla wysyłania mam: 22dB i 22,5dB

http://www.dslzoneuk.net/maxspeed.php oblicza ile wyciągnie, na podstawie SNR i tłumienia.

Router pokazuje też takie coś jak: Attainable Rate (Kbps): 2624Kbps.

O ile słownik nie kłamie jest to przybliżone obliczenie ile by wyciągnęło na tej linii.

Wedle danych z Netii (tego serwisu) wynika, ze max 2mb pójdzie, więc by się zgadzało. W tp nie opłaca się brać 2 mb bo to bodajże kilka zł mniej od 6mb. Może coś stanieją ceny. Do Netii chyba nie przejdzie bez utraty portu, a najwolniejszy tam net to 4mb...

Tak więc pozostaje czekanie na cud, że jakaś firma wywęszy interes w necie i zmodernizuje linie, unowocześni te centralki itp.

Szybki net to jeden z uroków mieszkania w mieście.

Ps. ja o tych danych dowiedziałem się wczoraj ;)

Ps2. O ile sie nie myle to na adsl2 by na tym tłumieniu wyciągnęło bez problemu więcej. http://www.dslzoneuk.net/maxspeed2.php

danny    15

No faktycznie słabiutko ;)

Pierwszy link podałeś to adsl a teraz napewno jedziesz na adsl+. Zreszta do sprawdzenia na stronce skantarka tylko po uzyskaniu rezultatu zaznacz "Pełne informacje".

Mieszkasz daleko od centrali albo stare kable masz :/

psikuta    0

Czy Wy też macie problemy z neo ?

Ostatnio nawala u mnie w domu, a dzisiaj nawet w pracy nie chciało łączyć.

Parametry linii na chwilę obecną:

SNR Margin (dB): 6.1

Attenuation (dB): 49.0