Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

29.08.2010 Pożegnanie Lata w Parku Jagodowym

Recommended Posts

Falkhor    63

PozegnanielataWparkuJagodnymMedyniaLan2010-500x248.jpg

Tęgie upały w dzień, bardzo ciepłe noce, błękitne niebo - nie chce się wierzyć, że kalendarzowo to już powoli musi się zakończyć. Nie wiadomo, jakie plany ma pogoda, ale trzymając się kalendarza - zapraszamy na imprezę w Medyni Łańcuckiej. W Parku Matki Boskiej Jagodnej - Parku Jagodowym - zatańczą, zaśpiewają, porywalizują!

Wbijanie gwoździa, triathlon, klaun Bazyli, koncert Młodego Ducha, 'Opowieść' Teatru Przedmieście, taniec ognia, lampiony na wodzie i przygrywka zespołu Rewers. Wielce szkoda byłoby to wszystko przegapić! Zapraszamy!

Tutaj możecie oglądnąć plakat.

Artykuł pochodzi ze strony Lancut.org

Jeżyk    43

Ten post przypomniał mi dawne dobre czasy. Święto Matki Boskiej Jagodnej, to przecież uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii... Tarnawce. Cała husowska młodzież szła polnymi ścieżkami wśród nie skoszonych jeszcze falujących łanów zbóż na ten odpust. A po odpuście oczywiście zabawa taneczna na ułożonej podłodze obok szkoły. Do dziś pamiętam że odbywało się to zawsze w pierwszą niedzielę lipca, i że zaczynały się już czereśnie które zrywaliśmy idąc obok licznych sadów

Falkhor    63

Jeżyk - Ja do tematu dorzucę to, że jeśli chodzi o tego typu imprezy to gmina Czarna stoi na czele :D Większość imprez organizowanych w tym regionie jest dobrze rozreklamowana, ściągają na nie goście z sąsiednich gmin i powiatów, atmosfera zawsze jest super no i sama organizacja na wysokim poziomie.

Jeżyk    43

Dla tego Falku region Podkarpacia to kraj wyjątkowo uroczy pod każdym względem. Wprawdzie ciałem jestem tu na Pomorzu, ale duszą i myślą w rodzinnych stronach. Cenię ogromną pracowitość, pomysłowość, ludzi Podkarpacia ich tradycję, urok tego regionu. Cieszę się ze z tych stron pochodzę i znam to środowisko. Mam pewne odniesienie do innych stron. Np. na Śląsku nie czuję się dobrze.Z łatwością dostrzegam inność kulturową tamtych rejonów. Powiedzonko..."cudze kraje znajmy ale swój kochajmy" sprawdza się w zupełności