Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Sushi i kuchnia Dalekiego Wschodu.

Recommended Posts

Falkhor    63

W tym lokalu spróbowałem:

- sajgonek

- smażonej wołowiny

- podwójnie pieczonej wieprzowiny

- kurczaka w panierce

- makaronu z sosem

- tego co opisałem wcześniej i... jedzenie oceniam jako DOBRE :)

I jeszcze się zapytali - chcę ryż czy makaron... a znajomych pytano i preferencje odnośnie sosu (ostry, bardzo ostry, łagodny).

Brak mi tam jakichś faktycznie orientalnych dań... ale to chyba kompromis - żeby Polacy nie mieli za daleko do schabowego :P:D

annett    0

Wszystkiego trzeba spróbować po trochu bo inaczej było by nudno (oczywiście chodzi mi o jedzenie ;-)). Ja bardzo szybko nudzę się potrawami dlatego im rzadziej się powtarzają tym lepiej. Nawet wszystko bardziej smakuje jak się długo tego nie jadło. Ostatnio nawet wpadła mi w łapki książka kucharska z przepisami regionalnymi, tutaj znajdziecie więcej o niej -> https://www.ppg24.pl/z-podkarpacia/rzeszow/ Świetna sprawa. Większość przepisów widzę pierwszy raz na oczy i można naprawdę urozmaicić swoją kuchnie. Owszem lubię kuchnię wschodu jednak na pewno nie przebije ona naszej tradycyjnej. Chyba się ze mną zgodzicie?

knaper88    0

Suchi jadłem w życiu może z 3 razy - jest ok, ale szału nie robi. Nawet, gdyby kosztowało z 3 złote to bym raczej fanem nie był :) co do samej kuchni dalekiego wschodu - jestem zakochany! Jedyne co, to żal, że i tak wszystkiego nie spróbuję :) 

zresztą nie tylko kuchnia, ale i połączone z tym medycyna wschodu nieźle działają - np. kupiłem sobie ostatnio miłorząb japoński - mam zamiar popijać go do posiłków - przeczytałem (tutaj: http://ginkofar.pl/milorzab-japonski-2/ ), że to nieźle działa na głowę, to pomyślałem, że mogę sobie popić jakieś napary z tego - u mnie koncentracja już nie ta, to było by pewnie jak ulał! :)