Jump to content
Sign in to follow this  
Andrzej

Andrzej Piechowski - kandydat

Recommended Posts

Andrzej    22

Witam bardzo serdecznie wszystkich internautów Niezależnego Forum Miasta Łańcuta.

W związku z propozycją Administratora Forum o prezentowanie się kandydatów na radnych do rady miasta, powiatu i burmistrza uważam, że jest to bardzo ciekawa propozycja.

Z dogłębnych moich obserwacji wynika,że Niezależne Forum Miasta Łańcuta jest forum o zróżnicowanej tematyce. Jest bardzo ważną sprawą,że dyskusja na forum prowadzona jest w sposób kulturalny i merytoryczny. W związku z powyższym postanowiłem zaprezentować swoją sylwetkę jako kandydata na radnego do powiatu. Swoje plany i przemyślenia będę przedstawiał w kilku tematycznych blokach, jak również prezentował cyklicznie.

Andrzej Piechowski lat 52 – urodzony i mieszkający w Łańcucie

Żona- nauczycielka biologii w Zespole Szkół nr 1 w Łańcucie

Syn Damian – absolwent Uniwersytetu Lubelskiego – zootechnik

Syn Przemysław – absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie – zootechnik

Córka Ewa – studentka I roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie – kierunek fizjoterapia

Wykształcenie:

- Wyższe Pedagogiczne – specjalność pedagogika wczesnoszkolna i

przedszkolna

- Studia Podyplomowe – Zarządzanie Placówkami Oświatowymi w

Zjednoczonej Europie

- Certyfikat: Menedżer Oświaty Europejskiej

-doświadczenie zawodowe

1978 - Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie

1978 – 1980 - służba wojskowa – Wojska Ochrony Pogranicza –

telegrafista - szyfrant,

1980 – 1983 - Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie –

wychowawca w internacie,

1983 – 1997 - Szkoła Podstawowa nr 1 w Rakszawie – nauczyciel

techniki, zastępca dyrektora szkoły,

1997 – 2008 - Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół i Przedszkola w

Rakszawie – dyrektor Zespołu,

2008 - Urząd Miasta Łańcuta – Kierownik Wydziału Edukacji,

Promocji, Kultury i Sportu,[attachment=591][attachment=591][attachment=591]

radek    0

witam serdecznie Panie Andrzeju ;) czy mógłby Pan choć w kilku zdaniach nakreślić swój program? i czy mógłby Pan wymienić inicjatywy które podjął Pan będąc Kierownikiem Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu?

pozdrawiam

seba    15

Witam na NFM , bardzo fajnie że dał Pan przykład innym kandydatom prezentując się na lokalnym forum , mam nadzieje że inni pójdą w Pana ślady.Licze na to że będzie można tutaj zadawać pytania konkretnym kandydatom i uzyskać odpowiedzi.Gdyby Pan jeszcze napisał z jakiego komitetu Pan startuje w wyborach i coś na temat programu było by super.

Andrzej    22

witam serdecznie Panie Andrzeju ;) czy mógłby Pan choć w kilku zdaniach nakreślić swój program? i czy mógłby Pan wymienić inicjatywy które podjął Pan będąc Kierownikiem Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu?

pozdrawiam

Witam,

Odpowiadając na pytanie „Radka” pragnę poinformować, że do Urzędu Miasta Łańcuta przyszedłem we wrześniu 2008 roku. Sytuacja na początku mojej pracy była trudna ze względu na opór jaki spotkałem ze strony pewnych osób z kręgu pracowników urzędu i radnych. Posądzano mnie o karalność, nepotyzm, nasyłano na mnie prasę, pisano nieprawdę, musiałem te nieprawdziwe zarzutu odpierać i prostować. Po pewnym czasie dowiedziałem się, że spowodowane to było objęciem stanowiska kierowniczego do którego sposobiła się inna osoba. Mimo tych trudności podjąłem działania w Wydziale Edukacji, Promocji Kultury i Sportu mające na celu usystematyzowanie pracy, oraz rozplanowanie nowych zadań wśród pracowników.

W ramach swoich zadań jako kierownika Wydziału Promocji zmieniłem funkcjonowanie strony internetowej miasta www.lancut.pl. W momencie przejęcia jej oglądalność wg. statystyk była bardzo nikła. Spowodowane to było zbyt małą przejrzystością strony, mało atrakcyjną, wiadomości przekazywane były co parę dni. Oglądalność strony średnio na dzień wynosiła około 20-25 wejść. Nowością na stronie internetowej było zamieszczenie szeregu linków do ciekawych stron, a także bardzo ciekawych odnośników takich jak: pole biwakowe, TV Lancut, Biuletyn Miejski, Internetowy Patrol Obywatelski, Konkursy fotograficzne – Łańcut w obiektywie, Wirtualny Łańcut, Film promocyjny o mieście, Wirtualny cmentarz. Wiadomości zamieszczane na stronie są na bieżąco aktualizowane co ma decydujący wpływ na oglądalność. Obecnie oglądalność waha się w granicach 350 – 400 wejść na dobę. Jest to wg mnie ogromny sukces. Bardzo cenna wydaje mi się inicjatywa powołania TV Lancut. Na forach internetowych spotykam się z krytycznymi wypowiedziami internautów. Zarzucano mi tubę przedwyborczą burmistrza, bezsensowne wydawanie pieniędzy. Są jednak wypowiedzi ludzi z miasta jak i z poza kraju, że jest to strzał w dziesiątkę. Mieszkańcy Łańcuta pozostający poza miastem, jak i kraju można powiedzieć, że na bieżąco mogą śledzić życie swojego miasta na obczyźnie. Należy dodać, że program realizowany jest nieodpłatnie przez cztery osoby, które realizują jeszcze inne zadania urzędu. Jest to bardzo dobra promocja miasta. Do innych inicjatyw można zaliczyć jeszcze zaciśnięcie współpracy z miastami partnerskimi z innych krajów. Do takich miast zaliczam miasto Umań na Ukrainie. Kontakty są bardzo duże. Organizujemy spotkania i konferencje w Łańcucie jak i w Umaniu mające na celu bliższe poznanie tradycji, kultury miast. W trudnych sytuacjach pomocy, co miało miejsce podczas epidemii grypy, gdzie na apel Burmistrza Miasta Stanisława Gwizdaka zorganizowano zbiórkę leków wśród mieszkańców naszego miasta i osobiście dostarczono je do Umania. Inicjatywa ta bardzo zacieśniła stosunki pomiędzy naszymi miastami. W obecnej chwili prowadzone są rozmowy mające na celu pokazanie kultury i życia. Z inicjatywy mojego Wydziału zorganizowano spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Łańcuta i Umania. Na zaproszenie strony Ukraińskiej w Umaniu uczestniczyli członkowie UTW i nawiązali z nimi współpracę. Za zaangażowanie i pracę w zacieśnianiu stosunków pomiędzy miastami zostałem odznaczony jednym z najwyższych odznaczeń Rady Miasta Umania.

Do innych inicjatyw, które były realizowane przez mój Wydział było zorganizowanie cyklów koncertów na terenie miasta m.in. Koncert z okazji 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II, koncert jazzowy zespołu G2+2, koncert Magdy Piskorczyk, koncert Nocnej Zmiany Blusa Sławka Wierzcholskiego i Jana Błędowskiego z okazji międzynarodowego dnia bluesa czy koncerty z okazji „Roku Chopinowskiego”. Byłem współorganizatorem w przygotowywaniu I i II Memoriału im. Józefa Witka w piłce koszykowej.

Do innych inicjatyw należy dodać również budowę skate parku, przeprowadzanie procedury do powołania Rady Młodzieży, ustanowienie hejnału dla miasta Łańcuta. W chwili obecnej, dzięki możliwości, jaką stworzyła nam nowa Ustawa o Sporcie, stworzyliśmy nowe warunki finansowania sportu. Wydział angażuje się również w życie kulturalne Łańcuta poprzez wspieranie galerii sztuki oraz zespołów tanecznych. Jesteśmy bardzo otwarci na inicjatywę wszystkich, którym dobro Łańcuta leży na sercu. Rozważamy ciekawe pomysły, które do nas spływają i, w miarę możliwości, je realizujemy.

Bardzo ważną rolę w realizacji tych zadań miał Burmistrz Miasta Stanisław Gwizdak. To dzięki niemu można było te wszystkie zadania sfinalizować. Bardzo poważnie podchodził do propozycji, razem dokonywaliśmy korekt, co w rezultacie przełożyło się na realizację zadań.

Pozdrawiam

Andrzej Piechowski

Andrzej    22

MOJE ZAŁOŻENIA JAKO KANDYDATA NA RADNEGO DO POWIATU:

Miasto Łańcut jest naszym wspólnym domem. Tu zabezpieczamy podstawowe potrzeby naszej egzystencji. Dla wielu jest, to miejsce zamieszkania i miejsce pracy. Obserwując, to co wokół nas się dzieje, widzę rzeczy dobre, ale też mam pewien niedosyt, wynikający z odmiennego postrzegania gospodarowania środkami publicznymi.

Życie nie stoi w miejscu, każdy dzień stwarza nowe wyzwania. Są na dzisiaj sprawy ważne i najważniejsze, które musimy zrealizować.

Poprzez swoje wybory dokonywane raz na 4 lata, sami sobie tworzymy otaczającą nas rzeczywistość. Sami decydujemy o tym, czy na stanowiskach publicznych będą ludzie którzy faktycznie dbają o nasze wspólne sprawy, czy też będą to osoby wykorzystujące nasze poparcie do zaspokojenia własnych indywidualnych celów, czy głoszących tylko populistyczne hasła którymi zasypywanymi jesteśmy od wielu lat.

Samorząd tworzymy my sami!!! Mieszkańcy stający do wyborów.

- Pierwszym punktem mojego programu wyborczego jest:

wyegzekwowanie naprawy dróg w mieście należących do powiatu.

O dalszych moich planach jako przyszłego radnego powiatowego będę informował na bieżąco.

Pozdrawiam

Andrzej Piechowski

seba    15

Panie Andrzeju , myśle że moje pytanie kieruje do właściwej osoby.

PYTAM JAKĄ KWOTE MIASTO DEKLAROWAŁO NA DOTACJE DLA ŁKSu ŁAŃCUT w 2010 ROKU A JAKĄ KWOTE PRZEKAZANO ???

Ile kosztowało skomponowanie hejnału dla miasta ? I do czego to potrzebne ? Krakowem i tak nie będziemy , ale niech grają.

Drogi są bardzo ważne ,ale czy ważniejsze niż sportowe wychowanie Łańcuckiej młodzieży ? Koszty są nieporównywalne a zyski ???

Falkhor    63

Zapytam o promocję miasta Łańcuta m.in na targach turystycznych? W co głównie inwestuje wydział promocji miasta? Fakt, strona internetowa miasta odżyła, jednak co z działaniami typowymi dla miast mających potencjał turystyczny?

Andrzej    22

Seba, odpowiedź na te pytania niewiele ma wspólnego z tematem a obawiam się, ze może to być potraktowane przez administratorów za offtop i za załatwianie prywaty. Przypominam, iż jestem kandydatem na Radnego Rady Powiatu, nie Rady Miasta, ani na Burmistrza. Pomimo tego odpowiem na Pańskie pytania, gdyż mają one znamiona zarzutów, w moim mniemaniu bardzo niesłusznych i niesprawiedliwych.

Wiadomo, że Łańcut nie jest i nie będzie Krakowem, ale dlaczego miasto z tak wielkimi tradycjami i przeszłością historyczną nie ma mieć swojego hejnału? Czym różni się od miast i miasteczek które takie hejnały posiadają (Gorlice, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Ełk, Głogów, Grudziądz, Iława, Jarosław, Kalisz, Kcynia, Malbork, Lublin, Międzyrzecze, Iwonicz Zdrój i wiele wiele innych!) i nie są tematem do kpin i drwin. Podkreślam tutaj, że melodia hejnału, to nie tylko zwykła kompozycja, która będzie ładnie brzmieć. To melodia składająca się z zespołu melodii związanych ściśle z miastem Łańcutem. Te melodie (marsz 10 Pułku Strzelców Konnych, zawołanie Potockiego, hymn Matki Bożej Szkaplerznej) zostaną zapomniane, jeżeli nie będziemy o nie dbać i się nimi szczycić.

Odnośnie kosztu skomponowania hejnału: został on skomponowany BEZPŁATNIE przez Pana Jana Szydło. Został wybrany z pośród dwóch propozycji (druga została skomponowana również bezpłatnie przez Pana Józefa Nawojskiego).

Przyznasz „ SEBA”, że kwota która została wydana na przygotowanie hejnału nie naruszyła znacznie budżetu miasta.

Jeśli chodzi o finansowanie klubu sportowego ŁKS Łańcut. Po pierwsze to nie jedyny klub sportowy działający na terenie miasta. Działają jeszcze inne kluby sportowe w których młodzież realizuje swoje marzenia i rozwija swoje zainteresowania. Nie można wskazywać tylko jednej dyscypliny sportu i rozliczać z realizacji. Burmistrz Miasta Stanisław Gwizdak poprzez Wydział Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu kładzie duży nacisk na sprawiedliwe i maksymalne, jak na obecny budżet, dofinansowanie klubów sportowych. Są to pieniądze z zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu, z zakresu ochrony zdrowia - przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, są to również umowy promocyjne (nawet z ŁKSem – zakup tablic reklamowych), to stypendia (w tym roku była to kwota 80 tysięcy złotych – z czego ŁKS dostał 26 tysięcy), to finansowanie nagród, pucharów na turnieje, to bezpłatny wynajem hali sportowej i innych obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych dla organizowania zajęć i imprez.

Jako sympatyk Klubu pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile pieniędzy tak pośrednio idzie na działalność klubów sportowych, w tym również ŁKS Łańcut. Proszę pamiętać, że budżet miasta nie jest z gumy.

W dniu dzisiejszym Rada Miasta Łańcuta uchwaliła uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania zadań z zakresu sportu. Burmistrz Miasta Łańcuta przedstawiając projekt takiej uchwały chce wyraźnie pokazać, że jego działania są otwarte dla łańcuckich działaczy sportowych. Dzięki tej uchwale będzie istniała możliwość bezpośredniego finansowania działalności klubów sportowych (realizację programów szkolenia, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej).

Należy zwrócić również uwagę na to, że władze miasta nie są obojętne sportowi. Powstało boisko Orlik, buduje się obecnie skety park i place zabaw. Inwestycje i nakłady poniesione na sport w ostatnich latach w Łańcucie zostały dostrzeżone i docenione przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, który w 2010 roku uhonorował Miasto prestiżowym wyróżnieniem „Sportowa Gmina”.

Falkhor, odnośnie targów turystycznych... W 2009 roku podjęliśmy działania polegające na zamieszczanie informacji o mieście w magazynach turystycznych (np. ABC Targowe). Jest to bardzo duży koszt, który nie dał praktycznie żadnego rezultatu. W tym roku zaczęła działać TV Łańcut. Mamy głosy z różnych krajów na całym świecie, że nasze programy są oglądane, nie tylko przez polonię, ale również przez turystów z Polski i zagranicy. Myślę, że ciekawe bloki tematyczne są bardzo dobrym „centrum informacji” oraz niebanalną promocją. Przy nagrywaniu programu TV Lancut „ Spotkanie Arystokratyczne” Pani ambasador Chile bardzo pochlebnie wypowiadała się na temat naszej telewizji i stwierdziła, że jest stałym widzem i z niecierpliwością czeka na nowe wydania Wydarzeń. To według mnie jest najlepsza promocja Miasta poza granicami naszego kraju. Na co wydawane są pieniądze z promocji: m.in. na film promocyjny zamieszczony na stronie internetowej, wirtualny spacer po mieście, gadżety przekazywane gościom będących w Łańcucie jak i delegacjom wyjeżdżającym po za granice kraju, zakup książek i folderów o Łańcucie, zakup nagród dla uczestników konkursów, Biuletyn Miejski, art. sponsorowane o mieście w prasie i to co wspominałem wcześniej są to również umowy promocyjne ze sportowcami i klubami sportowymi, organizowanie koncertów zespołu G2+2, koncert Magdy Piskorczyk, koncertu Nocnej Zmiany Blusa Sławka Wierzcholskiego i Jana Błędowskiego z okazji międzynarodowego dnia bluesa czy koncerty z okazji „Roku Chopinowskiego”. Materiały promocyjne przeznaczane były na organizację I i II Memoriału im. Józefa Witka w piłce koszykowej, najlepszy sportowiec roku, dla drużyn reprezentacji Rosji i Czech w piłce siatkowej, itp.

Ale widzę, że jestem rozliczany z mojej działalności pracy w mieście, a ja chciałbym przedstawić swoje plany jako przyszły radny powiatowy. Tak jak to zrobiłem w poprzednim wpisie podaje następny punkt z mojego programu wyborczego. Skoro pisałem o sporcie, więc będzie punkt dotyczący sportu:

ZDROWA I WYSPORTOWANA MŁODZIEŻ- WSPIERANIE KLUBÓW SPORTOWYCH W MIEŚCIE I POWIECIE. DALSZA ROZBUDOWA STRUKTURY SPORTOWEJ. ODDANIE DO UŻYTKU KRĘGIELNI PRZY MOSIR W ŁAŃCUCIE.

Dlaczego warto na mnie głosować? - bo jestem otwarty i przy Waszym współudziale chciałbym tworzyć swój program i przyczynić się do jego realizacji. Jestem otwarty na wszystkie sugestie i zapraszam każdego do współpracy, kto ma pomysł na lepszą rzeczywistość.

Pozdrawiam

Andrzej Piechowski

seba    15

Panie Andrzeju nie stawiałem żadnych zarzutów , zadałem tylko pytanie na które nie uzyskałem odpowiedzi ,co do stypendiów to dziwi mnie że największy klub w mieście dostał nieco ponad jedną czwartą tych skromnych dotacji , tablice wiele nie kosztowały a klub sam szukał reklamodawców , jednak zostawmy już miasto , jako przyszły radny powiatowy w jaki sposób chce Pan wspierać miejskie kluby sportowe ?

Jakieś konkretne pomysły ? Czy tylko wyborcze obietnice ?

Falkhor    63

Panie Andrzeju - myślę, że większość osób w mieście i regionie kojarzy pana przede wszystkim jako pracownika UM. Nazwa wydziału też krótko i zwięźle precyzuje, czym się pan zajmował. Ma to istotny przekład na to, jak cele są realizowane.

Andrzej    22

Ok Falkhor :). Tak jak już napisałem wcześniej jestem człowiekiem otwartym na dyskusję więc postaram się odpowiadać na każde pytania. Właśnie między innymi i o to mi chodziło żeby pytania, sugestie były kierowane z zewnątrz. Przecież nikt nie jest alfą i omegą żeby wszystko zobaczyć i zrobić, potrzebna jest właśnie świeża myśl i ciekawe propozycje. Intencją burmistrza Gwizdaka jest powołanie Rady Młodzieży, aby posłuchać zdania młodych ludzi, ich propozycji. Efektem takich rozmów jest m.in. budowany obecnie skate park. I tak powinno być i w tym kierunku powinna iść współpraca UM z młodzieżą i nie tylko z młodzieżą. Mój Wydział jest właśnie takim pośrednikiem pomiędzy mieszkańcem, a burmistrzem.

Panu "SEBA" odpowiem w następnym wpisie na jego pytania. Pragnę tylko nadmienić, że nie robię tego dla propagandy sukcesu przedwyborczego. Robię to po to, bo widzę duży potencjał u ludzi który należy wyzwolić i dlatego zdecydowałem się kandydować na radnego. Impulsem tego też jest NFŁ, bo tu mogę zapoznać się z opiniami, uwagami internautów.

Pozdrawiam

Andrzej Piechowski

Andrzej    22

Witam SEBA :),

Nie zgodzę się z Tobą, że na klub ŁKS zostały przekazane zbyt małe pieniądze. Sądzę, że Wiesz bardzo dobrze jak były przeznaczane środki na kluby !!! Przecież Rada Sportu, a nie burmistrz, ani mój Wydział rozdysponowała środki w takiej ilości w jakiej dostały kluby. Była bardzo burzliwa dyskusja pomiędzy Prezesami klubów co do podziału środków. Burmistrz na podstawie opinii Rady Sportu podjął decyzję o przyznanej kwocie. Wydaje mi się, że było to bardzo mądre rozwiązanie, ale widać, że nie wszyscy chcą o tym wiedzieć czy pamiętać. Nie wiem, czy uczestniczyłeś w posiedzeniach Rady Miasta, bądź czytałeś protokoły po sesjach jak pewna grupa radnych podchodziła do finansowania sportu kiedy był poruszany temat klubów sportowych. Proponuję bardzo ciekawą lekturę na BIP. Uważam, że nie należy akuratnie w tym przypadku oceniać negatywnie władz miasta.

Odnośnie podania szczegółów co do wspomagania klubów sportowych i do rozwoju sportu na terenie miasta podam w momencie kiedy zostanę radnym . Powinieneś mnie zrozumieć, że w kampanii wyborczej podaje się same hasła , a nie konkrety, bo z doświadczenia już wiem, że pomysły bardzo szybko są wykorzystywane przez inne osoby i przypisywane sobie. Mam wiele ciekawych propozycji. Na pewno sport łańcucki by na tym skorzystał :shy:

I jeszcze raz powtórzę - nie są to obietnice przedwyborcze. Jak zostanę radnym swoją wiedzę, pomysły i doświadczenie będę chciał zrealizować, a jak nie zostanę to dalej będę pracować i pomagać swojemu szefowi.:)

Pozdrawiam

Andrzej Piechowski

Andrzej    22

Witam :)

W obecnym wpisie chciałbym nieco skoncentrować się na bazie oświatowej w mieście. Na terenie Łańcuta znajduje się trzy szkoły podstawowe, dwa gimnazja, jeden zespół szkół w skład którego wchodzi szkoła podstawowa nr 4 i gimnazjum nr 2. Pięć przedszkoli prowadzonych przez miasto, oraz jedno przedszkole niepubliczne prowadzone przez Siostry Służebniczki NMP. Wymienione placówki z wyjątkiem przedszkola niepublicznego prowadzone są przez miasto. W Łańcucie swoją siedzibę posiadają również szkoły średnie, a jest ich 5, nad którymi opiekę sprawuje Starostwo Powiatowe.

W bieżącej kadencji przeprowadzono zmianę w sieci placówek oświatowych na terenie miasta. Utworzono Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie w wyniku połączenia szkoły podstawowej i gimnazjum na Podzwierzyńcu. Decyzja na samym początku wywoływała wiele kontrowersji, ale dzisiaj można powiedzieć, że była to decyzja trafna, która umożliwia o wiele sprawniejsze i efektywniejsze zarządzanie tymi placówkami oświatowymi. Wszystkim jednostkom oświatowym na terenie miasta oddano w trwały zarząd nieruchomości, co sprawiło, że dyrektorzy jednostek mają pełną samodzielność w ich zarządzaniu. W związku z upływem kadencji wybrano w drodze konkursów dyrektorów placówek przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjum i zespołu szkół. To oni są gwarancją dobrego nauczania co potwierdzają wysokie miejsca naszych szkół na listach na rankingowych w skali województwa.

W szkołach prowadzonych przez miasto uczą nauczyciele o wysokich kwalifikacjach. Na 328 zatrudnionych 228 osób to nauczyciele dyplomowani, z czego, jako mieszkańcy miasta Łańcuta możemy być dumni. Uchwałą Rady Miasta utrzymano wzrostowy wskaźnik wydatków na oświatę i wychowanie. W roku 2006 przeznaczano na ten cel 13,6 mln, natomiast w 2010 – już 17,8 mln zł. Wszystkie chętne dzieci mają zapewnione odpłatne gorące posiłki, natomiast dzieci z rodzin o niskich dochodach korzystają z nich nieodpłatnie.

Z powyższego wynika, że opieka oraz zajęcia pedagogiczne z dziećmi od przedszkola do ukończenia szkoły gimnazjalnej przebiegają prawidłowo.

W całym tym cyklu opiekuńczo – pedagogicznym brakuje żłobka. Moim planem jako przyszłego radnego powiatowego jest doprowadzenie do utworzenia na terenie miasta wspólnie miasto-powiat żłobka dla dzieci. Byłoby to wspaniałe rozwiązanie dla rodziców mających problem z opieką nad najmłodszą pociechą.

W dziale oświata, chciałbym jako przyszły radny skoncentrować się również nad szkołami średnimi i na bazie jednej z nich utworzyć Europejskie Centrum Kształcenia Młodzieży z nasileniem na naukę języków obcych, biznesu i zarządzania.

Andrzej    22

Zbliżamy się małymi krokami do dnia w którym mieszkańcy Łańcuta po raz kolejny wrzucą do urny wyborczej swój głos na kandydata przyszłego radnego miejskiego, powiatowego czy ,burmistrza.

Będzie to bardzo ważny głos. Głos który daje mandat do właściwego zarządzania miastem i podejmowania decyzji w naszym imieniu, do dalszego rozwoju osiedla, dzielnicy, miasta i powiatu.

Długo zastanawiałem się nad decyzją wyrażenia zgody na kandydowanie do rady powiatu. Spytacie zapewne dlaczego?, otóż w swoim życiu zawodowym miałem już do czynienia z paroma radami, radą gminy w Rakszawie, radą gminy w Markowej i ostatnio z radą miasta w Łańcucie. Nie byłem radnym, w sesjach brałem udział jako dyrektor jednostki, mieszkaniec gminy i obecnie jako kierownik Wydziału EK. Co przez ten okres zauważyłem? W większości przypadków w radach naprawdę uczestniczy aktywnie tylko parę osób. Są to osoby które faktycznie chciały coś zrobić i mimo różnic do przynależności politycznych wspólnie współpracować z wójtem czy burmistrzem. Nie mogłem pogodzić się z tym kiedy były przedstawiane naprawdę dobre projekty uchwał, a opozycja zawsze stawała oporem. ”Nie, bo nie” . Czy to jest dobre czy złe? Wydaje mi się, że wspólnie razem powinno dochodzić się do porozumienia i „pchać” sprawę do przodu. Politykę zostawić politykom, a sprawy mieszkańców nie przekładać na politykę, bo tą drogą daleko nie zajdziemy i co kadencję będziemy wytykać błędy jeden drugiemu, a sprawy miasta dalej będą zostawać na drugim planie.

To co obserwuję teraz, w okresie przedwyborczym jest jednym wielkim jazgotem. Hasła, hasełka, obietnice itp., itp. Pytam się, a co Ty do tej pory zrobiłeś? Konkrety, przykłady, czy tylko mówienie, to źle , tamto źle. To jest dla mnie argument, aby oddać głos na przyszłego mojego przedstawiciela w radzie, czy na stanowisku burmistrza. Same hasła są dla mnie puste. A czy krytykowanie wszystkiego co zostało zrobione, wytykanie tego co jest planowane do zrobienia jest drogą do polepszenia dobrobytu w mieście? , czy tędy droga?.

Przechodząc w 2008 roku z gminy do miasta, przechodziłem z pewnymi planami, przemyśleniami i propozycjami, które mógłbym wprowadzić ze swojego stanowiska pracy i chcący wprowadzić je w życie. Muszę stwierdzić, że to co zostało do tej pory zrobione to wspólna praca z radnymi miasta, burmistrzem, którzy dali mi możliwość zrealizowania planów dotyczące promocji Miasta, rozwoju sportu czy kultury. Nie można tu mówić o sukcesie!!! Jeszcze do tego jest daleko, ale właśnie wspólna praca daje możliwość dalszej realizacji założonych celów. To co już wspominałem we wcześniejszym wpisie zadowolony jestem z założenia TV Lancut, mimo krytycznych uwag i wpisach na forach internetowych. Z uzyskanych informacji TV Lancut oglądana jest w Chile, Peru, Kanadzie, USA, Anglii, Szkocji. Może właśnie z tych informacji TV Lancut mieszkańcy wymienionych państw będą chcieli odwiedzić Łańcut. Nie zgodzę się z tym wypowiedziami niektórych kandydatów, że należy więcej promować Łańcut poprzez „szeroką promocję Łańcuta jako jednego z ważniejszych ośrodków turystycznych na Podkarpaciu”. Dla mnie jest to tylko puste populistyczne hasło, które w rzeczy samej nic nie wnosi. Liczą się konkrety i efekty takiej promocji ,a nie hasła. Potencjalny turysta , który chce odwiedzić dany kraj czy miasto informację może pozyskać i pozyskuje poprzez Internet. Rolą właśnie TVL, czy strony internetowej jest pokazanie walorów naszego Miasta. Bez sensu jest moim zdaniem produkować zbędne materiały promocyjne natury papierowej , które są bardzo słabym materiałem promocyjnym w dobie Internetu.

Reasumując, wyborca ma na dzień dzisiejszy duży natłok obietnic, zapewnień, zobowiązań, musi jednak z tych informacji wybrać tę, jakże bardzo ważną, istotną kandydaturę radnego na przyszłego Waszego przedstawiciela w radzie.

Zgodnie z moją obietnicą pragnę przedstawić teraz końcowy mój program wyborczy jako kandydata na radnego powiatowego. Myślę, że zadowoli on Wasze wymagania jakie oczekujecie od swojego przedstawiciela w radzie powiatu i oddacie swój głos właśnie na mnie.

- Będę czuwał nad wyegzekwowaniem naprawy dróg w mieście należących do powiatu,

- Szczególnie leży mi na sercu, aby nasza młodzież była zdrowa, wysportowana,

dlatego będę wspierał kluby sportowe w mieście i powiecie,

- Będę zabiegał o dalszy rozwój infrastruktury sportowej w mieście, między innymi,  np. 

o oddanie do użytku kręgielni przy MOSiR w Łańcucie,

- podejmę starania o budowę ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych na terenie   

miasta  i powiatu,

- podejmę  w szerokim zakresie współpracę z sąsiednimi gminami w celu tworzenia   

turystyczno-rekreacyjnej mapy naszych terenów,

- będę się starał o wszechstronną i konsekwentną budowę marki miasta i powiatu  

jako obszaru rekreacyjno-turystycznego, podejmując szerokie działania promocyjne,   

w tym celu z wykorzystam różne środki masowego przekazu, 

- Będę dążył do utworzenia na bazie jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na  

terenie miasta  Europejskiego Centrum Kształcenia Młodzieży,

- zadbam o należytą promocję Miasta i Powiatu Łańcuckiego jako miejsca   

atrakcyjnego do inwestowania w środkach masowego przekazu,

- zadbam o udział Miasta i Powiatu we wszelkich ogólnopolskich programach 

promujących wsparcie przedsiębiorczości przez samorządy, i innych  

miejscach skutecznego lobbingu w celu pozyskania inwestorów,

- zadbam o dobrą współpracę z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców w 

zakresie lobbingu i promocji walorów Miasta i Powiatu Łańcuckiego w  

środowiskach biznesowych,

- będę wspierał promocyjne działania zespołów artystycznych, stowarzyszeń 

twórczych i twórców,

-zadbam o promocję aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży

PREZENTOWANE PRZE ZEMNIE W/W FORMY PRACY CHCIAŁBYM ZREALIZOWAĆ JAKO RADNY POWIATU PONIEWAŻ NA NICH SIĘ ZNAM,

ALE TO WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS SZANOWNI WYBORCY.

seba    15

Szanowny Panie Andrzeju , mój głos Pan ma i kilku znajomych przekonam do głosowania na Pana , mam nadzieje że po wygranych wyborach nie zapomni Pan o NFM .

Pozdrawiam i życze wygranej w wyborach.

Ps Prosze nie zapominać o lokalnym sporcie.

Andrzej    22

Szanowny Panie Andrzeju , mój głos Pan ma i kilku znajomych przekonam do głosowania na Pana , mam nadzieje że po wygranych wyborach nie zapomni Pan o NFM .

Pozdrawiam i życze wygranej w wyborach.

Ps Prosze nie zapominać o lokalnym sporcie.

Dzięki SEBA. Nie zapomnę o NFM. Dziś miałem miłe spotkanie z Administratorem strony. Rozmawialiśmy o współpracy polegającej na zamontowaniu kamerek internetowych w mieście. Już coś zaczyna się dziać w tym zakresie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.:)

aserty    1

No wlasnie a propo TV... Czemu jest ona taka malo obiektywna? Czemu nie pokazuje sie tych rzeczy z zycia Łańcuta gdzie nie ma P. Burmistrza czy tez jego swity? Ogladajac materialy tv czy gazetki ma sie wrazenie jakby to byla czysta reklama rzadzacych;/

Andrzej    22

No wlasnie a propo TV... Czemu jest ona taka malo obiektywna? Czemu nie pokazuje sie tych rzeczy z zycia Łańcuta gdzie nie ma P. Burmistrza czy tez jego swity? Ogladajac materialy tv czy gazetki ma sie wrazenie jakby to byla czysta reklama rzadzacych;/

Witam bardzo serdecznie,

Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania TVL. Twierdzisz, że telewizja jest nieobiektywna i cały czas pokazywany jest burmistrz ze swoją świtą. Zapewne wiesz, że TVL powstała przy urzędzie miasta i większość informacji przekazywanych jest właśnie z życia miasta i urzędu. Częste pokazywanie burmistrza nie jest jego „parciem na szkło” jest natomiast dobrym dowodem tego że uczestniczy na wielu uroczystościach i imprezach. Pragnę nadmienić, że tvl istnieje dopiero od lutego i wiele jeszcze jest pracy przed nami aby unowocześnić program i realizować materiał nieco inaczej. Zostały poczynione już pierwsze kroki. Za poszukiwaniem materiału wychodzimy już poza urząd miasta. Zrealizowany został już materiał z uczestnictwa zespołu Iskierka w programie Mam Talent w studio TVN, Przeprowadzono wywiad z wicepremierem rządu Waldemarem Pawlakiem oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Janem Burym. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim w Czarnej. W poniedziałek wyjeżdżamy do Warszawy na przeprowadzenie wywiadu z Honorowym Obywatelem Miasta Łańcuta, wielkim miłośnikiem muzyki panem Bogusławem Kaczyńskim. Nasz program TVL został zauważony przez Telewizję Rzeszów, gdzie zaproponowano nam wstępnie współpracę polegającą na zamieszczaniu naszych informacji pod szyldem TV Lancut w telewizji regionalnej. Świadczy to o tym, że zostaliśmy zauważeni przez telewizję publiczną jako dobry partner do współpracy. Na pewno jest wiele jeszcze do zrobienia i całkowicie z się z Tobą zgodzę, że należy trochę zmienić treść wydarzeń i na pewno sukcesywnie będziemy to robić. Dziękuję za Twoje spostrzeżenia i sugestie. Zapraszam jednocześnie do szerszej współpracy. Telewizja Lancut nie jest zamknięta na burmistrza, ani na urząd. Ma ona dawać bieżące informacje z miasta i dlatego cenne są dla nas wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Krytycznych uwag nie odbieram jako złośliwości czy niechęci osoby piszącej, lecz odbieram to jako jeszcze jedną informację którą ewentualnie można wykorzystać.

Łączę pozdrowienia

Andrzej Piechowski

seba    15

Panie Andrzeju , czy TVL mogła by zrobić reportaż o łańcuckich klubach sportowych ? Wiem że jestem nudny i czepiam się ciągle jednego tematu , jednak tym razem nie chodzi mi tylko o ŁKS ale także o MKS .

Gdyby zrobić krótki wywiad z trenerami , nagrać jakiś fragment rozgrywek , no coś w tym stylu .

Co Pan o tym myśli ?

Andrzej    22

Panie Andrzeju , czy TVL mogła by zrobić reportaż o łańcuckich klubach sportowych ? Wiem że jestem nudny i czepiam się ciągle jednego tematu , jednak tym razem nie chodzi mi tylko o ŁKS ale także o MKS .

Gdyby zrobić krótki wywiad z trenerami , nagrać jakiś fragment rozgrywek , no coś w tym stylu .

Co Pan o tym myśli ?

Witam SEBA,

Tak oczywiście mamy taki plan , ale proszę mnie również zrozumieć, że wszystko to co robimy z TVL robimy w godzinach pracy i poza godzinami, a mamy jeszcze inne obowiązki służbowe. Niemniej jednak staramy się aby wszystko zrobić na czas i dobrze. Mamy w planie przeprowadzić wywiad z trenerem Kaszowskim i miał on być zrobiony w dniu dzisiejszym ale niestety kamera jest potrzebna do przygotowania wydarzeń które chcemy wyemitować w przyszłym tygodniu. SEBA dziękuję za sugestie. Nie jesteś "nudny" wręcz przeciwnie należy o tym mówić i właśnie takie fora jak to powinno być tego miejscem. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wpis.

aserty    1

Telewizja Lancut nie jest zamknięta na burmistrza, ani na urząd. Ma ona dawać bieżące informacje z miasta i dlatego cenne są dla nas wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Krytycznych uwag nie odbieram jako złośliwości czy niechęci osoby piszącej, lecz odbieram to jako jeszcze jedną informację którą ewentualnie można wykorzystać.

Ale poki co nie jest...

Chodzi o to ze nie pokazuje wydarzen w ktorych udzialu nie ma Burmistrz!

Wydarzenia rowniez sa ucinane ze zdjec osob waznych dla Łańcuta, a nie wygodnych dla Burmistrza:/

nie da sie tego nie zauwazyc!

Andrzej    22

Telewizja Lancut nie jest zamknięta na burmistrza, ani na urząd. Ma ona dawać bieżące informacje z miasta i dlatego cenne są dla nas wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Krytycznych uwag nie odbieram jako złośliwości czy niechęci osoby piszącej, lecz odbieram to jako jeszcze jedną informację którą ewentualnie można wykorzystać.

Ale poki co nie jest...

Chodzi o to ze nie pokazuje wydarzen w ktorych udzialu nie ma Burmistrz!

Wydarzenia rowniez sa ucinane ze zdjec osob waznych dla Łańcuta, a nie wygodnych dla Burmistrza:/

nie da sie tego nie zauwazyc!

Witam,

Wiadomości muszą być obcinane bo gdybyśmy tego nie zrobili to wyszedł by straszny tasiemiec i wtedy sypały by się na nas gromy. Nie wiem skąd masz takie informacje, że obcinamy osoby ważne. Zamieszczamy to co jest sprawą najważniejszą dla danego tematu. Ostatnio miałem okazję być na spotkaniu z prezesem PIS w Czarnej i informację filmowały Polsat, TVn, TVP ,Trwam przez cały pobyt prezesa Kaczyńskiego i co widzieliśmy w Wydarzeniach czy Faktach? krótką zwięzłą informację, a było bardzo dużo ważnych gości których można było również pokazać.

aserty    1

Witam,

Wiadomości muszą być obcinane bo gdybyśmy tego nie zrobili to wyszedł by straszny tasiemiec i wtedy sypały by się na nas gromy. Nie wiem skąd masz takie informacje, że obcinamy osoby ważne. Zamieszczamy to co jest sprawą najważniejszą dla danego tematu. Ostatnio miałem okazję być na spotkaniu z prezesem PIS w Czarnej i informację filmowały Polsat, TVn, TVP ,Trwam przez cały pobyt prezesa Kaczyńskiego i co widzieliśmy w Wydarzeniach czy Faktach? krótką zwięzłą informację, a było bardzo dużo ważnych gości których można było również pokazać.

No tak ale taki tvn, polsat czy inna ogolnopolska telewizja ma material do pokazania z calej polski w przeciagu kilkudziesieciu minut...

A TVL ma raz na tydzien wieksze wydarzenie o ile ma i kilka mniejszych wiec nie musi byc to tasiemiec ale tez nie musi byc materilem na kilka sekund...

A skad mam informacje? Bo kto byl na jakimkolwiek wydarzeniu i ogladnal pozniej material to zastnawial sie czy na pewno to bylo to samo?:D

Nie ma co drazyc tematu glebiej. Wazne jest aby cos co jest dla mieszkancow nie bylo sama reklama wladz a pzekazem obiektywnym informacji:-)

Andrzej    22

Witam,

No tak ale taki tvn, polsat czy inna ogolnopolska telewizja ma material do pokazania z calej polski w przeciagu kilkudziesieciu minut...

A TVL ma raz na tydzien wieksze wydarzenie o ile ma i kilka mniejszych wiec nie musi byc to tasiemiec ale tez nie musi byc materilem na kilka sekund...

A skad mam informacje? Bo kto byl na jakimkolwiek wydarzeniu i ogladnal pozniej material to zastnawial sie czy na pewno to bylo to samo?:D

Nie ma co drazyc tematu glebiej. Wazne jest aby cos co jest dla mieszkancow nie bylo sama reklama wladz a pzekazem obiektywnym informacji:-)

Ok "Aserty". Każda uwaga czy opinia jest brana pod uwagę.:)