Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Podsumowania I tury wyborów cz.2

Recommended Posts

maciej    32

W dniu dzisiejszym nasza redakcja przeprowadziła kolejny wywiad z kandydatem w I turze na urząd burmistrza miasta Łańcuta. Niestety nie udało nam się dwukrotnie spotkać z panem Robertem Cyburtem oraz w ostatniej chwili dostaliśmy wiadomość o wycofaniu się z wywiadu pana Jerzego Szczygła. W dzisiejszym podsumowaniu zapraszamy do wysłuchania pani Barbary Pilawa-Kraus.

Video dostepne na portalu w linku poniżej.

Artykuł pochodzi ze strony Lancut.org

Pinezka    0

W dniu dzisiejszym nasza redakcja przeprowadziła kolejny wywiad z kandydatem w I turze na urząd burmistrza miasta Łańcuta. Niestety nie udało nam się dwukrotnie spotkać z panem Robertem Cyburtem oraz w ostatniej chwili dostaliśmy wiadomość o wycofaniu się z wywiadu pana Jerzego Szczygła. W dzisiejszym podsumowaniu zapraszamy do wysłuchania pani Barbary Pilawa-Kraus.

Video dostepne na portalu w linku poniżej.

Artykuł pochodzi ze strony Lancut.org

[/qJ

Ja już całkiem tu nic nie rozumie. Pani Barbara oddaje swoje głosy na poprzedniego burmistrza, a ten nie ma ochoty się nawet zaprezentować. Ja odnoszę to osobiście, jako lekceważenie elektoratu wyborczego, ale czego więcej od tego pana możemy sie spodziewać? buty, arogancji, samouwielbienia. Głosujmy na burmistrza GWIZDAKA!!!!!!!!!:rolleyes:

Bambo    0

Popieram. Poprzedni burmistrz liczy na nazwisko, ale on już miał swoje pięć minut. Tak mi się wydaje, że on liczy na miłosierdzie wyborców. Dziękuje panu panie Szczygieł..

Eirene    0

Pan Szczygieł zdaje sobie sprawę, że publicznie wypada nie dość dobrze więc postanowił działać na zasadzie im mniej tym lepiej. Czyż nie jest zastanawiające, że nie będąc obecnym na spotkaniu na przedmieściu (które jest podobno jego bastionem) dostał tam największą ilość głosów.

Co do poparcia Pani Pilawy, no cóż nie udało się zdobyć fotela burmistrza na otarcie łez może być zastępca - co z tego układu wyniknie....??

Pinezka    0

Pan Szczygieł zdaje sobie sprawę, że publicznie wypada nie dość dobrze więc postanowił działać na zasadzie im mniej tym lepiej. Czyż nie jest zastanawiające, że nie będąc obecnym na spotkaniu na przedmieściu (które jest podobno jego bastionem) dostał tam największą ilość głosów.

Co do poparcia Pani Pilawy, no cóż nie udało się zdobyć fotela burmistrza na otarcie łez może być zastępca - co z tego układu wyniknie....??

ale on we wszystkim nie wypada dobrze:D

Pinezka    0

Cyt. z Korespondent24.pl "Jerzy Szczygieł jest fenomenem na polskiej scenie samorządności. Nie związany z żadną partią rządził Łańcutem od 1994 roku nieprzerwanie do roku 2006. To sukces ciężki do podważenia, ale wynikał on nie tylko z inwestycji i rozwoju miasta, ale także budowanego przez 12 lat układu towarzyskiego. Łańcut to małe miasto, takie układy się liczą.

W 2006 roku łańcucianie zdecydowali się w II turze, do której przeszedł Jerzy Szczygieł poprzeć Stanisława Gwizdaka. Gwizdak jako burmistrz rozwijał miasto nie gorzej od Szczygła. Właściwie nie popełnił większych błędów. Choć niektórzy twierdzą, że głównym błędem było obsadzenie na stanowisku swojego zastępcy kontrowersyjnego na łańcuckiej scenie politycznej Henryka Pazdana.

Pazdan mimo sporych umiejętności m.in. w pozyskiwaniu środków z UE na rozwój miasta i menedżerskiego podejścia, nie przekonał łańcucian do siebie. Moim zdaniem przyczyniło się to do bardzo słabego wyniku Stanisława Gwizdaka w wyborach 21 listopada.

Przed nami II tura. Jerzy Szczygieł już wykonał świetny ruch, mianowicie obiecał kandydatce popieranej przez Prawo i Sprawiedliwość, Barbarze Pilawie-Kraus stanowisko wiceburmistrza. A to właśnie Pilawa-Kraus zajęła 3 lokatę jeżeli chodzi o poparcie w ostatnich wyborach. Jeżeli obecny burmistrz nie podejmie dynamicznych kroków o uzyskanie poparcia Adama Hadława oraz Roberta Kumka (tego w szczególności, bo miał podobny wynik do Pilawy-Kraus) to te wybory już przegrał i 5 grudnia Jerzy Szczygieł do swojego 12-letniego doświadczenia jako burmistrz miasta Łańcuta, dopisze kolejne 4 lata.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że i Jerzy Szczygieł i Stanisław Gwizdak w moim przekonaniu to świetni kandydaci, z doświadczeniem i pomysłem. Także ostatecznie i tak wygra Łańcut – ale w Łańcucie rządzić będzie albo Staszek, albo Jurek."

Jakub Panek

Czyli z tego widać, że p. Szczygieł nie ma żadnego poparcia posiłkując się osobą p. Barbary. Już poobsadzane są stołki, ale to żenujące. Kupczy się już stanowiskami , a nie programem dla miasta. p. Pazdan jest jaki jest, ale przynajmniej robi coś dla miasta i to widać. Ludzie i tak pójdą głosować wg. własnego uznania. Nie są potrzebne żadne głosy poparcia. To tak wygląda jakbym głosował na p. Kumka , a on teraz ma mi wskazywać na kogo mam głosować. Przecież ja mam swój rozum.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym, dlaczego p. Szczygieł nigdzie się nie pokazuje? czyżby się wstydził biedaczek?

Mieszkańcy Łańcuta widzą ile zostało zrobione przez 12 lat , a ile przez cztery lata:D

Falkhor    63

Pinezka

Mieszkańcy Łańcuta widzą ile zostało zrobione przez 12 lat , a ile przez cztery lata

Wg mnie - nie wszyscy widzą to tak przejrzyście. Ponadto - nie wszyscy uważają, że wybudowanie czegoś ma być gwarantem awansu na kolejną kadencję. Dlaczego? Bo nowy budynek użyteczności publicznej może nie być wystarczającą rekompensatą za inne niedociągnięcia. Tyczy się to obu kandydatów.