Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Rakszawa jest na Top10 2010 w kapitale społecznym i turystyce.

Recommended Posts

Falkhor    63

RakszawaJestTopowa2010-500x153.jpg

Gmina Rakszawa ma się czym pochwalić. W trzeciej edycji rankingu 'Aktywna Gmina Podkarpacia' Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z 'Nowinami' gmina Rakszawa znalazła się w czołowych stawkach. Podkarpacie liczy 159 gmin, Rakszawa zabłyszczała jako Turystyczna Gmina Podkarpacia (towarzysząc takim miejscowościom jak Rymanów, Solina czy Ustrzyki Dolne oraz jako Kreator Kapitału Społecznego.

Godne pochwały jest jeszcze jedno zestawienie 159 gmin województwa - Złota Setka Gmin Podkarpacia.

Rakszawa zajęła 107 pozycję przed takimi gminami jak Żołynia, Łańcut i Markowa. Rakszawa zdeklasowała 52 gminy Podkarpacia. Ranking opracowano w oparciu o analizę 159 sprawozdań finansowych gmin za 2009 rok (m.in. dochody, wydatki) a także informacje udzielone przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Gratulujemy i cieszymy się z rozwoju gminy :rolleyes:

Artykuł pochodzi ze strony Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Miło było mi napisać tego newsa :) Trzeba jakoś dać pożywkę ku temu, by o Rakszawie zaczęto dobrze mówić, bo stare dzieje to już są stare dzieje i ta część naszego regionu łańcuckiego nabiera kolorów i się rozwija. O tym należy pisać ;)

Sun - A Tobie Rakszawa się podoba? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
SunShine    0

Moja okolica mi się podoba :) późną jesienią byłam na naszych stawach, bardzo urokliwie z lekką mgiełką. Prawie jak Bieszczady ;P (jeziorka duszatyńskie) poza tym mamy chyba na stawach bobry. Nawet nie wiedziałam. Ale szczerze nie orientuję się za bardzo co się w Rakszawie dzieje. Słyszę tylko o aferach z naszym proboszczem (prasa, telewizja).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

Mi Rakszawa kojarzy się z tą kostką brukową i z przestępczością, ale od dzisiaj to się zmienia! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Rakszawa dłuuuugo kojarzyła się z alkoholizmem. BYĆ może dlatego, że szczególnie tam głośno było o sprawach z alkoholikami (złodzieje, znęcanie się w rodzinie...). Mnie to dziwiło o tyle, że sam Łańcut jako miasto też ma spooory problem. Skąd taka zawziętość by uczynić akurat Rakszawę jakimś zagłębiem problemów alkoholowych?

 

Ja zwróciłem szczególną uwagę na tę turystykę - Rakszawa jak również Czarna ostro idą w tę stronę, wg mnie to bardzo dobra droga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×