Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Frekwencja wyborcza w II turze wyborów samorządowych

Recommended Posts

Falkhor    63

Ja byłem głosować ok. 12:30 - no i na listach pustki..........

Jeżeli o 15:00 frekwencja byłą też taka niska, to ciekaw jestem wyników :??::)

wmula    2

W ogóle bardzo dziwne, że w wyborach samorządowych jest taka niska frekwencja. Kurczę, w końcu głosujemy na ludzi, od których zależy, jak będzie funkcjonowało miejsce naszego życia, pracy itd.

Falkhor    63

wmula - Dlatego mnie to nie dziwi: to jest po prostu rzecz dla Łańcuta charakterystyczna :) Mniejszość aktywna wie czego chce, większość tego nie wie. Z tej większości tylko mniejszość jednak pójdzie głosować, bo nie pasuje źle wypaść w oczach zmobilizowanej, aktywnej mniejszości aktywnej 8)

Tak czy inaczej - ja byłem, głosowałem, chcę zobaczyć, czy to miasto i jego mieszkańcy jest w stanie o sobie decydować, czy raczej rządzi pewna mniejszość, tyle, że lepiej zorganizowana i bardziej chętna do działań 8)

darekielb    13

ja byłem głosować po 15 i na liście widniały 4 podpisy :P

PS. widziałem jak jeden dziadeczek pokazał dowodzik, podpisał się na liście i pustą kartę do glosowania wrzucił prosto do urny :)

A później ludzie narzekają jak to jest źle i mówią to "oni go wybrali" :amen:

darekielb    13

Frekwencja wyniosła niecałe 37%... smutne to bardzo.

niestety :/

jak widać mieszkańcom nie zależy lub idą po najmniejszej linii oporu i narzekają dalej :)

Falkhor    63

Szkoda, że demokracja średnio nadaje się dla Polski. Jeszcze mniej nadaje się chyba dla naszego regionu i to już nie chodzi o to, kto został wybrany, tylko ta frekwencja. Straszne doły :) Ledwie co trzeci uprawniony ruszył się, by coś zrobić ze swoim miastem... :P

aserty    1

Moze po prostu nie bylo juz na kogo glosowac w II turze...? A nie kazdy ma determinacje aby isc tylko po to aby oddac pusty glos... Niestety roznica w I i II turze to wybitnie pokazuje...

darekielb    13

Moze po prostu nie bylo juz na kogo glosowac w II turze...? A nie kazdy ma determinacje aby isc tylko po to aby oddac pusty glos... Niestety roznica w I i II turze to wybitnie pokazuje...

Ale kto tu mówi o pustym glosie :)

Lepiej wybrać z tej dwójki jedną osobę, która nam bardziej odpowiada niż zostawić to przypadkowi.

aserty    1

Ale kto tu mówi o pustym glosie :)

Lepiej wybrać z tej dwójki jedną osobę, która nam bardziej odpowiada niż zostawić to przypadkowi.

Ale skoro jeden i drugi prezentuja podobny poziom to dla ludzi wszystko jedno kto z nich bedzie dlatego szkoda sie trudzic i isc oddawac pusty glos zeby byla lepsza frekwencja... stad taki wynik:)

Falkhor    63

Aserty - Już kiedyś pisałem, że mnie cieszyłaby 100% frekwencja i np. 100% nieważnych głosów :) To dopiero byłby jakiś protest, a nie lenistwo. Demokracja nie jest dla leniwych.