Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Czy za poświęcenie np. szkoły, mostu drogi są pobierane opłaty przez Kosćiół?

Recommended Posts

Falkhor    63

Bake

30 s.

30 sekund to czasem księdzu schodzi wymienić WSZYSTKIE imiona i nazwiska 8)

Jeżyk - Mnie szczególnie uderza forma języka - NIE MNIEJ NIŻ. Tego po prostu nie powinno być!

Jeżyk    43

Bake

30 s.

30 sekund to czasem księdzu schodzi wymienić WSZYSTKIE imiona i nazwiska 8)

Jeżyk - Mnie szczególnie uderza forma języka - NIE MNIEJ NIŻ. Tego po prostu nie powinno być!

I z pewnością tego nie ma w momencie zawierania umowy o dzieło. "NIE MNIEJ NIŻ", zostało dodane przez...."zleceniodawców" Księża to ludzie inteligentni i takim bacikiem na samego siebie nie mogli by się posługiwać

waszak    15
"NIE MNIEJ NIŻ", zostało dodane przez...."zleceniodawców" Księża to ludzie inteligentni i takim bacikiem na samego siebie nie mogli by się posługiwać

http://tygodnik.onet.pl/32,0,6574,co_laska,artykul.html

KatMajster    0

Może by tak na ten most przybić jednego księdza w imię pokoju i odkupienia grzechów świata? Jak dla mnie to oni się do tego nadają i dać mogli by piękny przyklad!

Falkhor    63

Chyba nie chodzi o to, by wracać do mrocznych czasów cywilizacji europejskiej... Wg mnie kościół nie może pobierać OPŁAT. Może dostawać co łaska, nie ma co nawet wymyślać w tym temacie.

Jeżyk - Też tak uważam. 'Rynek' kupczenia za posługę kapłańską napędzili nie sami księża, tylko np. relacje sąsiedzkie (w stylu 'no ja nie dam więcej jak on' albo 'ej ludziska słuchajcie, a Stefan dał tylko 50zł...').

Neołafita    42

A po jaką cholerę cokolwiek święcić ? Czy po takiej poświęconej drodze czy tez moście będzie się jeździło inaczej niż po niepoświęconej ? :lol:

Jak ksiądz woła za dużo to poprosić grekokatolickiego lub prawosławnego :)

Co to znaczy za dużo? Przetarg zgodnie z zamówieniami publicznymi, jedynym kryterium wyboru (jak to przy innych) cena i po sprawie. :D

To zaś ile biorą można prosto wyjaśnić po prostu pytając, przecież nie jest to chyba objęte tajemnicą spowiedzi :bigyellowgrin:

PS: Na ścianie wschodniej sąsiedztwo cerkwi mocno temperowało kiedyś księży.

Szczus    63

Książa nie pracują tylko służą dlatego nie widzę powodu żeby były ceny ustalone jak za usługi , co łaska powinno się dać ale nie powinno być żadnego nacisku na dawanie tej łaski

Falkhor    63

Wykonują jakąś pracę w ramach swojej służby Bogu - jednak nigdzie nie ma składek. A podatki? Stąd funkcjonalne co łaska, które nie powinno być cennikiem. Co łaska nie nazywało by się wtedy co łaska a nie 'Co łaska ale nie mniej niż...'.

Neołafita    42

Tak na marginesie stosunku kapłana do świeckich:

znacie podnoszone przez konserwatystów zarzuty odnośnie zmiany w trakcie reform pozycji podczas mszy ?

PS: Pytanie głównie do Tych Katolików którym rozum nie jest obcy :unsure: