Jump to content
Sign in to follow this  
l__s2

DVB-T czyli Naziemna Telewizja Cyfrowa w Łańcucie

Recommended Posts

l__s2    15

Według informacji jakie znalazłem na stronie www.emitel.pl od 31.12.2010r. na 61 kanale RTCN Rzeszów Sucha Góra uruchomili MUX-2, a w nim kanały: Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV4. Według mapek zamieszczonych na stronie jest szansa na odbiór w Łańcucie. Chyba w kwietniu mają uruchomić MUX-3 w Rzeszowie na Baranówce, a w nim: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia. W lipcu uruchomiony ma zostać MUX-2 w Przemyślu, a natomiast do końca roku 2011 w Leżajsku. I prawdopodobnie z Leżajska będzie największa szansa na odbiór. Sam bym spróbował z tą Suchą Górą, lecz mieszkam w bloku i narazie brak warunków pogodowych żeby skakać po balkonie z jakąkolwiek anteną ;).

A tak z ciekawości to czy ktoś jeszcze odbiera analogową telewizje?

Na dziś dzień nie ma paczki TVP...

link

Ta paczka TVP była w MPEG-2, na dniach mają uruchomić to samo tyle, że już w MPEG-4.

maciej    32

Z tego nadajnika na suchej z tego co wiem to leci tylko 10KW , więc niema szans u nas ... Jeżeli dadzą więcej koło 20 to powinno coś złapać, ale tak jak mówisz z Leżajska na pewno będzie dobry sygnał, więc pozostaje czekać.

l__s2    15

Tak zgadza się leci aktualnie 10kW, ale z tego co znalazlem na forach to nawet z okolic Jarosławia przy w miare dobrej antenie łapią sygnał z Suchej Góry. A tam po lini prostej jest na Suchą Góre około 70 km. Dla porównania z Łańcuta jest 45 km. Do Leżajska jest 24 km, a do Przemyśla 50 km. Więc nawet przy tej mocy jest szansa odbioru w Łańcucie z SG. Jak tylko zrobi się troszke cieplej to kompinuje antene i na balkon ;)

A co do mocy sygnału to z Suchej Góry docelowo mają nadawać 50 kW, Przemyśl 20kW, a Leżajsk 100kW

DraCoola81    0

Witam

U mnie na os. 3-go Maja TV łapie od czasu do czasu sygnał na kanale 61 ale on zanika i nigdy nie mogę zeskanować kanałów do końca.

Nie wiem jaką mam antenę bo wynajmuję mieszkanie. Jak dostanę się na dach to sprawdzę.

Komuś jeszcze udało się odbierać kanały cyfrowe?

W Rzeszowie śmiga to ładnie, a odległość od nadajnika jest niewiele mniejsza

-----------------------------

Byłem na dachu, sprawdziłem, mam zwykłą siatkę. Skierowaną w stronę rzeszowa, spróbuję ją ustawić w kierunku krosna i zobaczymy czy poziom sygnału się zmieni

Przeniosłem antenę w inne miejsce, skierowana jest teraz na krosno. Poziom sygnału cyfrowego jest prawie full na wskazniku tv LG. znajduje 8 programów, ale pisze "Tylko Dane", nie ma obrazu. jakiś pomysł????????

l__s2    15

Witam

U mnie na os. 3-go Maja TV łapie od czasu do czasu sygnał na kanale 61 ale on zanika i nigdy nie mogę zeskanować kanałów do końca.

Nie wiem jaką mam antenę bo wynajmuję mieszkanie. Jak dostanę się na dach to sprawdzę.

Komuś jeszcze udało się odbierać kanały cyfrowe?

W Rzeszowie śmiga to ładnie, a odległość od nadajnika jest niewiele mniejsza

-----------------------------

Byłem na dachu, sprawdziłem, mam zwykłą siatkę. Skierowaną w stronę rzeszowa, spróbuję ją ustawić w kierunku krosna i zobaczymy czy poziom sygnału się zmieni

Przeniosłem antenę w inne miejsce, skierowana jest teraz na krosno. Poziom sygnału cyfrowego jest prawie full na wskazniku tv LG. znajduje 8 programów, ale pisze "Tylko Dane", nie ma obrazu. jakiś pomysł????????

Ten sygnał nadawany z Suchej Góry jest chyba jednak za słaby na Łańcut. W sobotę próbowałem na siatkowej antenie coś znaleść i nie udało się. Pozostaje pewnie czekać tak jak napisał wyżej Maciej, albo na zwiększenie mocy nadawania albo na uruchomienie Mux-2 z Leżajska.

Można by też próbować z lepszą anteną kierunkową...

DraCoola81    0

Wiec tak po kilku zmianach anten, wzmacniaczy

Osiągnąłem 85-95% Siła sygnału

13-25% Jakość sygnału

niestetny ten drugi ciagle się wacha i nie ma obrazu. Jutro dalsza proba z wieksza anteną kierunkową.

DraCoola81    0

Mógłby ktoś podać mi namiary na jakiegoś instalatora który pomógłby dobrać antenę i ją ustawić, oczywiście odpłatnie.

Nie jestem z Łańcuta i nie bardzo oriętuję się kto tu świadczy takie usługi

DraCoola81    0

Dzięki wszystkim za pomoc.

Założyłem symetryzator. wszystko działa. Sygnał nie jest zbyt mocny ale jakoś ok.

Programy jak na razie chodzą, bez zakłóceń.

Na dniach na 41 kanale ma być 1, 2, info

Pozdrowionka

DraCoola81    0

Antena ATX-55 kupiona na ottona do tego symetryzator bo przy założonym wzmacniaczu sygnał był przesterowany. (za dużo szumów) Do chwili obecnej odbiór jest pierwsza klasa. Praktycznie bez zakłóceń.

l__s2    15

Od dzisiaj można oglądać na kanale 42 w ramach Mux-3 tvp1, tvp2, tvp info, tvp kultura i tvp historia. Moc nadawania jest prawdopodobnie większa od mocy Mux-2 z kanału 61, więc jest większa szansa na odbiór kanałów TVP w Łańcucie. U mnie na antenie zbiorczej w bloku znalazło, ale gubi sygnał i nie da się oglądać. Pewnie trzeba będzie zainwestować we własną lepszą antene i wtedy próbować coś szukać.

DraCoola81    0

Od dzisiaj można oglądać na kanale 42 w ramach Mux-3 tvp1, tvp2, tvp info, tvp kultura i tvp historia. Moc nadawania jest prawdopodobnie większa od mocy Mux-2 z kanału 61, więc jest większa szansa na odbiór kanałów TVP w Łańcucie. U mnie na antenie zbiorczej w bloku znalazło, ale gubi sygnał i nie da się oglądać. Pewnie trzeba będzie zainwestować we własną lepszą antene i wtedy próbować coś szukać.

Potwierdzam od rana na 42 kanale nadawane sa kanaly tvp 1, 2, tvp info rzeszow, oraz tvp historia i kultura.

Poziom sygnalu ok

Falkhor    63

Dzisiaj w TVP Rzeszów dowiedziałem się, że od 2013 roku, czyli już za 2 lata, analog pójdzie w kąt.

Trzeba będzie się przyglądnąć tej antenie, która już tyle lat stoi/wisi nieużywana... ja to nawet telewizor muszę wpierw kupić, bo nie mam!

czy ktoś z biorących udział w temacie może w razie W posłużyć jakimś doradztwem w zakresie technicznym, sprzęt itd.?

l__s2    15

No z tym wyłączeniem analogu to nie jest takie pewne czy to zrobią do 2013 roku. Aby wyłączyć analog muszą najpierw pokryć cały kraj cyfrowym sygnałem. A to jak na razie idzie im bardzo powoli.

A w razie W to coś spróbujemy pomóc ;)

l__s2    15

Od dzisiejszego dnia można odbierać MUX-3 ( tvp1, tvp2, tvp info, tvp kultura i tvp historia) z nadajnika w Rzeszowie na Baranówce. Moc tylko 0,5 kW, ale sygnał dociera do Łańcuta.

okura    4
Moc tylko 0,5 kW, ale sygnał dociera do Łańcuta.

Nie rozumiem? W treści wypowiedzi wyczuwam ton tak jakby TVP rzuciła ochłapy dla Łańcuta i okolic. A przecież my też płacimy abonament. Jesteśmy gorsi?

l__s2    15

Ten MUX-3 z Baranówki jest puszczony głównie na Rzeszów, bo sygnał z Suchej Góry nie dociera do wszystkich miejsc w Rzeszowie (albo blok zasłoni albo jakieś krzaki.) Do Łańcuta też dociera sygnał z Suchej Góry, a większej mocy raczej nie będzie z Baranówki bo mogły by powstawać jakieś tam zakłócenia.

A Sucha Góra nie podniesie na razie mocy, bo Słowacy się sprzeciwiają. Podobno analogówkę by im jeszcze zakłócało. A w naszych okolicach też się cyfrówka pomału rozkręca. Do końca lipca ma wystartować MUX-2 z Przemyśla, a do końca roku z Leżajska. Wtedy już będzie pewny odbiór cyfrówki w Łańcucie

okura    4

Nie wiem więc zapytam. Czy obecnie takie kanały jak Polsat, TVN, TVN7, Puls, nadal są dostępne darmowo naziemnie starą techniką analogową?

TVP mogłaby dorzucić za free na swoją platformę cyfrową (naziemną) te kanały i jeszcze kilka anglojęzycznych FTA (darmowych niekodowanych) i wtedy wielu zrezygnowałoby z platform cyfrowych - o ile byłby dobry sygnał w miejscowościach niżej położonych itp.

Szkoda byłoby jednak rezygnować z discovery i planete :) ale byłaby oszczędność, bo nie płaciłoby się podwójnie. Teraz trzeba płacic obowiązkowo RTV a ludzie i tak korzystają z platform cyfrowych - płacą podwójnie. Zupełnie jak ze służbą zdrowia; płacą składki a leczą się i tak u prywatnego stomatologa.

Szkoda, ze polska telewizja to takie bagno. W UK mają abonament RTV ale tam przynajmniej BBC prezentuje najwyższy poziom programów - nie takie głupoty jak tańce na lodzie.