Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Składka na schronisko w Mielcu

Recommended Posts

Dojezdzam z Debicy. Wiekszosc wolontariuszy jest spoza Mielca; Ewa, ktora prowadzi Facebooka jest z Wawy. Ewa robi duzo ogloszen i pisze do nich teksty. Niestety w Mielcu jest prawie zerowe zainteresowanie tymi biednymi zwierzetami. 6 lat prowadze strone i regularnie jezdze do schroniska robic zdjecia do niej (razem z Halina z Rzeszowa, ona jest na zdjeciach z Grzesiem z Lancuta) , a dopiero w 2009 i w 2010 zglosilo sie kilka chetnych wolontariuszek. Jutro tez idzie nowa dziewczyna pierwszy raz, ciekawe jak zareaguje /idzie z mielecka aktywna Kasia/.

Wolontariusze glownie socjalizuja psy, wchodza po kolei do boksow, daja smakolyki, glaszcza, bawia sie z psami. Ciezko jest 'obskoczyc' ponad 400 psow, schodzi nie mniej niz 4-5 godzin. Niektore sa dzikie, nieoswojone, po wielkich przejsciach, tylko dzieki wolontariuszom wychodza na prosta. Sprzatamy, dolewamy wode do garnkow, wozimy psy do nowych domow, dajemy ogloszenia, itd.

okura    4

Smutne, że na z Mielca (60 tysieczne miasto) tak mało wolontariuszy :)

Ile pracowników regularnych (pracujących w nim na stałe) ma schronisko?

Zaloga to 5 mezczyzn i 3 kobiety. Jedna z kobiet jest kierowniczka od niedawna.

Szkoda, ze psy z Lancuta trafiaja do tak duzego schroniska, ze nie ma w Lancucie malego przytuliska na kilka psow.

SunShine    0

schronisko.JPG

Bardzo dobra akcja Bake. Dołączam swoje parę groszy. Trzeba akcje bardziej rozpromować.

Swoją drogą jakby nie to że mam do Mielca tak daleko pewnie zaangażowałabym się w wolontariat.

Ale ciężko mi nawet wchodzić na strony schronisk :D ja bym te wszystkie pieski i kotki przygarnęła i pokochała. Eh... Jak dostane wypłatę wpłacę więcej.

Falkhor    63

Czyżby na ten miesiąc tylu chętnych do wspierania piesków? Jak na pierwszy raz to może nie tak źle, ale kto wie, co będzie dalej :D

okura    4

bbbank.png

Wpłacać wpłacać. Każdy grosz się liczy.

Może by tak zorganizować jakąś większą zbiórkę karmy czy coś :] ?

okura    4

Na podkarpaciu są bodajże 3 schroniska: Rzeszów, Mielec, Orzechowce.

W Orzechowcach swego czasu schronisko było umieralnią - psy zdychały zaniedbane, zagryzały się, zero porządku, syf itp. Teraz chyba inny organ przejął schronisko i na zdjęciach w necie prezentuje się ładnie. Na FB też prężnie schronisko się udziela - reklamuje psy, wywiesza ogłoszenia o zaginionych psiakach itp.

"Kundelek" też jak na polskie standardy trzyma poziom.

Niestety w Mielcu jest najsłabiej - psów przybywa, a ze środkami słabo (podobno tyle samo psiaków co w Kundelku, a może i więcej, a kasy mniej), dlatego osobiście wole wspierać schronisko w Mielcu.

Falkhor    63

okura - Jeśli są najsłabsi - to szczególnie im trzeba pomóc, może dadzą radę dorównać do poziomu pozostałych dwóch.

okura    4

Z obliczeń wynika, że od początku akcji na NFM (od 16.03.2011) do dzisiaj (15.04.2011) uzbieraliśmy 99,05 zł dla schroniska.

Każda złotówka powiększa tę kwotę.

Guest Bake   
Guest Bake

z drugiej strony dużo :) ludzie niechętnie kase dają na takie cele

ja 1% x4 na schronisko dałem ;)

okura    4

mBank rządzi, 100 złotych to mało jak na takie forum ;)

Bo tutaj widzę zarejestrowane dużo ludzi, a udziela się garstka, i pewnie tylko garstka ma konto bankowe online, i garstka chce wpłacić na zwierzaki.

z drugiej strony dużo :) ludzie niechętnie kase dają na takie cele

Ludzie wolą dać żulowi na piwsko, lub żebrzącej pod sklepem - ciekawe ile uzbiera taki "żebrak" pod sklepem. Obstawiam, że od 50-100zł dziennie lekką ręką. Bez podatku, składek na ZUS itp.

Guest Bake   
Guest Bake

siedzi teraz taka a raczej kleczy pod biedronka - tak słyszałem bo nie żebym kupował w sklepie dla biednych!

;)

SunShine    0

Co do mojego wcześniejszego posta który przeszedł bez echa‎

13 nie zawsze jest pechowe. Kolejne 13 ton karmy pojedzie do: Rozwarzyn, Jastrzębie Zdrój, Radomsko, Gdańsk Promyk, po raz kolejny Toruń (3 tony), Radom, Rzeszów Kundelek, Łódź, Kraków, Rachów Stary, „As” Jamrowizna. Karma dotrze w drugiej połowie maja. W tym tygodniu skontaktujemy się z ambasadorami poszczególnych schronisk ;-) Kolejne schroniska wkrótce!

Cytat z akcji na facebooku PLAYa.

Kilka osób w tym ja zgłaszało Rzeszowski Kundelek, jak ktoś jest bliżej niech zgłosi Mielec, może też coś dostanie...