Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Wiosenne wypalanie traw = pożary

Recommended Posts

maciej    32

W dniu dzisiejszym nasz dziennikarz miał okazje uczestniczyć w akcji strażackiej, która miała miejsce na granicy Łańcuta i Krzemienicy.

Razem z ochotniczymi strażakami z Albigowej ruszyliśmy w teren. Na miejscu zastaliśmy wypaloną łąkę i palący się budynek gospodarczy. Z ustaleń strażaków i policji winowajcą była osoba która potocznie mówiąc wypalała pobliskie łąki. Na miejscu jednak brak odpowiedzialnej osoby.

Uciekła ? czy po po prostu podpaliła i poszła sobie do domu ? Trudno na to pytanie w tej chwili odpowiedzieć, ale jednak bezmyślność, ludzka głupota co roku daje o sobie znać właśnie w takich wydarzeniach. W pobliżu spalonego miejsca, znajdują się domy mieszkalne do których brakowało tylko kilkaset metrów. Ogień i wiejący lekko wiatr pomagał w rozprzestrzenianiu się ognia na pobliskie tereny.

Pamiętajmy, że wypalanie traw to nie tylko złamanie prawa, ale też wielka nieodpowiedzialność i bezmyślność.

[dailymotion xhw0kz]

[nggallery id=118]

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

darekielb    13

Einstein dobrze mówił "dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i ludzka głupota"

Wczoraj w drodze do Tarnobrzega widziałem co kawałek wypalanie traw, a w kilku przypadkach nie było nawet ludzi w okolicy wiec trawy wypalały się w sposób niekontrolowany :)

Szczyt bezmyślności został osiągnięty :banplease:

Falkhor    63

Pokutuje dawna edukacja. A także jej brak. Niszczenie organizmów na dużej głębokości, zalążków roślin... Nie mówiąc o zagrożeniu pożarowym, używaniu wspomagaczy (benzyny!) i zalewającej krwią głupocie - a to się samo dopali, samo się zgasi. No żesz... to pewnie jeszcze samo posprząta, bo wiatr i oko Opatrzności.

Guest Bake   
Guest Bake

Najgorzej koło takiego debila mieszkać. Mam taką wątpliwą przyjemnosć. Mam nadzieje że kiedyś spali mu się dom... ale z drugiej strony, co ja bym szefowi powiedział że chce miesiąc wolnego bo będę się tarzał po podłodze i śmiał ?...

Guest bartoszko   
Guest bartoszko
Mam nadzieje że kiedyś spali mu się dom... ale z drugiej strony, co ja bym szefowi powiedział że chce miesiąc wolnego bo będę się tarzał po podłodze i śmiał ?...

[align=justify]Pogratulować poczucia humoru![/align]

Guest Bake   
Guest Bake

Dzięki :) Dokłądnie mam świetne poczucie humoru bo czyż nie jest zabawne to że gostek który wypala trawy bo da sobie rade spali przy okazji swój dom? BOMBA! :)