Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Nastoletni włamywacze w rękach Policji

Recommended Posts

maciej    32

W czwartek rano właściciel sklepiku w Brzózie Stadnickiej odkrył, że prawdopodobnie w nocy ktoś włamał się do jego sklepu. Niezwłocznie zawiadomił Policję. Podczas wykonywania czynności okazało się, że sprawcy po wybiciu szyby i wejściu do środka ukradli artykuły spożywcze, papierosy i pieniądze w bilonie. Wysokość strat poszkodowany wycenił na kwotę 1100 zł.

"Podjęte czynności wykrywacze doprowadziły do ustalenia sprawców, którymi okazało się dwoje nastolatków z Rakszawy. Szczególnie istotne było użycie psa tropiącego, który bezbłędnie doprowadził funkcjonariuszy do nieletnich." - tłumaczy Oficer Prasowy Policji w Łańcucie mł. asp. mgr Mariusz Stanio

Obydwoje, 14-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec, zostali zatrzymani w Policyjnej Izbie Dziecka w Rzeszowie. Materiały w sprawie ich czynu zostaną skierowane do sądu rodzinnego.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

okura    4

A to sobie rodzice wychowali pociechy. Rakszawa mała wieś, wstyd będzie na lata - no chyba, że patologia; wiadomo, że takim to wszystko jedno.

Ciekawe czy byli w niedziele na mszy i czy do spowiedzi chodza przed wielkanocą...

Guest Bake   
Guest Bake

eheheh miałem to właśnie pisać ale pomyślałem że odpuszczę :D będą mieli o czym rapować o złej policji i ciężkim życiu na ulicy joł joł

SunShine    0

Eh Rakszawa... Nam jakiś czas temu spuścili paliwo z samochodu w nocy (posesja ogrodzona). A u księży po sąsiedzku już kilka włamań było (ale księża temat drażliwy :D).

Ale Rakszawa nie taka mała. Też tu mieszkam i nie mam pojęcia kto to mógł być.

Ale miałam nadzieje czytając Brzóza... że nie będzie nic z moją miejscowością ale niestety :(

Falkhor    63

Wiosna idzie, to ciemna strona wraca :P

Okura

Ciekawe czy byli w niedziele na mszy i czy do spowiedzi chodza przed wielkanocą...

Wg mnie byli chociażby po to, aby... budzić mniejsze podejrzenia. Bo pewnie tacy, co nie poszli, są prędzej 'w notesie' :D

mała wieś

Mała? Większa od gminy Żołynia i Markowa :)

Falkhor    63

Okura - Biorąc pod uwagę powierzchnię USA a Polski... To czy ja wiem, czy by od razy wyszło te kilka 'townów' :P Rakszawa jest ludna i całkiem spora. Czy robotna? Wg mnie nie za bardzo. Stąd duży wskaźnik kradzieży. Nie ma tam wielkich upraw, zakładów produkcyjnych.

okura    4

W USA są towny i city które mają po kilkaset mieszkańców.

W illinois albo nebrasce to nawet wysoka byłaby już city.

Falkhor    63

Okura - A w Polsce są towny, które mają tylu mieszkańców, co niejedno miasto :P1 2

Skoro znasz te stany tak dobrze - to czy tam te towny i city często kradną i piją?

Falkhor    63

Okura - Super 8)

Wracając do tematu: zwróćcie uwagę...

Szczególnie istotne było użycie psa tropiącego, który bezbłędnie doprowadził funkcjonariuszy do nieletnich.

Szczerze to nie do końca zadawałem sobie sprawę, że nasza lokalna policja tak dobrze sobie radzi z użyciem czworonogów na służbie. Plusy dla psiaków.