Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Krzemienicy

Recommended Posts

maciej    32

W poniedziałek  w Zespole Szkół w Białobrzegach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W zawodach udział wzięły drużyny ze szkół z Woli Dalszej, Handzlówki, nr 3 w Łańcucie, Krzemienicy, nr 1 w Rakszawie, nr 2 w Żołyni oraz Białobrzeg.

 

Zawody składały się z następujących konkurencji :


     
  • Test teoretyczny z 25 pytaniami dotyczącymi zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, w tym max. 5 tzw. skrzyżowań, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     
  • Jazda sprawnościowa na rowerowym torze przeszkód.
     
  • Zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięzcą poniedziałkowych zawodów okazała się drużyna gospodarzy. Na drugim miejscu znalazł się zespół ZS z Krzemienicy, a na trzecim SP z Handzlówki.

 

?

 

Także i dziś uczniowie zespołu Szkół w Krzemienicy mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem w poprawnym poruszaniu się na drodze. Pierwszym zadaniem które czekało na zdających był test praktyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugim etapem był test sprawnościowy czyli rowerowy tor przeszkód oraz jazda na miasteczku rowerowym. Na końcu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ze znajomości udzielania pierwszej pomocy.

 

Zapraszamy do oglądnięcia video-relacji w której Oficer Prasowy Policji w Łańcucie mł. asp. Mariusz Stanio objaśnia nam więcej szczegółów dotyczących dzisiejszego wydarzenia.

[dailymotion xibgft]

[nggallery id=135]

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×