Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Wstydliwa spowiedź

Czy spowiadasz się ze wszystkich grzechów?  

14 members have voted

1. 1. Czy spowiadasz się ze wszystkich grzechów?

• Tak.
      4
    • Nie.
      0
    • Nie chodzę do spowiedzi / pytanie mnie nie dotyczy
      10

Recommended Posts

waszak    15

na szczęście ksiądz ma tajemnice spowiedzi, ale moze mowic na kazaniu co kto robił nie wskazując na konkretnie tą osobę :D

Tajemnica wyklucza wszelką jawność.

Chyba, że ironizujesz;)

Guest Bake   
Guest Bake

mi tak ksiadz na religii mówił często przywoływał różne przykłady ale mówił że to nie złamanie tajemnicy bo nie wiadomo o kogo chodzi itp

waszak    15

Zawsze sam rodzaj grzechu może być subtelnym sygnałem ku skojarzeniu z nim konkretnej osoby. Może i skrajność ale trzeba wykluczyć wszystko. Że tak powiem brzydko - sranie w banie. Ku przestrodze? Kogo obchodzi taka statystyka. Chyba tylko plotkarskie zdewociałe zastępy pseudokatoli.

KatMajster    0

Bahahaha :D:P Słuchajta parafiany! Ta jedna taka co jej mućka ma tylko jedną czarna łatę na prawej przedniej nodze to jest w naszej wielkiej wiosce bo az 28 rodzin grzeszna! napiła się wódki na cmentarzu! Nikt sie nie kapnie co? ^^,

okura    4

mnie ksiądz opowiadał jak spowiadał pijaka (będącego pod wpływem alkoholu) - mimo, ze taka spowiedź jest zabrioniona :D

jusia    0

ja pamiętam księdza, który maił problemy ze słuchem i spowiadał, ale to nie był problem.

problemem było to, że gdy pouczał spowiadającego się to mówił bardzo głośno i to wcale nie jest przyjemne gdy wszyscy wokół słyszą co narozrabiałeś :aniol:

okura    4

Hehe.

Znajomy wiedział, ze ksiądz korzysta z aparatu słuchowego więc miał w planach zrobić jakieś urządzenie zagłuszające na czas swojej spowiedzi :D Tylko po co wtedy się spowiadać?

Falkhor    63

Czyli jak widzę, spowiedź ze względu na swoją odgórną wstydliwość to niezły materiał do anegdot :D Swego czasu 8) podczas spowiedzi spod jednego konfesjonału odchodzi mężczyzna i kieruje się do ławy. Ksiądz otwiera drzwiczki i woła za nim - Józek, ale te drabinę to masz oddać, pamiętaj!...

darekielb    13

Klamal ktos podczas spowiedzi?

Jeśli ktoś kłamał podczas spowiedzi to i teraz prawdy nie ujawni :D

To chyba oczywiste?! :)

Ja nie miałem potrzeby :)

Wiem, ze to bez sensu, ale ostatnio gadalam z kolega i on wlasnie mowil, ze klamal bo nie chcial sie do czegos przyznac. U niego spowiedz wyglada tak "chodze bo musze".

okura    4

@ Te rzeczy tez nie sa przymusowe. Tyle, ze rodzic to mógłby nieźle sprać dzieciaka za odmowę.

W USA ostatnio był przypadek, ze jak młoda dziewczyna przyznało matce, że nie wierzy w Boga, to po powrocie do domu ze szkoły znalazła przed domem wszystkie swoje rzeczy - matka wypierniczyła ją z domu i nie chce się do niej odzywać.

Falkhor    63

Ślub kościelny, spowiedź, eucharystia - to nie są sprawy przymuszone, muszą wynikać z wiary. Spowiedź to przywilej, na który trzeba zasłużyć i który trzeba umieć przyjąć.

Okura

W USA ostatnio był przypadek, ze jak młoda dziewczyna przyznało matce, że nie wierzy w Boga, to po powrocie do domu ze szkoły znalazła przed domem wszystkie swoje rzeczy - matka wypierniczyła ją z domu i nie chce się do niej odzywać.

Dziwne, że ta młoda miała aż tak dużo swoich rzeczy. Swoją droga - może to po prostu taka prawdziwa wolność, bez przymuszania? Jesteś wolna, idź, zrzuć kaganiec oświaty i wychowania? :) :)

okura    4

Zrozumiałbym gdyby matka wyrzuciła córkę za to, ze córeczka chodzi z pracownikiem urzędu skarbowego... :) :) Ale za to, że nie wierzy w Boga ?

• Like 1

Falkhor    63

Jednym US, drugim Bóg nie daje spokoju. Poza tym kto wie, może córka faktycznie chciała samodzielności? Nie wiem, czy w USA jest to coś takiego jak porzucenie dziecka, niezapewnienie środków do życia? Myślę, że w takim kraju może dochodzić do znacznie drastyczniejszych konfliktów dnia codziennego z powodu wyznania (m.in. islam).

Spowiedź jest trudna m.in. ze względu na obawę przed ludzkim pierwiastkiem siedzącym w konfesjonale - obawiamy się jego czy ufamy Bogu? 8)

Kniejas    17

Pseudokatole mają takie coś że w jakiś durny sposób wszystko jest nakazane za wszelka cenę czy coś w tym stylu. Nieprawda. wierzy się z wlasnej woli i to ciągnie za soba obowiazki. To jest wybór.

Falkhor    63

Danny - To zależy... czy świadomie nie chcesz się spowiadać (zatajasz) czy nie pamiętasz. Do tego drugiego jest odpowiedni człon formuły 'więcej grzechów nie pamiętam'.

Jeżeli już idę do spowiedzi - podchodzę do tego bardzo poważnie i spowiadam się ze wszystkiego, co uznam za grzech i co pamiętam.