Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Wstydliwa spowiedź

Czy spowiadasz się ze wszystkich grzechów?  

14 members have voted

1. 1. Czy spowiadasz się ze wszystkich grzechów?

• Tak.
      4
    • Nie.
      0
    • Nie chodzę do spowiedzi / pytanie mnie nie dotyczy
      10

Recommended Posts

A jaki sens jest spowiadać się nie podawając wszystkich grzechów?

No właśnie Danny, gdzie tutaj sens? A ja z rozmów wiem, że wiele ludzi świadomie zataja "nieprzyzwoite" grzeszki. Po co w takim razie spowiedź?

By potem dokonać świętokradztwa przystępując do komuni?

Ja tego nie rozumiem i dlatego pytam. A jestem pewien, że czytają to ludzie którzy świadomie zatajali grzechy.

Przecież jak ktoś uznaje się za wierzącego katolika, to pasuje by uznawał za grzech to co za grzech uznaje Kościół; nie rozumiem ludzi którzy spowiadają się tylko z tego co uważają w swoich własnych oczach za grzech.

Falkhor    63

Spowiedź to nie jest zabawa ani nie jest też czymś w rodzaju 'bajeru obrządkowego' - do spowiedzi idzie się świadomym, wcześniej wykonawszy rachunek sumienia. Dlatego jeżeli ktoś idzie u spowiedzi by na niej być a nie właściwie się wyspowiadać - marnuje swój czas.

• Like 1

Guest Bake   
Guest Bake

Spowiedz.... nie wiem jak można wiezyć w to co jest mówione, odpuszczanie grzechów, kapłan pośrednikiem...litości... dawniej to po prostu była metoda żeby ksiądz wiedział co sie dzieje.

@Bake, jak to mówi się w dzisiejszej polityce: aby mieć na kogoś haka :)

Wyboraźcie sobie co moze ksiądz u którego spowiadał się np makler który robi przekęty... ksiądz moze zainwestować intratnie. :)

seba    15

Tak się zastanawiam kto w końcu wybacza i ocenia grzechy , wszech wiedzący i wszech obecny Bóg czy człowiek w sukience ? Jak ksiądz może wiedzieć co skłoniło mnie do popełnienia takiego czy innego grzechu , dlaczego to jakiś grzesznik ma decydować czy dać mi rozgrzeszenie czy nie ? Czy od tego nie jest Bóg ? Tak czy inaczej będzie sąd ostateczny , więc po co ta spowiedź ? Myślę że to tylko taka tradycja bo w dawnych czasach inaczej robiono inwigilacje i tak już zostało .

Wracając do antykoncepcji , zastanawiam się czy prezerwatywa to tylko antykoncepcja czy też zabezpieczenie się przed śmiertelną chorobą jak np. aids .

No i chyba według prawa kościelnego to życie zaczyna się od zapłodnienia komórki jajowej czy jakoś tak , więc jak plemnik zostanie w prezerwatywie to zapłodnienia nie będzie , no to o co chodzi ??? Po za tym gumka założona na członka może być uznana jako ozdoba .

KK ręce precz od prezerwatyw .

Ślub kościelny, spowiedź, eucharystia - to nie są sprawy przymuszone, muszą wynikać z wiary. Spowiedź to przywilej, na który trzeba zasłużyć i który trzeba umieć przyjąć.

Byc moze, ale nie tutaj, bo w Lancucie wszystkie koscielne sprawy sa na przymus. Widac to zwlaszcza w szkolach.

Właśnie rozmawiam z moim 14-letnim kuzynem... Czytamy temat, pytam się jak wygląda religia... za co dostaje się tam oceny...?

"jak ktoś ma wszystkie pierwsze piątki, to dostaje ocenę 6"...

Dziękuję za uwagę.

• Like 1

Falkhor    63

Puenta do czego? Że ma się 6 za cały rok? To bym się zdziwił ;) A jeżeli 6 za frekwencję w piątkach (12 w ciągu roku) to jako jedna ocena za religijność (praktykę, nie wiarę) to wg mnie nawet wartościowa część oceny całorocznej z tego przedmiotu. Podobnie jak oceną cząstkową może być starannie prowadzony zeszyt, udział w Róży itp.

Wreszcie ocena z czegoś obiektywnego a tu i tak źle ;)