Jump to content
Sign in to follow this  
okura

Zwierzęta w cyrkach.

Recommended Posts

Zawsze liczy się tylko wygoda i rozrywka dla człowieka. Kto powiedział, że jesteśmy panami świata? A jeśli jesteśmy to powinniśmy postępować rozsądnie i sprawiedliwie. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI a ZWIERZĘTA TO NASI BRACIA MNIEJSI!!! trochę EMPATII !!!

Dlaczego są tacy ludzie?

To już nie cyrk, ale chodzi o to samo:

http://hanter.pl/articles/3376-bestials ... w-bulgarii

Guest Bake   
Guest Bake

mozliwe że dla takiego słonia takie uderzenie to tylko klepniecie...

okura    4

@Bake, wątpie by to było małe klepnięcie nawet jak dla słonia. Poza cierpieniem fizycznym należy uwzględnić aspekt psychiczny. Dodajmy do tego warunki w jakich często są przetrzymywane te zwierzęta i mamy niezbyt przyjemny obraz cyrku.

Miłośnikiem cyrku nigdy nie byłem, ale teraz na pewno do żadnego nie pójdę w którym występują inne zwierzęta niż homo sapiens.

Guest Bake   
Guest Bake

ja chyba nie byłemw cyrku i nie chce nawet pojsc, kicha ;) juz zoo lepsze

Guest bartoszko   
Guest bartoszko

Dedek -kara dla tego gościa to całkiem dobra... ale nie wiem czy słoń byłby akurat z takiej kary zadowolony...:shy:

Dobre:D

Falkhor    63

Od małego cyrki mnie nie interesowały. Dla mnie te zwierzaki zawsze były smutne. Prędzej oglądałem jakichś żonglerów, ekwilibrystów... Zwierzęta nie nadają się wg mnie do cyrku. W cyrku mają być cyrkowcy - ludzie.

okura    4

Prędzej oglądałem jakichś żonglerów, ekwilibrystów... Zwierzęta nie nadają się wg mnie do cyrku. W cyrku mają być cyrkowcy - ludzie.

Ja bym chętnie zobaczył w cyrku jakies chińskie nagie akrobatki - wtedy do cyrku tłumy waliłyby drzwiami i oknami.

Albo coś takiego:

(tylko dla pełnoletnich)

okura    4

Dzisiaj po Łańcucie jeździł samochód ze szczekaczką na dachu i rozgłaszał wszem i wobec, że do Łańcuta zawita cyrk, największy w RP, z 60 zwierzętami!

Kto poza mną nie idzie?

Dedek    5

Ja nie idę w d**** to mam ;/ Jeszcze pójdę sie przyglądnąć z boku jak traktuja te stworzenia ...

aktywna    0

Niestety zwierząta w cyrkach są często okrutnie traktowane i przeciętny widz nie ma na to wpływu. Ja byłam ostatnio na występach zwierząt tresowanych do roli filmowych i byłam pod wrażeniem, ale prawda jest taka, że zwierzak zawsze musi dostać jakąś nagrodę (czyt. jedzonko), po zakończonym numerze, bo wtedy chętnie współpracuje :D

Falkhor    63

Aktywna - System kar i nagród nawet wobec dzieci ma jakieś swoje ramy, które określimy jako humanitarne. Wystarczy posiedzieć na YT i poszperać, by stwierdzić, że - jak dla mnie - iść do cyrku można, ale tylko do takiego, w którym nie ma zwierząt. Nie byłem w cyrku od... jakichś 20 lat (a wtedy jeszcze nie było YT tylko człowiek po prostu jakoś odczuwał, że te zwierzaki nie są tam, gdzie być powinny).

okura    4
Brytyjska Izba Gmin jednomyślnie przyjęła wczoraj wieczorem uchwałę o zakazie wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku. Wbrew stanowisku rządu, który proponował alternatywne rozwiązania, dokument poparli posłowie wszystkich partii.

źródło

Szczus    63

a teraz pomyslcie co sie stanie z tymi zwierzetami z cyrku ?? bedzie jak ze schroniskiem psów nie bylo pieniedzy na warunki hotelowe i mieszkancy protestowali do wladz zeby cos z tym zrobili zgosili do odpowiednich instytucji i mediów i co ??? stwierdzono ze nie mozna w takich warunkach prowadzic schroniska , no i jest wywalczyli !!!??? Ale co zrobic z tymi psami schronisko zamkniete a co z psami ??? uspili bo w innych schroniskach nie bylo miejsca !! tak im pomogli ...

okura    4

szczus, napisz jaśniej o czym piszesz.

Z tego co wiem zwierzęta cyrkowe nie są usypiane, lecz trafiają do różnych ogrodów zoologicznych.

Kolejna sprawa: jeżeli teraz nie zakaże się występów zwierząt w cyrkach, to interes cyrkowy będzie się kręcił kolejne lata i kolejne zwierzęta będą cierpieć.

Podobnie jest z pseudohodowlami - nie banując pseudohodowli, napędzało się ten okropny proceder.

Trzeba przerwać korowód, raz a dobrze.

Szczus    63

no moze mnie ponioslo z zwierzetami cyrkowymi bo skojarzyłem dwie rzeczy jedna to wlasnie afere z tym schroniskiem ,a druga to z niedźwiedziem cyrkowym co trafil do zoo we wroclawiu bo był agresywny i nie wiedzieli co z nim zrobic bo w zoo tez go nie chcieli nie mieli gdzie go trzymac ,i mial ciasna klatke,ale przyznam szczerze ze dobrze ze poruszyliscie ten temat dolaczam sie do was nigdy nie pojde do cyrku jesli beda tam zwierzeta występował.

iguanna    1

Ja na pewno nie zawitam do tego cyrku ani do żadnego innego!!! Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie ma granic. Szkoda tylko ,że świat zmienia się w piorunującym tempie (nowe technologie, nowe techniki leczenia, ,, szperanie w genach '' modyfikacje genetyczne dużo by jeszcze móc wymieniać), a podejście ludzi do spraw dotyczących cierpienia zwierząt praktycznie stoi w miejscu.

Dobrze,że są jednak wyjątki!!!! Nadzieja w ludziach, którzy świadomi są tego iż zwierzęta, jako istoty żyjące, zdolne są do odczuwania cierpienia.