Jump to content
Sign in to follow this  
Kiwi

Akcja Poboru Krwi w Czarnej

Recommended Posts

Kiwi    0

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi w ramach Akcji, która odbędzie się 12 maja 2011 (czwartek) w godz. od 9.00 do 12.00 w Ośrodku Kultury w Czarnej.

Zarząd Klubu HDK PCK "Strażacki Dar"

okura    4

Coś mało tej krwi.

6,5 litra na 30 osób to wychodzi około 210 ml na osobę, a przecież standardowo pobiera się 450 ml.

Czytałem kiedyś w necie, że punkty krwiodawstwa sprzedają szpitalom (zebraną za darmo) krew - podobno by pokryć koszty badania krwi (podobno). W Polsce krwiodawca może liczyć najwyżej też na kilka czekolad. W Niemczech za każdorazowe oddanie krwi płacą do 30 euro i dlatego przy granicy niemieckiej wielu młodych Polaków jeździ oddawać krew bardzo często, nawet za często.

darekielb    13

W Niemczech za każdorazowe oddanie krwi płacą do 30 euro i dlatego przy granicy niemieckiej wielu młodych Polaków jeździ oddawać krew bardzo często, nawet za często.

hehe Polacy wszędzie znajdą interes :D

Wydaje mi się, że tam też mają limity ilości oddawanej krwi tak jak i w Polsce, chyba że Polacy jakoś to omijają :D

Kiwi    0
Coś mało tej krwi.

6,5 litra na 30 osób to wychodzi około 210 ml na osobę, a przecież standardowo pobiera się 450 ml.

Trzeba czytac ze zrozumieniem.

"[...]Niestety z różnych przyczyn nie wszyscy chętni mogli tego dnia oddać krew, chociaż bardzo chcieli.[...]"

Było wielu chetnych, ale nie mogli oddać krwi i wyobraź sobie, że te osoby były bardzo rozczarowane. Wiem to bardzo dobrze, bo sama podzieliłabym się swoją krwią, ale na razie nie mogę :D

Czytałem kiedyś w necie, że punkty krwiodawstwa sprzedają szpitalom (zebraną za darmo) krew - podobno by pokryć koszty badania krwi (podobno). W Polsce krwiodawca może liczyć najwyżej też na kilka czekolad. W Niemczech za każdorazowe oddanie krwi płacą do 30 euro i dlatego przy granicy niemieckiej wielu młodych Polaków jeździ oddawać krew bardzo często, nawet za często.

Przykro mi Okura, że należysz do dużego grona osób nastawionych materialistycznie do świata. Jak chcesz to jedź do Niemiec i tam oddaj krew. Napewno Ci będzie się opłacało.

A tak dla przykładu:

Ile mogła kosztować taka nasza akcja??? 3 godziny pracy ekipy z Rzeszowa (ok. 8 osó:D z całym potrzebnym sprzętem, dojazd do Czarnej i inne koszty których nie będę wymieniać, bo ich nie znam. Na dodatek wydano ponad 120 czekolad dla krwiodawców. Zebrano tylko 6,5 l krwi. To ile może kosztowac taki 1l krwi???

Dla niektórych osób krew jest bezcenna i nie warto jej przeliczać na pieniądze !!!!!

Tu nie chodzi o pieniądze tylko o to by pomagać innym. Większość krwiodawców pomaga bezinteresownie, tak że nawet te sławne czekolady oddają później innym. I nawet nie korzystają z przysługujących im przywilejów (urlop w dniu poboru krwi czy zwrot kosztów dojazdu do punktu poboru krwi).

Widać, że prawdopodobnie nigdy nie miałeś styczności z Honorowym Krwiodawstwem ani nie miałeś sytuacji w której krew była Ci potrzebna (oczywiście Ci tego nie życzę).

Nikt Ci nie zabroni wyrażać własnego zdania. Tylko czasem trzeba się zastanowić czy lepiej mówić to co się myśli czy milczeć... Pozdrawiam

SunShine    0

Ja raz oddawałam krew jeszcze w liceum :D ależ ja się bałam usiąść na ten fotel. Mojej krwi mają zapas, powszechna grupa. Dostałam wtedy nawet zwolnienie z zajęć.

okura    4

Napisałem kilka zdań o poborze krwi, o tym jak punkty krwiodawstwa ją potem sprzedają, jak w Niemczech zachęca się do oddawania krwi. W zamian na podstawie moich uwag stworzono naładowaną emocjonalnie negatywnie charakterystykę mojej osoby i nastukano w poście.

Przypomina mi się jak raz zwróciłem uwagę na pewien aspekt pewnej akcji dobroczynnej na rzecz zwierząt, to od razu zarzucono mi brak serca, nienawiść do zwierząt itp.

Chodziło o tzw. wlepki promujące akcje. Stwierdziłem, że wlepianie wlepek w miejsach publicznych bądź na cudzym jest wandalizmem, i że nie powinno się w ten sposób promować akcji.

Dla niektórych osób krew jest bezcenna i nie warto jej przeliczać na pieniądze !!!!!

Szkoda, ze punkty krwiodawstwa przeliczają.

Jak chcesz to jedź do Niemiec i tam oddaj krew. Napewno Ci będzie się opłacało.

Pomysł stosowany w Niemczech to ciekawa sugestia na zachęcenie do oddawania krwi. Może zamiast tych kilku czekolad, dać kilkanaście zł (nie stać nas na kilkadziesiąt euro), a dawca sam zdecyduje na co je wyda.

Sądzę, że pieniądz bardziej by przemówił do potencjalnych dawców niż czekolada.

No chyba, ze czekolady przeforsowane przez lobby cukiernicze, bądź producentów przemysłu farmaceutycznego - czy jakieś inne NWO- któremu zależy by mieć nowych pacjentów cukrzyków :D :D