Jump to content
Sign in to follow this  
Dedek

Łańcuckie ,, Planty''

Recommended Posts

rzecznikKPP    0

Uwagi i wnioski płynące z dyskusji na forum zostały uwzględnione przy planowaniu i koordynowaniu służby patrolowej. Zwracamy się jednak z sugestią, aby z problemami, pytaniami i wnioskami zwracać się bezpośrednio do nas, nawet przy wykorzystaniu przekierowania z portalu lancut.org lub bezpośrednio na adres m.stanio@podkarpacka.policja.gov.pl.

Każda z przedstawionych w dyskusji sytuacji wymagałaby pełnej analizy i wtedy można by oceniać jakość podejmowanych przez policjantów interwencji. Zwykle każdy z zewnątrz widzi to, co chce zobaczyć, natomiast każda czynność policjantów musi pozostać w zgodzie z literą prawa, która nie zawsze jest powszechnie zrozumiała.

Co nie znaczy, że problem nie istnieje lub Policja go bagatelizuje. Będziemy wdzięczni za dalsze sygnały dotyczące problemów, które będą na bieżąco rozwiązywane. Problem plantów sygnalizowany w dyskusji to także problem natury prawnej, bo nie każdym przypadku możliwe jest izolowanie osoby nietrzeźwej w izbie wytrzeźwień, za co płaci Urząd Miasta, a są to niemałe kwoty, nie zawsze można ukarać awanturującego się wcześniej człowieka, kiedy brakuje świadków jego czynu.

Jednocześnie przypominamy, że każdy ma prawo złożyć wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia, jeżeli był jego świadkiem lub został pokrzywdzony.

mł. asp. Mariusz Stanio

oficer prasowo-informacyjny KPP Łańcut

Guest bartoszko   
Guest bartoszko

A co powiecie o tym : siedzę sobie z kilkoma znajomymi dzisiaj na ławce na plantach ... Na jednej ławce śpi żulek obok rozwalona reklamówka powyginany we wszystkie strony... Za nim zgraja 7 żulków pijących beczki drących się , sikających zaraz koło ławki ... Na innych ławkach dzieci z rodzicami, młodziez wracająca ze szkół itd ... Dzwonię na policję z interwencją żeby sprawdzić jak zareagują, bo już nie mogłem na to patrzec . Dostaję odpowiedź, że zaraz podjedzie radiowóz... Ze stoperem w ręce radiowóz podjeżdża powolutku po ... 12 minutach... Od razu dostrzegli ich żulki i próbowali bezskutecznie podniesc z ławki swojego koleżkę ... Policjanci wychodza jeden ręce na biodra, drugi założone ... cos tam do nich mówią , 3 żulków odeszło reszta usiadła , a panowie odjechali , po czym po kilku minutach trójka wróciła na swoja ławeczke ... Super interwencja. Druga sytuacja, tym razem bez dzwonienia ... Wieczorkiem przejeżdżałą duża kabaryna obok plant. Zobaczyli, że na ławeczce śpi sobie żulek, a więc wyszli z samochodzu , przebudzili go po czym odeszli, a żulek zanim zdążyli wsiąść do radiowozu połozył sie z porotem ... Czy to oznacza, że ja tez moge tam walic browar i nic mi nie zrobią ?? Wątpię ! W Rzeszowie jakoś potrafią sobie z takimi osobnikami poradzic , a u nas wizytówka świetna : ZULE !

[align=justify]Ktoś już chyba o tym pisał, ale to szczyt, że nie można grzecznie towarzysko wypić piwa, bo od razu CBA, a niektóre warstwy społeczne mają aż takie przywileje.[/align]

Dedek    5

Jakoś jak ja tam czasem siedzę wieczorem , zawsze policja czepi sie mnie , a nie żula ...;/ chociaz nic nie robię;/ jak onie mogą to ja nie ??:D

aserty    1

Jakoś jak ja tam czasem siedzę wieczorem , zawsze policja czepi sie mnie , a nie żula ...;/ chociaz nic nie robię;/ jak onie mogą to ja nie ??;)

No bo tego sa dwa powody:

Jestes zdolny zaplacic mandat:P

Nie smierdzi od Ciebie i bedziesz w miare do opanowania bez trudu:)

A z zulami wiecej problemu i policji sie po prostu niechce... Wola scigac malolatow aza piwo i pokazywac to kim oni nie sa niz dostac w ryja od zula... Bo zul takiego policjanta ma gleboko w d...ie i nic sobie z niego nie robi a wrecz smieje mu sie w twarz:P i tak to w Łct wyglada:)

aserty    1

A może trzeba zlikwidowac ławki na plantach wtedy nie będzie tam żuli, bo nie będą mieli gdzie siedziec i pic.

to sie przeniosa gdzie indziej;/ a wtedy bedzie pusto na plantach bo gdzie usiasc... Ale problemem nie sa lawki tylko zule... Mozna i zlikwidowac wszystkie lawki w lct ale czy to usunie problem? moim zdaniem nie...

Łańcut, planty.

Mamy piękną pogodę i jest godzina 13:30, wokół spacerują ludzie, widać jakichś turystów - są też dzieci i młodzież, które skończył dzisiaj szkołę i wracają ze świadectwami do domów. Czekając na coś miałem sporo czasu, więc poszedłem do kiosku, kupiłem gazetę i postanowiłem pójść na planty w celu zajęcia jednej z ławek. Znalazłszy taką nieobrzyganą czy nie połamaną usiadłem i zacząłem czytać gazetę. Oczy mi się zmęczyły, więc rozejrzałem się dookoła, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem śpiącego na ławce żula, który coś sobie mamrotał, odsłonił brzuszysko i chwilami grzebiąc w swoich brudnych gaciach otwierał oczy. Myślałem, że gorzej być nie może, ale kilka ławek w drugą stronę grupka pijaczków zadomowiła się na jednej z ławek rozstawiając miskę dla pieska i wlewając tam mleko. Myślałem, że za chwilę wyciągnie kuchenkę i zacznie gotować obiad.

Panu burmistrzowi gratuluję reakcji, a raczej jej braku... napisałbym coś więcej, ale mogłoby to podpadać pod jakieś konsekwencje prawne, czego bym nie chciał - w każdym razie władze... zróbcie coś z tym...

25150479963235023888_thumb.jpg

Bambo    0

Łańcut, planty.

Mamy piękną pogodę i jest godzina 13:30, wokół spacerują ludzie, widać jakichś turystów - są też dzieci i młodzież, które skończył dzisiaj szkołę i wracają ze świadectwami do domów. Czekając na coś miałem sporo czasu, więc poszedłem do kiosku, kupiłem gazetę i postanowiłem pójść na planty w celu zajęcia jednej z ławek. Znalazłszy taką nieobrzyganą czy nie połamaną usiadłem i zacząłem czytać gazetę. Oczy mi się zmęczyły, więc rozejrzałem się dookoła, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem śpiącego na ławce żula, który coś sobie mamrotał, odsłonił brzuszysko i chwilami grzebiąc w swoich brudnych gaciach otwierał oczy. Myślałem, że gorzej być nie może, ale kilka ławek w drugą stronę grupka pijaczków zadomowiła się na jednej z ławek rozstawiając miskę dla pieska i wlewając tam mleko. Myślałem, że za chwilę wyciągnie kuchenkę i zacznie gotować obiad.

Panu burmistrzowi gratuluję reakcji, a raczej jej braku... napisałbym coś więcej, ale mogłoby to podpadać pod jakieś konsekwencje prawne, czego bym nie chciał - w każdym razie władze... zróbcie coś z tym...

25150479963235023888_thumb.jpg

Ja tu już czegoś nie rozumiem. To burmistrz ma siedzieć na plantach i pilnować żuli? No wybacz. A skoro taki jesteś zbulwersowany to dlaczego nie wyciągnąłeś kmóry i nie zadzwoniłeś do kolegów z policji, albo do nich nie poszedłeś i nie zgłosiłeś powyższego fakt. Siedzieć i komentować na forum to jest najprostsza forma przekazywania swojego niezadowolenia i oczerniania wszystkich dookoła tylko nie siebie samego. Dajcie już spokój albo sami weźcie się za siebie.

Nie. Burmistrz to osoba, której powinno zależeć na tym, żeby miasto się prezentowało, przyciągało ludzi i było dobrze kojarzone. O ile żuli w ogromnych miastach nie da się opanować, tak nasze planty kilkaset metrów od posterunku policji są stosunkowo łatwym do okiełznania problemem. Oczernię też siebie samego, bowiem nie ustąpiłem miejsca na ławce starszej pani... jestem okropny ;-)

okura    4

Ummmm... lato zawitało na dobre na plantach :D

Niezła wizytówka Łańcuta - ogromny wstyd.

Widzę, ze foto z godziny 13:29, telefon Samsung.

A może to prowokacja? np. foto zrobione z timerem? ;)

danny    15

Hehe coraz ciekawszy wątek się robi, może zrobimy galerię łańcuckich żuli i udostępnimy na facebooka?

A tak na poważnie to w końcu jak to jest, policji sie nie chce czy nie ma żadnych przepisów odnośnie karania żuli? Sezon wakacyjny, aż się prosi aby turyści przyjeżdżali i mieli jak najlepsze wspomnienia a tu kolesie śpią na ławkach.

Trzeba by coś z tym zrobić, ale usunięcie ławek wg mnie to zły pomysł.

Bambo    0

Nowy komendant powinien dać kopa młodzieży policyjnej i wysyłać ich na częstsze patrole w tym rejonie. Komendancie - pobudka, a może starosta trzyma na tym wszystkim rękę i nie pozwala nowemu komendantowi działać. No bo to przecież Powiatowa Komenda Policji, sam już nie wiem co o tym myśleć;)

aserty    1

Ja tu już czegoś nie rozumiem. To burmistrz ma siedzieć na plantach i pilnować żuli? No wybacz. A skoro taki jesteś zbulwersowany to dlaczego nie wyciągnąłeś kmóry i nie zadzwoniłeś do kolegów z policji, albo do nich nie poszedłeś i nie zgłosiłeś powyższego fakt. Siedzieć i komentować na forum to jest najprostsza forma przekazywania swojego niezadowolenia i oczerniania wszystkich dookoła tylko nie siebie samego. Dajcie już spokój albo sami weźcie się za siebie.

A Burmistrz to niby kto? W koncu gospodarz to chyba powinnien zadbac o to aby sie dobrze zylo mieszkancom tego "jego" domu??? Czy niby kim on jest? Pozatym:

"Przy działaniach z zakresu utrzymywania porządku publicznego i udzielania pomocy obywatelom zwierzchnikiem policji jest burmistrz. "

Wiec mysle ze za taka sytuacje w pelni odpowiada Burmistrz! Choc na dobra sprawe ciezko cos osd niego wymagac jak widac podstawowe sprawy leza;/

waszak    15

Zdjecia żulom każdy jeden potrafi zrobić. A teraz Kniejas, skoro Cię to boli, że leży żul i zmniejsza estetykę terenu to czy zadzwoniłeś na policję żeby się nim zajęli? Czy zrobiłeś zdjęcie i odszedłeś aby się pochwalić na forum nową fotografią?

Kniejas    17

Waszak - Tak dokladnie nie mogłem się doczekać Twojej opinii :)

Co mu będę przeszkadzał - niech sobie odpoczywa, pięknie wyglada jak to całe miasto. Policja przyjedzie i co zrobi obudzi go? Szkoda ich czasu. Mnie dziwi ze veolia nic z tym nie zrobiła.

waszak    15
Szkoda ich czasu.

To szkoda czasu policji czy pretensjonalny ton o wierzchu góry lodowej, która powstała przez bierność działań? Zdecydujcie się.

Co do mojej osoby to mi sam żul nie przeszkadza. Nie żeby nie burzył spójności estetycznej danego miejsca ale po prostu dopóki jego zachowanie nie podchodzi pod takie jakie opisywał Dedek - nie zwracam na nich uwagi.

Falkhor    63

Do dyskusji dodam odnośnie ostatniego zdjęcia - Kniejas, długo ten człowiek tam sobie odpoczywał no i wiesz, czy faktycznie był pod wpływem? Wiem, wiem, to prawie że oczywiste no ale jednak. Ciekawe, że 'obsługa' dworca nie zareagowała bo raczej specjalnie to się ten człowiek nie ukrywał.

Megg    9

gdzie sens, gdzie logika.... cały Łańcut zna ten problem... tak po mistrzowsku zabezpieczyli bombe w centrum Łańcuta że dowiedziałam się o tym z mediów, a o sytuacji na plantach przekonuję się przy każdej wizycie tam, pewnie jak i wszyscy inni... i co? i nic.... od tylu lat.... wstyd....

no tak, ale dziś zmieniły się już priorytety :(

Falkhor    63

Jakiś głos obrony wtrącę do tego tematu. W ciągu ostatniego miesiąca widziałem dwa razy, jak policja bardzo szybko zjawia się na plantach i zwija nietrzeźwego, który bez krępacji raczył się piwkiem z puszki. Z tego, co się nasłuchałem - policja była wezwana przez właścicieli sklepów bliskich plantom. I tak trzymać.

Megg    9

Skończyłoby się to, gdyby przypilnowali tego i częściej tam zaglądali.

No przecież nie mozna w niedzielę z rodziną na lody tam pójść!! :/ w niedzielę!! (tydzień temu byłam, bardzo krótko :/