Jump to content
Sign in to follow this  
eszpe

Dolina Strugu, Bądź aktywny bądź przedsiębiorczy - NIEPRAWIDŁOWOŚCI. PILNE!!!

Recommended Posts

eszpe    0

Witam,

pilnie poszukuję osób, które składały wnioski rekrutacyjne w II edycji projektu "Bądź aktywny, bądź przedsiębiorczy", organizowanego przez stowarzyszenie Dolina Strugu w Błażowej, a konkretnie osób, których wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Sprawa wygląda na mocno podejrzaną. Po pierwsze aż 2/3 wniosków zostało odrzuconych właśnie ze względów "formalnych". Jest to ewenement. Starałem się o dotację już kilka razy i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby aż tyle osób miało jakieś uchybienia w papierach. Przeglądałem z ciekawości listy rankingowe projektów z innych części kraju i też takiej sytuacji nie widziałem. Co ciekawe, w poprzedniej edycji tego samego projektu, z tej samej przyczyny odrzucono jakieś 30 % wniosków. Drugim czynnikiem budzącym moją wątpliwość, jest uzasadnienie odrzucenia wniosku. Otóż wg pracowników Doliny Strugu nie dostarczyłem 6 wymaganych załączników, kiedy wiem, że na 200% złożyłem je na ręce osoby odpowiedzialnej za przyjmowanie wniosków. Problem polega na tym, że nie bardzo da się to udowodnić. Przepisy nie wymagają od osób przeprowadzających rekrutację sprawdzania stanu dokumentów i ich ilości. Ludzie w biurach rekrutacyjnych robią to jednak zawsze i jeżeli brakuje 6(!) załączników, czyli jakichś 10 kartek A4, od razu zwracają na to uwagę. U mnie wszystko było w porządku, na moich oczach wszystkie papiery zostały wpięte do ich skoroszytu. Niestety, w zaświadczeniu, które otrzymuje się przy składaniu wniosku, nie ma wyszczególnionych dokumentów jakie się złożyło, co powoduje, że wszelkie przekręty są trudne do udowodnienia. Dziś dowiaduję się, że nie załączyłem wymaganych dokumentów (chodzi m.in. o oświadczenia o nie posiadaniu działalności, o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych itd.), a osoba, z którą rozmawiałem przez telefon twierdzi, że nigdy nie oglądali dokumentów rekrutacyjnych przed rozpoczęciem prac Komisji. Jest to kpina, kłamstwo w żywe oczy i nie wiem czy jest to niedopatrzenie, czy wynik złej woli. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał podobną sytuację. Na pewno będę pisał skargę do WUPu, być może postaram się nagłośnić tę sytuację w mediach, ale potrzebuję więcej osób, które czują się pokrzywdzone. Piszcie proszę w tym temacie, lub na mojego maila: eszpefoto@gmail.com.

Pozdrawiam

SunShine    0

Mój wniosek odpadł przy ocenie merytorycznej. Media to dobry pomysł, może jak sprawę się nagłośni to za rok chociaż potraktują to poważnie. Eh to jest Polska... Zawsze jakieś przekręty :D

main    0

moj wniosek tez odpadl z przyczyn formalnych podobno nie zaznaczylem jednego X, co ciekawe w zeszlym roku moj wniosek byl na liscie rezerwowej a byl wypelniany tak samo byc moze popelnilem bład ale sytuacja dla mnie wydala sie conajminije dziwna skoro na złozone niecale 400 wnioskow 250 kilka odpadło a sprawdzenie pozostalych 122 trwalo ok 45 dni roboczych czyli 3 wnioski na dzien... dla porownania rzeszowski rarr przedluzyl czas na ocene ale tam wplynelo ok 1500 wnioskow widze ze nie tylko mnie ta sprawa zbulwersowala cos czuje ze supernowosci fakt czy inne tego typu pismo bedzie miało pozywke ...

eszpe    0

Sprawa już trafiła do jednej z rzeszowskich gazet. Niezależnie od moich wątpliwości, ktoś tam jeszcze w tej sprawie się zgłosił. Coś jest na rzeczy. Ja tego na pewno tak nie zostawię, jeśli znacie kogoś, kto jest w podobnej sytuacji kierujcie go do mnie. Sprawa samej dotacji już i tak jest przegrana, ale może ktoś w końcu weźmie za mordy to całe towarzystwo wzajemnej adoracji i na przyszłość nie będzie miejsca dla takiej niekompetencji (użyłbym mocniejszych słów, ale póki co nie mam dowodów).

eszpefoto@gmail.com

aserty    1

Sprawa już trafiła do jednej z rzeszowskich gazet. Niezależnie od moich wątpliwości, ktoś tam jeszcze w tej sprawie się zgłosił. Coś jest na rzeczy. Ja tego na pewno tak nie zostawię, jeśli znacie kogoś, kto jest w podobnej sytuacji kierujcie go do mnie. Sprawa samej dotacji już i tak jest przegrana, ale może ktoś w końcu weźmie za mordy to całe towarzystwo wzajemnej adoracji i na przyszłość nie będzie miejsca dla takiej niekompetencji (użyłbym mocniejszych słów, ale póki co nie mam dowodów).

eszpefoto@gmail.com

Jakos w innych instytucjach to na porzadku dziennym tak sie dzieje:) Marne szanse na cokolwiek;) Ale zawsze t dobrze gdy ktos ma chec podjac walke z wiatrakami:)

main    0

dla porownania w zeszlym roku odpadlo 62 na 259 złozonych wnioskow czyli mniej niz 25% w tym roku odpadło 254 na złozone ok 400 co daje ponad 63% dla mnie to nie jest normalne ...

eszpe    0

Widzę pewne nieścisłości w tym co mówi p.Ząbek:

"Ktoś czegoś nie zaznaczył, nie parafował, nie dołączył kserokopii dowodu - wylicza najczęstsze pomyłki"

a potem:

"To był jedyny przypadek w tym naborze, w którym brakowało załączników."

To jak w końcu? Kserokopia dowodu też przecież jest załącznikiem.

I druga sprawa. W moim przypadku, kiedy składałem wniosek, 2 osoby przeglądały całość. Nie czytały zawartości, ale sprawdzały, czy niczego nie brakuje. I jestem skłonny się założyć, że tak samo było w przypadku pozostałych osób. Co prawda to nie jest obowiązek osób przyjmujących wnioski, żeby sprawdzać przy składaniu ich poprawność, ale fakt jest faktem, że u mnie przejrzały teczkę i nawet dyskutowaliśmy na temat jednego z załączników. A skoro przeglądali dokumenty, to musieliby zauważyć brak kserokopii dowodu. Moim zdaniem w wielu przypadkach, te kserokopie dziwnym trafem gdzieś poginęły.

Bezpośrednio przede mną wniosek składała jakaś kobieta, która czegoś tam nie załączyła i od razu jej o tym powiedzieli. Pamiętam to doskonale, bo prosiła i nalegała, żeby pozwolić jej skompletować wniosek i złożyć go jeszcze raz. Jeśli pracownicy Doliny Strugu nie sprawdzali dokumentów, to jakim cudem zorientowali się, że czegoś u tej pani brakowało?

Jak było u was? Przeglądali dokumenty? Czy po prostu wzięli teczkę/skoroszyt, i bez zaglądania do środka wypisali zaświadczenie?

PATRIOTA    0

BARDZO PILNE

JESZCZE RAZ WZYWAM WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE DO ZGŁASZANIA SIĘ W SPRAWIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

WIADOMO, ŻE SĄ OSOBY KTÓRE WIEDZĄ COŚ NA TEMAT KORUPCJI W DOLINIE STRUGU PROSZĘ O PILNĄ AKTYWNOŚĆ NA FORUM

aserty    1

BARDZO PILNE

JESZCZE RAZ WZYWAM WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE DO ZGŁASZANIA SIĘ W SPRAWIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI

WIADOMO, ŻE SĄ OSOBY KTÓRE WIEDZĄ COŚ NA TEMAT KORUPCJI W DOLINIE STRUGU PROSZĘ O PILNĄ AKTYWNOŚĆ NA FORUM

Obstawiam ze zadnej korupcji nikt nie udowodni:) Tu bardziej chodzi o znajomosci:P Ja Ci to zalatwie Ty mi kiedys cos innego:) Tak to sie kreci:P Wdzisiejszych czasach juz dawanie "kopert" to przezytek:P

PATRIOTA    0

Wiesz   jeżeli tolerujesz taki stan rzeczy to proszę bardzo - twoja sprawa, może tak naprawdę nie jesteś zainteresowany tematem. Twoje obstawianie wynika z poddańczej postawy, oraz totalnej ignorancji i akceptacji patologii, która trawi niektóre środowiska.

>> Ludzie, 70 % wniosków zostało odrzuconych jeżeli odrzucone osoby nie będą interweniować oznacza to tylko, że godzą się na jawnie praktykowany proceder tym samym wykazują się naturą JELENIA jakiego zrobiła z nas komisja z Doliny Strugu (poprzez niszczenie załączników i utwierdzanie nas w tym) - robienie z ludzi wariatów. Pracownicy Stowarzyszenia Dolina Strugu są permanentnie niedoinformowani.

Przyczyny odrzutów podane przez telefon nie pokrywają się ze stanem przedstawionym na piśmie.

>> "MASZ TO NA CO SIĘ GODZISZ", zawsze możemy odpuścić i sobie darować tylko pytanie - kim wtedy jesteśmy, czy warte są tego nasze idee, marzenia i praca włożona w pomysł na biznes.

Mimo wszystko, mimo mówiących, że nie warto, jeszcze raz wszystkich gorąco zachęcam do dochodzenia prawdy - dołączajcie do naszej coraz większej grupy - im nas więcej tym większa szansa na prawdę i normalność w przyszłości.

>> DLA ZAINTERESOWANYCH: NABIERAJĄ ROZMACHU INTERWENCJE NASZEJ INICJATYWY W WOJEWÓDZKIM URZĘDZIE PRACY (stały kontakt z Panem Dyrektorem za co dziękujemy!!!) ORAZ Z PRZEDSTAWICIELAMI LOKALNYCH MEDIÓW (również pozdrawiamy).

Pozdrawiam wszystkich - i do dzieła !!!

aserty    1

Wiesz   jeżeli tolerujesz taki stan rzeczy to proszę bardzo - twoja sprawa, może tak naprawdę nie jesteś zainteresowany tematem. Twoje obstawianie wynika z poddańczej postawy, oraz totalnej ignorancji i akceptacji patologii, która trawi niektóre środowiska.

To nie tak ze ja sie godze:P Wrecz przeciwnie... Nie mniej jednak na kazdym kraku w naszym kraju widac jak jest. Dobrze ze jest ktos kto probuje podjac walke i to cieszy. Mam nadzieje ze wynik bedzie warty zachodu:) Ale z racji tego ze 99,9% takich "przekretow" konczy sie bez zadnych konsekwencji to dlatego zakladam ze nie wiele to da:) Przyklad idzie z gory a jak wiemy rych, miro, zbych maja sie bardzo dobrze a nawet lepiej;) Wiec skoro "państwo" przyzwala to wkrada sie bezradnosc;/

SunShine    0

Jeżeli coś jest nie uczciwe to trzeba z tym walczyć! Społeczeństwo nie może na takie coś pozwalać bo nas wiecznie będą oszukiwać i okradać :[

poison    0

Ja jestem w innej sytuacji niż reszta. Jakimś cudem jestem w "szczęśliwej" a może nieszczęśliwej siedemdziesiątce osób która przeszła dalej. Biznes plan mam już gotowy, lokal wynajmuję już 3 mies, płacąc czynsz. W sierpniu miało być wszystko rozstrzygnięte i kasa rozdzielona a mamy już prawie październik i nic. Za każdym razem jak dzwonię słyszę tylko "nic jeszcze nie wiadomo" kłamią jak z nut!!! Za zamkniętymi drzwiami dzieją się rzeczy, że głowa mała a reszcie wciskają ciemnotę. Mam głęboką nadzieję, że ktoś

w końcu za to beknie!

Czy ktoś wie co się tam dzieje???

Guest Zawiedziony   
Guest Zawiedziony

Witam wszystkich, trochę po czasie ale chciałbyn uświadomić niektórych w temacie. Również składałem wniosek, oczywiście został on odrzucony, jak większość z przyczyn formalnych (brak załączników, itp.). Wszystko sprawdziłem, było dobrze, jestem pewien na 100%, że mój wnisek był bez zarzutu, tymbardziej, że miałem do dyspozycji wniosek jednego ze zwycięzców poprzedniej edycji. Przy oddawaniu dokumentów nie dostałem nawet potwierdzenia złożenia wniosku, a "Pani" przyjmująca wnioski nawet nie sprawdziła czy czegoś nie brakuje(zawsze możnaby było poprawić). Ponieważ nie mogłem udowodnić niczego nie brnąłem w to dalej. Ale taki sposób przyjmowania dokumentów jest wygodny dla decydujących osób w tej sprawie, ponieważ bez przeszkód można wyeliminować nawet najlepszy wniosek, bo jak udowodnić co się oddało, jeżeli nie ma potwierdzenia od przyjmujących dokumenty. A strona czy dwie może zawsze zniknąć z projektu. A teraz najważniejsze, wystarczy sprawdzić powiązania osób "zwycięzców" oraz pracowników odpowiedzialnych za projekt. Można bez problemu zrozumieć wszystko. Oczywiście pewnie to przypadek, że zostały wypromowane projekty osób spokrewnionych, dobrych znajomych, itp.............

Neołafita    42
...Ponieważ nie mogłem udowodnić niczego nie brnąłem w to dalej. Ale taki sposób przyjmowania dokumentów jest wygodny dla decydujących osób w tej sprawie, ponieważ bez przeszkód można wyeliminować nawet najlepszy wniosek, bo jak udowodnić co się oddało, jeżeli nie ma potwierdzenia od przyjmujących dokumenty. ...

Wiesz, w technikach rejestracji obrazu jest spory postęp  ;)

Nie wiem tylko na ile brak ochrony wizerunku funkcjonariuszy państwowych na służbie rozciąga się na urzędników  :rolleyes: