Jump to content
Sign in to follow this  
Ogryzek

Szukamy Ekipy Le Parkour

Recommended Posts

Ogryzek    0

Witam.

Piszę tutaj z pytaniem czy w łańcucie są jakieś osoby uprawiające Le Parkour jako hobby, szukamy ekipy do uprawiania tego sportu na terenie Łańcuta, jest nas trzech ja - rocznik 96, dwóch kolegów 97.

Mieszkamy w okolicach łańcuta, szukamy chętnych w mniej/więcej naszym wieku traktujemy parkour jako dobrą zabawę i chętnie z kimś poskaczemy :]

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Guest Bake   
Guest Bake

Osoby które uprawiają ten jakże piękny sport powinny być wykluczone z bezpłatnej opieki zdrowotnej.

Joy_ride    4

Osoby które uprawiają ten jakże piękny sport powinny być wykluczone z bezpłatnej opieki zdrowotnej.

Niestety muszę Bake'owi przyznać rację 8)

waszak    15

Mogę Was wkręcić w akrobatykę/gimnastykę. Le parkour to już wręcz archaizm, ale od którego nie ukrywam - też zaczynałem. Co kto lubi. W razie czego pisać pw.

Jeżyk    43

A ja jestem pełen podziwu dla tej niezwykłej dyscypliny, która sięga granic ludzkich możliwości:)

waszak    15

Gwoli ścisłości - na filmiku podanym przez Jeżyka nie ma NIC z le parkour. Po prostu ktoś nieznający się na rzeczy tak podpisał.

Joy_ride, większości osób z Twojego filmu dałbym status "debili ćwiczących nie więcej niż miesiąc". Debili bo ambicje ponad zdrowy rozsądek stawiają. Jak ćwiczysz z głową i katujesz podstawy to potem jest z górki i NIC Ci się złego nie stanie. A tutaj część porusza się i rzuca z wysokości jak worki kartofli. Nie uogólniajmy więc.

Jeżyk    43

Pełen podziw

Wiem że to szalone i niebezpieczne:) ale niesie w sobie tyle emocji

okura    4

Ten Le parkour, to jakaś amerykańska wersja Jackassa?

Co to ludzie już nie zrobią dla sławy, amerykanie jeżdżą w koszykach z supermarketów itp. a parkurzyści wywracają się dla publiki... Nic ciekawego.

Czy nazwa pochodzi od słowa "park"? Bo tak zastanawiam się czy to nie wywodzi się w takim razie od "parkurowców" (takich jak na plantach).

okura    4

Kolega mi opowiadał jak to gdzieś w okolicach -chyba Jarosław- zorganizowano pokaz akrobatyczny dla niepełnosprawnych.

Zwróciłem mu uwagę, ze to co najmniej dziwne; to tak jakby organizować wystawę obrazów dla niewidomych...

Ciekawe jak mogły się czuć niepełnosprawne osoby, patrząc na młodych w pełni sprawanych i wysportowanych ludzi, którzy wyczyniają przed nimi akrobatyczne występy... :D

Jeżyk    43

Cokolwiek by nie powiedzieć o tej dyscyplinie, że ryzykowna że niebezpieczna że szalona. To wszystko prawda. Ja podziwiam niezwykłą sprawność tych młodzieńców. Oglądam to i śmieję się z tych karkołomnych fikołków. Są niezwykłe i z wielkim podziwem je oglądam. To kosztuje wiele siniaków i determinacji aby dojść do takiej sprawności:rolleyes:

waszak    15
Kolega mi opowiadał jak to gdzieś w okolicach -chyba Jarosław- zorganizowano pokaz akrobatyczny dla niepełnosprawnych.

Zwróciłem mu uwagę, ze to co najmniej dziwne; to tak jakby organizować wystawę obrazów dla niewidomych...

Ciekawe jak mogły się czuć niepełnosprawne osoby, patrząc na młodych w pełni sprawanych i wysportowanych ludzi, którzy wyczyniają przed nimi akrobatyczne występy...

Nie szukaj tak daleko. Już kilka razy były pokazy akrobatyczne i siłaczy na piknikach i spartakiadzie dla osób niepełnosprawnych w Łańcucie.

ppp597    0

Waszak, wasze filmiki-rewelacja, ogólnie to gdzie trenujecie? Pamiętam Cie z waltera. Tak wogóle chodzi tam ktoś jeszcze? Bo poskakałby coś czasem:)

waszak    15

Nie mam pojęcia czy ktoś chodzi. Nie byłem tam od zimy bo jak się ciepło zrobiło to nie widziałem sensu kisić się na sali. Generalnie w rzeszowie organizują sobie treningi, przemyśl też cały czas skaczą. Łańcut już mniejsza frekwencja. Ja od miesiąca nie ćwiczę bo kontuzja i nie wiem jak te treningi wyglądają bo to zawsze ode mnie inicjatywa wspólnych trenów wychodziła. Jak chcesz kontakt do poszczególnych osób to pytaj na pw.

Ogryzek    0

"Mogę Was wkręcić w akrobatykę/gimnastykę. Le parkour to już wręcz archaizm, ale od którego nie ukrywam - też zaczynałem. Co kto lubi. W razie czego pisać pw. "

Dlaczego archaizm? Ludzie chetnie nadal to ćwiczą, btw nie chcemy trenowac akro tylko parkour, a to troszke roznica, ale szacuneczek dla was - ile trenujecie?

No cóż, myślałem że w łańcucie znajdziemy kogos zainteresowanego, no ale mówi się trudno, jedziemy sami, dzięki - siemanko.

Guest jagoda   
Guest jagoda

Ja bardzo chetnie bym chodziła na cos takiego ale ja dopiero zaczynam i chciałabym sie nauczyć.