Jump to content
Sign in to follow this  
TheClairvoyant

Dane Exif

Recommended Posts

Ummmm... lato zawitało na dobre na plantach :D

Niezła wizytówka Łańcuta - ogromny wstyd.

Widzę, ze foto z godziny 13:29, telefon Samsung.

A może to prowokacja? np. foto zrobione z timerem? ;)

Brawo panie śledczy :)

okura    4

Brawo panie śledczy :D

Ano... ;)

Dane exif to świetna sprawa. Zna ktoś jakiś soft odczytujący te dane w linuksie? W windows wystarczy w irfanie oglądając foto wcisnąć "I"...

Brawo panie śledczy :D

Ano... ;)

Dane exif to świetna sprawa. Zna ktoś jakiś soft odczytujący te dane w linuksie? W windows wystarczy w irfanie oglądając foto wcisnąć "I"...

Schodzimy z tematu, ale mam nadzieję jakiś moderator wydzieli dyskusję.

Z tego co udało mi się znaleźć, to program Gwenview umożliwia odczytywanie tych danych, nie wiem czy jest w repozytoriach standardowych, więc musisz poszukać odpowiednich pakietów dla swojego systemu.

trzykropek    0

Brawo panie śledczy :)

Ano... :)

Schodzimy z tematu, ale mam nadzieję jakiś moderator wydzieli dyskusję.

Z tego co udało mi się znaleźć, to program Gwenview umożliwia odczytywanie tych danych, nie wiem czy jest w repozytoriach standardowych, więc musisz poszukać odpowiednich pakietów dla swojego systemu.

Wstępie zapytam o exif...

chodzi o fotomontaż? Czy z własnej ciekawości sprawdzić czy tak było na prawdę i aparat zarejestrował tak jak było w rzeczywistości...

bo biorąc pod uwagę rzeczy typu:

-eksopozycja

-kontrast

-nasycenie

-ostrość

to są ustawienia własne aparatu czytaj "takie opcje ma aparat" to ponoć nie jest fotomontaż (ale różnie z tym jest). Jak bym dobrze poszukał to coś bym znalazł przed obróbką i po :)oraz bez obróbki.

Co do samsunga to "Nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf" :)

darekielb    13

Dane Exif nie są w stu procentach pewne.

Są programy do ich edycji :)

Dodatkowo dane można usunąć z każdego zdjęcia :)

Edycja zdjęcia w programie graficznym nie zmienia parametrów Exif, jedynie do tych danych dopisywana jest informacja, jakim programem było obrabiane.

Fotka nie musi być obrabiana, aby ten zapis powstał. Wystarczy zdjęcie pomniejszyć np. w Photoshopie i nazwa programu automatycznie pojawi się w danych Exif, co nie zmienia faktu, że typowej obróbki nie było :)

Neołafita    42

Edycja zdjęcia w programie graficznym nie zmienia parametrów Exif, jedynie do tych danych dopisywana jest informacja, jakim programem było obrabiane.

Fotka nie musi być obrabiana, aby ten zapis powstał. Wystarczy zdjęcie pomniejszyć np. w Photoshopie i nazwa programu automatycznie pojawi się w danych Exif, co nie zmienia faktu, że typowej obróbki nie było smile.png

Nie każdy format pliku te dane zachowuje.