Jump to content
Sign in to follow this  
paulinajanik

Kobiece rozważania na temat stuprocentowych mężczyzn

Recommended Posts

Najmniejszy procent męskości posiada mężczyzna stuprocentowy – cytat z książki pana Michała Choromańskiego co raz częściej obija mi się o uszy. Zwróciłam na niego uwagę głównie dlatego, iż wzbudza kontrowersyjne reakcje przedstawicieli płci brzydkiej, natomiast bardzo przychylne i entuzjastyczne wypowiedzi płci pięknej.

Postanowiłam sprawdzić jak właściwie rozumiana jest przez społeczeństwo postać stuprocentowego mężczyzny. Po wpisaniu w najczęściej używaną przez nas, internetową wyszukiwarkę – Google - hasła „stuprocentowy mężczyzna” pojawił się szereg zdjęć. Ich oglądanie było szalenie interesujące. Stuprocentowym mężczyzną okazał się napompowany facet, z rękami i nogami przypominającymi dojrzałe arbuzy. Mężczyzna stuprocentowy jawi się również jako mężczyzna nieco mniej umięśniony, aczkolwiek przedstawiony zazwyczaj w obcisłych bokserkach podkreślających jego… atuty.

Załamując ręce nad ograniczonym i stereotypowym postrzeganiem stuprocentowych mężczyzn, zastanówmy się więc ile prawdy jest w przytoczonym stwierdzeniu pana Choromańskiego… Zakładając, iż to właśnie typowy mięśniak - często odstraszający nienaturalną budową ciała, gdzie mała główka wystaje znad kwadratowego ciała – jest stuprocentowym mężczyzną, to stwierdzam, że zdecydowanie tak - najmniejszy procent męskości posiada mężczyzna stuprocentowy.

Pomijam fakt, że większość osobników z gatunku płci brzydkiej, nie radzi sobie w kuchni – mogę to nawet w pewnych przypadkach usprawiedliwić. Ale nie zniosę, nigdy nie będę podziwiać, a na pewno nie będę się czuła stuprocentową kobietą, przy stuprocentowym mężczyźnie, który nie potrafi utrzymać w ręce wiertarki, nie wspominając o tym, że użycie jej z pożądanym skutkiem graniczyłoby z cudem. I jeśli dodatkowo ten sam facet piszczy na widok pająków, zastanawia się do czego właściwie służy młotek, a przy całej swojej męskości spędza w łazience więcej czasu niż przeciętna kobieta to zaczynam myśleć, że odsetek męskości u takiego kogoś jest naprawdę minimalny. Ale gdzie się podział testosteron?...

Tak się niestety stało, że w dzisiejszych czasach to kobiety bardzo często noszą spodnie – czy to w związkach czy w stosunkach zawodowych. Apeluję więc do wszystkich panów, że to nie ich pozornie męska fizyczność jest pociągająca, ale męskość umysłu i zachowań, dzięki którym kobiety w każdym wieku wciąż mogą czuć się jak małe dziewczynki. My naprawdę chcemy, żeby facet wiedział, gdzie powinien włożyć wiertło…

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Guest Bake   
Guest Bake
Pomijam fakt, że większość osobników z gatunku płci brzydkiej, nie radzi sobie w kuchni

sprawa oczywista, mi wydaje się że kobiety mają genetycznie zaprogramowaną funkcję gotowania ;]

użycie wiertarki, czy jakiś narzędzi wymaga praktyki nauki tak samo jak nauka gotowania.

Chyba że autorka urodziła się z darem gotowania kotletów.

Fajny, przyjemny art! :)

SunShine    0

nie wiem jaka jest definicja mężczyzny 100% ale tutaj jest zbiór cech jakie powinien mieć idealny mężczyzna :)

link

mój chłopak całkiem dobrze gotuje ;P i potrafi zrobić coś z niczego, a nie ma wieloletniej praktyki w tej dziedzinie

darekielb    13

Ciekawy artykuł, to fakt

Teraz należy się zastanowić, czy istnieją jeszcze stuprocentowe kobiety?! :)

To działa w obie strony :)

Z własnego doświadczenia wiem, że niektóre "kobiety" nie mają w sobie ani grama kobiecości :/

Ja lubię majsterkować, naprawiać itd. więc nie mam problemu z zastosowaniem narzędzi :)

Swoją drogą nie wiedziałem, że są faceci, którzy nie potrafią użyć wiertarki :) heh, co to się dzieje :)

Jozku    4

Generalnie pierwsze kroki z wiertarką są takie same jak w kuchni - wszędzie jest nafajdane :-]

Jadwiga    0

Stuprocentowy mężczyzna to taki, który dba o to, by jego ukochana kobieta zawsze czuła się z nim dobrze i nie miała ochoty, żeby zrobić ,,skok w bok". :).

okura    4

"Każdy wie, że stuprocentowy macho-mężczyzna nigdy nie płacze, pije piwsko prosto z puszki/butelki, pluje, beka, pierdzi, klnie, a od czasu do czasu przywali swojej kobicie. Reszta to mięczaki..."

to byl test akapitu...

spacja nie dziala

xxx Ale jest inny sposób na obejście problemu.

Kniejas    17

Okura - Zenada pajacowa...

Paulinajanik - Fajny art, wreszcie ktoś nowy tworzy coś a nie tak jak okura :) :) Brawo za pisanie i to nawet pod jak widze chyba wlasnym imieniem i nazwiskiem :)

facet piszczy na widok pająków

Znam takiego jednego. Normalnie to ma głos mocno basowy ale drze sie jak białogłowa na widok pająka 8)

Falkhor    63

Fajny art :) Swoją drogą zastanawiam się, jak bardzo posunie się do przodu 'kosmetyzacja' mężczyzn? Wszak ja rozumiem pewne kosmetyki dla panów - nie tylko testosteron 'spod pachy' ale mydło, szampon, balsam po goleniu i jakaś wyjściowa perfumka (ale nie hektolitrowa, żeby swoją aurą dusić komary w promieniu 100 metrów...).

I wiem do czego jest młotek - do otwierania piwa 8)