Jump to content
Sign in to follow this  
pepulek1967

DOŻYNKI w Wysokiej

Recommended Posts

pepulek1967    0

" trzej łysi panowie" skompromitowali nasza wioskę przed całą społecznością gminną, czy tak powinno wyglądać podziękowanie za trud rolników .

Mieszkam tutaj już bardzo długo ale takiej wpadki jeszcze nie było.

bisia    7

" trzej łysi panowie" skompromitowali nasza wioskę przed całą społecznością gminną, czy tak powinno wyglądać podziękowanie za trud rolników .

Mieszkam tutaj już bardzo długo ale takiej wpadki jeszcze nie było.

Taaa ;) I niczego sobie "plakaty" z wierszykami były porozwieszane na drzewach we wsi :D Widziałeś/aś? ;)

okura    4

Można jaśniej o co chodzi? Jacy łysi panowie? Coś rodem z ONR czy Falangi?

Mnie zastanawia co za hiphopowcy wymalowali kibel koło mostu i znaki drogowe...

Joy_ride    4

Howgh!

Podobno to trzech ze "starszyzny wioski" Wysokiej odwołało dożynki ;)

Nie będę pokazywał palcem bo Wysoczanie wiedzą o co kaman ;)

Pogłoski krążą że to

-Wódz wioski

-Sikawkowy

-Pan w sukience

Howgh!

Guest Bake   
Guest Bake

No to wstyd, mi to lata ale wiem że duużo starszych ludzi czekało na dożynki, dla nich to okazja do spotkania ze znajomymi, jakaś forma rozrywki.

Dożynki to też wielowiekowa tradycja. Dziwi fakt że osoby które tradycję powinny kultywować postępują w taki sposób.

Wodza wioski można zmienić w demokratycznych wyborach jak przyjdzie czas. Jeżeli na prawdę on jest za to odpowiedzialny, pójdę na takie wybory po raz pierwszy. Przydało by się jakieś źródło, pewnik, wyjaśnienia bo nie można też obwiniać kogoś bez pewnych źródeł.

Równie dobrze powody odwołania dożynek mogą być niezależne od władzy.

Wiem że w wiosce "zawrzało"

P.S co ma ksiądz do dożynek ???????????????? Kościół Katolicki jest organizatorem? Też chyba jakaś przesada.

Sikawkowy? kto to? Jakaś straż? w Wysokiej jest tylko OSP... to prawdziwa straż? zawsze mi się wydawało że oni tylko w takich śmiesznych mundurach chodzą. No i na dożynkach wiodą prym ;)

Chyba za dożynki odpowiedzialny jest GOK ... ale tam taaaaaaki ciężar pracy. Co chwile na wsi jakieś konkursy zabawy, przedstawienia. Powstają kółka zainteresowań. Trochę zrozumienia. Nie można pozwolić by ludzie się zaharowywali.

Proszę redakcję NFM o wyjaśnienie tej sprawy. Dlaczego dożynek nie będzie, kto za to odpowiada, uniknijmy niedomówień

edit. Okura faktycznie te napisy obrzydliwe. I zastanawia fakt skąd w wiejskim ludzie taka nienawiść do Policji? Policję na Wysokiej widuję rzadko. Nigdy nie miałem z nimi problemów, kilka razy pomogli.

No i skąd hip hopowcy na wsi? Ciężkie życie w mieście odpada, dzieci ulicy odpadają. Więc co ? Żałosny jest ten cały HH. Ale ma się wrażenie że młodzież musi słuchać HH bo jak nie to nie są trendy, tak jak dawniej techno.

pepulek1967    0

witam

decyzję o odwołaniu dożynek podjęła rada sołecka i tam trzeba szukać odpowiedzi.dlaczego?

dla mniej zorientowanych :

sikawkowy- pierwszy strażak, naczelny wódz OSP