Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Piaskowni w gminie Czarna nie będzie ?

Recommended Posts

maciej    32

W gminie Czarna od kilku miesięcy toczyła się zacięta dyskusja na temat lokalizacji dwóch kopalń piasku w Dąbrówkach.

W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna już sesja rady gminy Czarna, na której jednym z głównych punktów był temat inwestycji. Ostatecznie po wielu głosach sprzeciwu radni zagłosowali za przyjęciem wprowadzonych na poprzedniej sesji uwag, co wiąże się z ponownym rozpatrzeniem całego procesu legalizacyjnego od początku.

 

Projekt złożony przez inwestora zakładał stworzenie dwóch kopalń piasku o łącznej wielkości 26 hektarów.

Na sobotniej sesji głos zabrał radny powiatu łańcuckiego Tadeusz Gwizdak. W swoim przemówieniu przedstawił wątpliwości stowarzyszenia "Społeczeństwo ponad wszystko" którego jest założycielem dotyczące tej inwestycji "Zgodnie z planem zagospodarowania województwa Podkarpackiego, lasy Gminy Czarna są planowane do dołączenia do Parku Krajobrazowego puszczy sandomierskiej" Na końcu przemówienia dodał "Te procesy te zabawy będą wciąż trwały. To nie jest tak, że wszystkie pieczątki są poprzybijane i tylko wjechać z koparkami i kopać, jest wiele rzeczy niedomówionych". Architekt Wiercioch dodał, że w przypadku przyjęcia uwag inwestycja na Dąbrówkach może zostać uznana za inwestycje celu publicznego, co wiąże się z przejęciem procedowania przez Wojewodę Podkarpackiego.

 

Głos w dyskusji zabrał także prezes Łańcuckiego Zakładu Komunalnego Andrzej Antosz mówiąc o szkodliwości inwestycji na ujęcie wody pitnej dla miasta Łańcuta.

 

Tuż przed głosowaniem głos zabrał inwestor JABO MARMI Jacek Bokota "sedno sprawy brzmi tylko w tym, czy państwo radni chcecie, aby te kopalnie powstały czy nie chcecie. Nie ma sensu tego więcej ciągnąć, zajmujemy się tym już dwa miesiące. To co mówił pan Gwizdak to są bzdury" Inwestor dodał także, że w przypadku negatywnego głosowania gmina będzie musiała oddać całą zaliczkę oraz najprawdopodobniej złoży do sądu wniosek o dodatkowe roszczenia majątkowe.

 

Ostatecznie za odrzuceniem uwag zagłosowało 5 radnych, za przyjęciem 9, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×