Jump to content
Sign in to follow this  
pi0trek

zasady higieny w jednej z najstarszych łańcuckich cukierni...

Recommended Posts

pi0trek    53

Witam. Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem ten temat - jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie.

Ale do rzeczy. Postanowiłem dziś zabrać córeczkę na lody. Poszliśmy do jednej z najbardziej znanych cukierni w Łańcucie (nie podam nazwy, ale chodzi mi o tą na wprost parku, obok apteki)

Trochę mnie zdziwiło gdy po wybraniu loda pani ekspedientka podała go mojemu dziecku gołą ręką (bez żadnej rękawiczki), a potem tą samą ręką wzięła ode mnie pieniądze i wydała mi resztę. Zastanowiło mnie to i pomyślałem (o moja naiwności) że przed każdym takim zabiegiem pani myje rączki (rozumiecie: lód, pieniążki, mycie rączek i następny klient). Jednak NIE!!! Pani przystąpiła to tej procedury ale z pominięciem ważnego punktu: lód, pieniążki, następny klient. Co myślicie o czymś takim? Czepiam się i jest to normalny proceder czy gdzieś mam rację.

Na koniec dodam że dla eksperymentu postanowiłem poświęcić 2 zł i poszedłem po to samo do cukierni wioletta. I ku mojemu zdziwieniu pani loda podała przez serwetkę. A jednak da się...

Pozdrawiam.

bisia    7

Jak dla mnie - nie czepiasz się. Tylko jedno bym zrobiła inaczej niż Ty w opisanej sytuacji. Zwróciłabym tej pani uwagę. Nie wiem, może wychodzą z założenia, że część osób waflowe kubki wyrzuca, co rzeczywiście ma miejsce, ale to nie powód, by nie podawać lodów wraz z serwetką. :)

Druga sprawa. Podobne maniery prezentują pracownice jednego sklepu mięsnego w naszym mieście, chociaż powiedziałabym, że tam jest jeszcze gorzej - mięso gołymi rękami, pieniądze, kasa fiskalna i zwilżanie palców śliną w celu wzięcia papieru pakunkowego czy reklamówki. Mają bardzo dobrego zająca i inne wędliny też smaczne, ale sposób podawania tak mnie zraził, że przestałam tam zaglądać, a wcześniej powiedziałam ekspedientkom, co myślę na ten temat. ;)

pi0trek    53

Miałem zamiar zwrócić tej pani uwagę. Jednak e nie chciałem psuć sobie dnia wdając się w zbędne pyskówki. Na drugi raz tam po prostu nie pójdę.

Czy możesz przybliżyć lokalizację sklepu o którym piszesz?

bisia    7

Mały, mięsny sklepik na rogu, w tym pasie co pizzeria Joanna, apteka, sklep monopolowy i "Jędruś". Z drugiej strony sąsiaduje bodajże ze sklepem papierniczym, obuwniczym. Kojarzysz? Bo nazwy tego sklepu nie znam i nie za bardzo wiem jak wytłumaczyć lokalizację, żeby było dobrze. :)

okura    4

Mnie też denerwuje taki podstawowy brak higieny w cukierniach.

W cukierni koło apteki nie kupuję, ale podobne postępowanie można zauważyć w innej znanej cukierni... Raz dają przez serwetkę, a raz bez. To obrzydliwe, gdy ekspedientka podaje loda w wafelku, łapą którą dopiero co macała pieniądze; a kto wie gdzie jeszcze te łapy wcześniej były :zniesmaczony:

Szczus    63

to jest kropla w morzu zapytajcie jakiegos dostawce miesa ,ryb lub innych artykułow spozywczych a czasem nawet producentów co sie dzieje z takim towarem zanim trafi do sklepu. Jak bym miał na wszystko tak uwage zwracac to bym chyba nie jadl. A miałem raz ws trasie kolo Rawicza niemiła przygodę. Zatrzymalem sie na jakims przydroznym zajezdzie i zamówilem sobie fasolke . Pani okolo 60 lat ktora wyciagneła z lodowki moje danie i zaczela podgrzeac w garnku widocznie byla przeziebiona, ale jak zobaczylem ze miesza moja fasolke i kaszle perfidnie prosto do garnka nie zasłaniajac sobie reka ust to mialem po prostu wyjsc , jednak ta pani byla taka uprzejma ze glupio bylo mi sie odezwac i zeby nie zrobic przykrosci zjadlem caly talerz . I wybiegłem szybko go zwrocic :D juz drugi raz tam sie nie pokazalem

bisia    7

Ale człowiek nie rozważa pewnych rzeczy dopóki się z nimi nie zetknie, nie zobaczy, nie przekona się... Na co dzień nikt nie myśli, że filety, które właśnie kupuje w sklepie pod etykietką "świeżych" przeszły swoje :D Ale takie paplanie się i kompletny brak higieny to sprawa niemiła ;)

Oczywiście, nie można przesadzać w żadną stronę. Mam sąsiada, który nosi przy sobie kilka rękawiczek jednorazowych i zakłada je jak daje ekspedientce pieniądze, potem odbiera resztę, wkłada kasę do portfelika i ściąga rękawiczki. No i to jest pewnego rodzaju głupota. Czym innym jest też złapanie swojego loda swoją brudną łapą niż odebranie loda z czyjejś łapy, której czystość pozostawia wiele do życzenia. ;)

Kilka lat temu wybrałam się ze swoim facetem do baru, tu gdzie obecnie znajduje się Piwiarnia /nie pamiętam nazwy - Milenium?/

Zamówiliśmy zapiekanki i przyglądaliśmy się poczynaniom pani przygotowującej nasze przekąski. No i straciliśmy apetyt, jak przekroiła dwie bagietki, a następnie złapała klapkę na muchy i po chwili obok bułek, na tym samym blacie, leżały dwa zdechłe owady. :D

Kudłaty    1

A jak się ma temat higieny w takim przypadku: do sklepu " X " przychodzi pan, który wcześniej gołymi rękami w parku zbierał butelki - butelki wkłada do brudnej torby - potem te butelki / niejednokrotnie brudne i śmierdzące ze ślimakiem w środku / tymi samymi rękami wkłada w sklepie do transportera - pani mu daje pieniądze i na koniec on tymi samymi rękami daje pani pieniądze. A pani zakłada foliowe rękawiczki w celu segregowania butelek i często jeszcze używa odświeżacza żeby zabic " aromat " pana i butelek. I gdzie tu higiena? I jak ty wypic piwo z butelki?

marshal    0

Może warto autorze postu napisać nawet i maila http://www.psselancut.pl/

Niestety kto chce miec biznes spożywkę powinien rygorustycznie przestrzegać przepisów i powinien je też respektować sanepid.Sprawa lodów też jest rygorystyczna.

Wczoraj jak i często widzę na parkingu pijaczka z psem , jak wchodzi niemal do kosza przewraca go ,żeby wyciągnąć butelki , póżniej taka pani ze sklepu bierze je i wsadza do transportera ......bleeeeeeeee.Szkoda,że u nas nie są tak popularne jak na Słowacji butelkomaty, to napewno rozwiązuje po części problem.

Guest Bake   
Guest Bake

Szczus nei sposób siez Toba nei zgodzić.Ja pracowałem kiedyś w większym supermarkecie w naszych okolicach :D

okura    4

Różne rzeczy się widuje w barach i sklepach. Sprawa lodów jest bardziej drażliwa, bo człowiek zazwyczaj ma ochotę zjeść tego wafla w którym są lody. Danie zimne, więc o bakterie i wirusy nie trudno; w przypadku żarcia smażonego lub grillowanego ryzyko mniejsze.

Przykład: o pałeczkę salmonelli nie trudno w surowym mięsie wołowym, z którego ma być zrobiony hamburger. Lecz dobrze wypieczony kotleciak można jeść bez obaw.

Co do sanepidu, to śmieszne i przerażające!, że klienci dopiero muszą informować w sprawie nieprawidłowości. Sanepid, sam powinien ruszyć tyłek i na "tajniaka" skontrolować warunki sprzedaży w Łańcuckich cukierniach, barach i sklepach.

Joy_ride    4

Dłubanie palcem w nosie zwinięcie kuli a potem wzięcie wafelka bez serwetki/rękawiczki następnie przyłożenie do automatu celem wypełniania wafelka śmietankowym lodem i podanie klientowi to to jest dopiero brak szacunku dla klienta :D

Dodam że wszystko działo się w Łańcucie :ale_widok:

okura    4

Rozmawiałem właśnie na temat łańcuckich cukierni, i wychodzi na to, że nie tylko w dwóch największych cukierniach takie sytuacje mają miejsce. Jest taka jedna cukiernia co sprzedają lody, gdzie również serwetki nie uświadczysz... Sprzedają tam głównie pączki, małe pizze, kremówki itp.

Rydz    0

Ostatnio poszłam do cukierni w Łańcucie po bułeczki maślane i o zgrozo ten lokal nie widział remontu od czasów komuny !!!. Wygląda tak samo, jak 30 lat temu, kiedy z mamą chodziłam tam na lody. Pytam gdzie jest sanepid ? i jeszcze te osy , które są tam w siódmym niebie :D

Guest Bake   
Guest Bake

a mi w lokalu o którym mówisz właśnie podoba sie ten brak remontu. Czuć PRL lokal ma niepowtarzalny klimat

Szczus    63
a mi w lokalu o którym mówisz właśnie podoba sie ten brak remontu. Czuć PRL lokal ma niepowtarzalny klimat

dołączam się do tego czasy dziecinstwa zawsze mi wracaja :D

bisia    7

Pewnie o cukierni pana Stawarza ;) Naprzeciwko Kamienicy - długie kolejki, pyszne drożdżówki, fantastyczne lody i miła pani Basia za ladą :D

Może wystrój wnętrza nie jest zachwycający, ale słodkości nadrabiają drobne mankamenty ;)

Rydz    0

Pewnie o cukierni pana Stawarza ;) Naprzeciwko Kamienicy - długie kolejki, pyszne drożdżówki, fantastyczne lody i miła pani Basia za ladą :D

Co do wyrobów to również uważam, że są bardzo dobre , tylko mam pewne ale co do reszty (to tylko takie moje zdanie inni nie muszą się ze mną zgadzać ).

bisia    7

od dziecinstwa mnie zachwycalo to drzewo ktore rosnie w srodku ;)

Mnie też :D Jeszcze płot mnie fascynował. Taki drewniany :)

A jeszcze bardziej to mnie zachwyca fakt, że w niedziele ta cukiernia była (i o ile się nie mylę dalej jest) ZAMKNIĘTA NA CZTERY SPUSTY :D

Co prawda często miałam ochotę na loda w niedzielne popołudnie, ale w obecnych czasach, gdy w niedzielę ludzie zapieprzają w różnych sklepach spożywczych/cukierniach itp. od świtu do nocy, jest to jeden z nielicznych wyjątków ;)

bisia    7

Skoro stać na to właściciela by w niedziele nie otwierać jego sprawa ;)

No pewnie go stać, bo na co dzień ma tam ruch jak w Rzymie. :D