Jump to content
Sign in to follow this  
pi0trek

zasady higieny w jednej z najstarszych łańcuckich cukierni...

Recommended Posts

Falkhor    63

A co dopiero w sklepach/stoiskach z mięsem... Tragedia. Jeszcze na stoiskach w sklepach większego kalibru ekspedientki z działu 'mięcho' nie mają styczności z forsą, jednak dotykają mnóstwa innych rzeczy, które nawet w starożytnym Rzymie uchodziłyby za bosko sterylne. Jest jeszcze sprawa czepków, fartuchów.

W cukierniach salmonella czai się za każdym rożkiem... tfu, rogiem :(

Falkhor    63

Okura - Ty chyba też nie gotujesz 'szynki wędzonej gotowanej'? Taka najczęściej jest na kanapki w sklepie. Albo kiełbasa - też wiele osób je ją bez gotowania, w tym ja i skręca mnie na widok gołej łapy wysupłującej z lady pęto. Bleee.

Tatara bym nie ryzykował w Łańcucie - nie znam żadnego sklepu, który serwowałby bezproblemowe (bez bakcyla) surowe mięso. Nie mam ochoty sprawdzać źródeł :(

bisia    7

A.. jeżeli chodzi o szynki to w rzeczy samej, myć łapy powinny.

I odziać łapy w coś na kształt rękawiczek jednorazowych :(

Neołafita    42

Falk, o ile nie jesz Tatara, to chyba nic ci nie grozi - bakcyl wypiecze się, usmaży, ugotuje.

Niestety są bakterie zdolne do wytwarzania przetrwalników, a jaja pasożytów to już w ogóle ciężkie do ubicia :omg:

Megg    9

Ja jak zobaczę takie coś, to nie powielam błędnej decyzji ponownego odwiedzenia takiego miejsca...

Wtedy zawsze przypomina mi się dentystka, która w rękawiczkach!! odbierała telefon i szukała po szufladzie długopisu by coś zapisać a potem mi chciała te brudne pluchy do rozbabranego zęba pchać i w ogóle do ust... Brr...

Albo nasza przychodnia, gdy po ostatnim pacjencie przy pobieraniu krwi baba nei zdejmuje rękawiczek ale dobra, co zrobiła że dostała ode mnie bure na całe laboratorium? że po założeniu igły na tłoczek, ściągnięciu z niej osłonki TYMI PALUCHAMI <Grr!!> złapała ją żeby ją docisnąć.

Od tamtego dnia wiem jak to jest się zagotować

Także jesli chodzi o takie kulinarne wpadki - trzeba mieć oczy szeroko otwarte i patrzeć usługodawcom na ręce

Ehh aż straciłam na dzić apetyt, to nawet dobrze bo już późno... :P

pi0trek    53

Na plus trzeba powiedzieć to że podziałało. Temat założyłem blisko 2 lata temu a ostatnio jak byłem tam z dzieckiem  to pani podawała przez serwetki. :)

pi0trek    53

Też byłam nie dawno. Wychodzi na to że to zależy od sprzedawczyni....

No cóż. Temat odżył to może pan P. znowu zwróci uwagę sprzedawczyniom na pewne zasady :)

Megg    9

No cóż. Temat odżył to może pan P. znowu zwróci uwagę sprzedawczyniom na pewne zasady :)

Hehe ja nie omieszkałam skomentowania  macania łapami wafelka na lód, mina pani X bezcenna :P

I tu popularny paradoks - to ona była najbardziej oburzona ^^

Falkhor    63

Była najbardziej oburzona, bo przecież tam pracuje, wysila się, męczy i ma prawo do błędu a my, klienty, jesteśmy wypoczęci, z nadmiarem kasy i wyluzowani - to się czepiamy. Bo nie mamy nic innego do roboty. A powinniśmy tylko wziąć to mięcho albo loda i spierniczać. Cash and carry - płać i spadaj ;)

bomba    0

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc napisze tutaj

wczoraj miałem okazję jeść lody o smaku mentolowym.

Budka z lodami włoskimi - jest na swoim miejscu chyba od zawsze, Pani stoi na zewnątrz pali papierosy, potem podaje wafle bezpośrednio brudną śmierdzącą ręką.

SZOK!!!

jasna    0

E tam, nie ma się co zniechęcać ;) Zastanów się, ile takich włosów zjadłeś nawet o tym nie wiedząc :P