Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

10-lecie Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce

Recommended Posts

maciej    32

Wczoraj Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce świętowało 10-lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji szkoły, pracowników oraz dzieci. Następnie uczniowie przedstawili historię placówki w słowno-muzycznym programie artystycznymi. Po zakończeniu części artystycznej, zgromadzeni goście udali się do lokalnej sali konferencyjnej, aby kontynuować jubileusz.

 

Jak czytamy na stronie internetowej gimnazjum, powstanie szkoły wiązało się z licznymi problemami.

 

"W styczniu 1999 roku zebrani w Szkole Podstawowej w Handzlówce rodzice podjęli inicjatywę utworzenia w Handzlówce gimnazjum. Wystosowali w tej sprawie odpowiednie pisma do władz gminnych i oświatowych. Wydawało się, że projekt przedstawiony przez społeczność wsi zostanie pozytywnie przyjęty. Stało się inaczej. 25 lutego 1999 r. Rada Gminy w Łańcucie odmówiła Handzlówce utworzenia gimnazjum."

 

Dopiero po niecałych trzech latach udało się zalegalizować przez gminę Łańcut szkołę, która już od 1 września rozpoczęła swoją działalność.

 

"25 września 2001 roku ugięły się władze gminne i Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce zostało wpisane do rejestru placówek oświatowych w Gminie Łańcut. Budynku szkole nie użyczono, wynajęto w formie dzierżawy ustalając czynsz w wysokości blisko 6 złotych za m2. ... Rada Gminy dopiero wiosną 2003 roku wyraziła zgodę na obniżenie czynszu do symbolicznej złotówki za miesiąc użytkowania obiektu."

 

Do dziś szkoła dobrze radzi sobie z wychowaniem uczniów, których osiągnięcia z roku na rok są coraz większe.

 

Wiele pozytywnych słów, życzeń oraz listów gratulacyjnych padło wczoraj z ust lokalnych dyrektorów, nauczycieli oraz samorządowców w kierunku dyrektora placówki Stefana Ruty. Nie zabrakło także drobnych upominków oraz prezentów m. in. Bank Spółdzielczy ofiarował czek pieniężny na działalność szkoły, a Grupa Edukacyjna S.A. zaoferowała nowy laptop do pracowni komputerowej sprawiły radość gimnazjalnej młodzieży.

 

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z dyrektorem Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce Stefanem Rutą.

 

Wywiad z dyrektorem Stefanem Rutą

 

[nggallery id=214]

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×