Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Jubileusz 5-lecia kapeli Hop-Siup

Recommended Posts

maciej    32

Wczoraj swoje święto obchodziła ludowa kapela młodzieżowa Hop-Siup z Albigowej. Jubileusz 5-lecia odbył się w Ośrodku Kultury w rodzinnej miejscowości zespołu.

 

"Kapela powstała w moim zamyśle, na potrzeby jednego występu - na koncert kończący projekt "Szkoła Marzeń" realizowany w roku szkolnym 2005-2006 przez miejscowe szkoły... Po zrealizowanym projekcie pan Andrzej Łobaza, dyrektor CK Gminy Łańcut zaproponował, by kapela działała dalej. Tak się też stało i za aprobatą zespołu trwa do dziś" - Tymi słowami rozpoczęła wczorajszy koncert założycielka zespołu Alina Szpunar.

 

Wczorajszy koncert uświetniły zespoły "Malawianie" z Malawy, "Młodzi Albigowianie oraz "Źródełko" z Ukrainy.

 

Inspiracją do wyboru nazwy stało się wesołe zawołanie pochodzące z refrenu ludowej piosenki "Hop - siup, tra la la" .

 

W repertuarze kapeli znajdują się piosenki ludowe, przyśpiewki i utwory instrumentalne z Podkarpacia, Podhala, Mazowsza, Ukrainy oraz Słowacji. Corocznie zespół występuje na około 30 koncertach w regionie, kraju oraz za granicą. Kapela współpracuje także z zespołem tanecznym " Młodzi Albigowianie", wykonując wspólnie tańce rzeszowskie, lubelskie i przeworskie na wyjazdach w Słowacji, Czechach oraz Ukrainie.

 

Jubilaci mieli okazję stanąć przed kamerami, nagrywając dwa programy w Tv Rzeszów pt. "Kulturalna Gmina Łańcut" oraz "spotkania z folklorem".

 

W skład zespołu Hop-Siup wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łańcucie : Joanna Balawejder- flet poprzeczny, Maria Szpunar - skrzypce, Kinga Kołodziej - skrzypce, Anna Grad - cymbały, Paulina Głuszek - wokal, Damian Kluz - akordeon, Michał Flejszar - kontrabas, Krystian Szpunar - wokal, Łukasz Kielar - klarnet. W ubiegłych latach członkami byli także Przemysław Cwynar - kontrabas, Natalia Flejszar - wokal oraz Gabriela Kisała - wokal. Założycielką i prowadzącą grupy jest Alina Szpunar.

 

[nggallery id=218]

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżyk    43
:) Po zdjęciach widać że to zespół z muzycznym zacięciem, świetnie czujący się na scenie:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×