Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Napięcia ws. schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu

Recommended Posts

Falkhor    63

SchroniskoMIELEC-500x249.jpg

Problem bezdomnych zwierząt jest w Łańcucie dość znany - na mniejszych i większych ulicach miasta i bliskich mu okolic pojawiają się Burki, Reksie, Ciapki, Mruczki. Bez właścicieli. Bez obroży. Razem z naszymi Czytelnikami wpieramy schronisko w Mielcu - to tam trafia najwięcej zwierzaków, które bezpańsko wałęsają się po naszym regionie. Ostatnio poprowadziliśmy akcję zbiórki żywności, zachęcaliśmy do dotowania schroniska... gdy nagle w jednej z gazet ukazał się artykuł o tym, że zwierzęta, które staramy się wspierać - kończą swój żywot na stole doświadczalnym. Ktoś miał też na ubijaniu zwierząt ubijać doskonały interes. W odpowiedzi na duże zainteresowanie Czytelników tą bulwersującą sprawą postanowiliśmy dowiedzieć się u źródeł, jaka jest prawda.

Nasza Redakcja przesłała do kierownictwa Schroniska w Mielcu list o następującej treści:

Dzień dobry Państwu.

 

Kierujemy się bezpośrednio do Państwa, aby wyjaśnić sprawę opisaną przez codzienną gazetę Super Nowości w artykule "Czy psy z mieleckiego schroniska trafiają do laboratoriów?", dostępnego pod adresem internetowym
http://supernowosci24.pl/czy-
psy-z-mieleckiego-schroniska-
w-mielcu-trafiaja-do-
laboratoriow/
(gdyby był problem z wyświetleniem linku/artykułu, przesyłamy foto strony z artykułem). Sprawa jest dla nas bardzo istotna, gdyż organizowaliśmy wspólnie akcję zbiórki karmy, zachęcaliśmy do dotowania pieniędzy dla mieleckiego Schroniska. Powyższa sprawa bardzo nadszarpuje Państwa wizerunek, dlatego prosimy o wyjaśnienie opisywanej sytuacji. Jeżeli faktycznie artykuł mówi prawdę, to osoby przekazujące Państwu pieniądze i karmę mają prawo wiedzieć, komu i w jakim celu (poza zwierzętami) one służą.

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

Witamy,

 

Prosimy poczekać na oficjalną odpowiedź MTOZ. Tymczasem prosimy się zapoznać z poniższymi artykułami. Artykuł z Supernowosci jest nieaktualny i oparty na plotkach bez żadnych dowodów. Zdjęcia z adopcji w ilości masowej były przesyłane do TVP Rzeszów, TVP Kraków oraz autorki listu Pani Wypych.

 

 

GLOWNY LEKARZ WETERYNARII BYL W NIEMCZECH, PROWADZIL ROZMOWY Z GLOWNYM LEKARZEM WETERYNARII NIEMIEC I NIEDLUGO WYSLE ODPOWIEDZ NA PISMO PANI WYPYCH.

Wyadoptowane psy mają się dobrze, są prowadzone kontrole przed- i poadopcyjne, żaden pies nie trafilłdo laboratoriow. Do labo trafiają psy z certyfikowanych hodowli i są to najczęściej beagle.

Dodatkowo nasza Redakcja otrzymała e-mail z korespondencją prowadzoną pomiędzy Schroniskiem a firmą Dobermann-Nothilfe, w którym w ramach relacji poadopcyjnej pokazano psa, który został adoptowany w 2009r. Pies chory na padaczkę, na zdjęciu w mejlu wysłanym 17.11.2011r. wygląda tak:

34556324324-369x400.jpg

Takiej korespondencji jest więcej i dotyczy każdego zwierzęcia, które wyjeżdża z naszego kraju na mocy porozumienia i podejmowanych działań mieleckiego Schroniska i niemieckiej firmy Dobermann-Nothilfe. Trzeba jeszcze doczytać artykuły, do których linki otrzymaliśmy w mejlu od Schroniska. Niemiecka firma nie dość, że zajmuje się tym transportem, to dostarcza polskiemu schronisku karmę, leki dla zwierząt i monitoruje osoby, które zabrały psa z Polski do Niemiec. Kara za trzymanie go na łańcuchu to 1500 €. Kto by o tym pomyślał? Z pewnością nie wszyscy - ci, którym w jakiś sposób wydało się to na tyle niezrozumiałe, że aż złe, gromili w mediach działalność i istnienie mieleckiego przytułku dla zwierząt. Skutkowało to głównie tym, że sporo osób zrezygnowało z dalszego finansowania placówki, wstrzymało lub ograniczyło datki. Odbiło się to przede wszystkim na zwierzakach.

Poza plotkami złymi dla schroniska są też plotki nieco mu przychylne. Jedna z nich brzmi tak, że ktoś, komu to schronisko bardzo przeszkadzało, pokusił się aż o nagłośnienie sprawy z Krakowa, by 'coś' z tym schroniskiem zrobić. Jeszcze inne plotki starają się podkreślać porachunki osobiste - ale kogo, człowiek ze zwierzętami? Zupełny bezsens.

Pozostaje czekać, aż sprawa rozwinie się sądownie. Polecam poczytać artykuły w Gazecie Wyborczej i Dzienniku Polskim. Później porównać to z poziomem, który zaprezentował artykuł Super Nowości. Na naszym Forum można jeszcze zaglądnąć do tematów:

Zbiórka karmy - 75kg karmy, 7 puszeczek, 2 puszki

Psy z Mielca do laboratoriów?

Składka na mieleckie schronisko

Zgodnie z tym, co otrzymaliśmy w mejlu - czekamy na oficjalne oświadczenia i być może postępowanie sądowe. Liczymy na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, aby mieleckie schronisko mogło dalej działać i korzystać z pomocy, jaką uzyskuje od niemieckiej firmy.

Czy takie informacje Was przekonują?

Czy macie jakieś dodatkowe pytania?

Może ktoś... poszuka psa lub kota w tym schronisku?

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

troszke przesadzacie, ile tej karmy ile tej kasy zebraliśmy wydaje mi się że stanowczo za mało żeby pisać tak

Jeżeli faktycznie artykuł mówi prawdę, to osoby przekazujące Państwu pieniądze i karmę mają prawo wiedzieć, komu i w jakim celu (poza zwierzętami) one służą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Wg mnie to wcale nie mało. Z pewnością więcej, niż większość ludzi w pojedynkę, prawda?

Poza tym czy ktoś przekaże 20zł, czy 1000zł ma takie samo prawo wiedzieć, gdzie te pieniądze idą.

Ponadto z racji na sam temat uważam, że nie tu żadnego przesadzania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
okura    4

Bake, masz rację, trochę ton zbyt agresywny, ale tak to jest gdy ludzie kierują się emocjami, a gdy w grę wchodzą żywe i czujące stworzenia, to nie trudno o udział emocji. Ludzie zasługują na prawdę. Czekam na dalsze informacje w sprawie schroniska.

 

Zakładając, że wszystko może być/lub jest pomówieniem to zastanawia mnie dlaczego w takim razie ktoś to wszystko zaczyna, ten cały ferment.

 

Cała sprawa może też potwierdzić, że nierozważne pisanie oskarżeń bez jakichkolwiek dowodów może bardziej zaszkodzić niż pomóc. "dobrymi intencjami piekło wybrukowane"

Media też się nie wykazały za bardzo, ot nagłośniły sprawę, ale raczej nie pofatygowały się by zbadać głębiej temat; tak jak pisałem "z żadnego artykułu czy filmu poświęconego schronisku nic faktycznego nie wynika, tylko domysły, zero dowodów".

 

Cieszę się, że schronisko szerzej się wypowiedziało na temat wspomnianego artykułu SN. Jeżeli pomówienia były bezpodstawne, to mile bym zobaczył jakiś odzew prawny ze strony schroniska wobec tej pani która swoim listem rozpętała burzę.

 

Pozdrawiam.

 

 

Nadal zastanawia mnie sprawa stanu schroniska, w porównaniu z innymi. Co jest przyczyną? Czy wszystko rozbija się jedynie o pieniądze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Okura - Mnie też najbardziej interesuje dalszy, ten sądowy, rozwój sprawy. Wg mnie to chyba jedyna opcja, by definitywnie coś tu wyjaśnić: czy to były pomówienia, czy ktoś robi sobie ciemne interesy na krzywdzie zwierząt i na dodatek obławia się na datkach ludzi, którzy nie mają pojęcia, na co idą te pieniądze (a oficjalnie idą na schronisko, a nie przemysł i doświadczenia...).

 

Czy agresja? Wg mnie uzasadniona wrażliwość 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

KatMajster - Do takiego a nie innego wydźwięku artykułu skłoniły mnie głosy osób, które wspierają to schronisko i do redakcyjnej skrzynki dotarła korespondencja osób, które nie są mieszkańcami naszego regionu, ale dowiedzieli się o tym schronisku za pośrednictwem naszej strony i tematów tutaj zakładanych. Nie mamy tego jak zweryfikować, ale jeżeli ktoś wpiera schronisko poważniejszymi kwotami, to nie dziwię się, że w chwili obecnej jest po prostu zmieszany i niepewny celowości tych datków. Dlatego odświeżyliśmy temat, zapytaliśmy u źródeł i czekamy na rozstrzygnięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×