Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Szukam fajnego taniego aparatu. Polecicie coś?

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Witam

Dział fotografii na forum się rozwija, jest kilku userów którzy się znają na temacie.

Miałem canona a95 robił super zdjęcia, padła mi matryca, kupiłem canona a495 i za każdym razem jak przeglądam zdjęcia nim zrobione mam ochotę rzucić nim o ścianę i spłukać w toalecie.

Nie jestem zapaleńcem fotografii choć robienie zdjęć SPRAWIAŁO mi przyjemność - przy canonie a95, bawiłem się w menuale, kupiłem kilka książek o fotografii. Ale głównym moim hobby fotografia nie będzie.

Zastanawiam się co kupić, czy jakąś dobra cyfrówkę czy może jakąś tanią lustrzankę? Zależy mi na JAKOŚĆI zdjęć.

Fajnie by było jakbym mógł się pobawić.

Przy moim starym canonie mogłem ustawić sobie długość otwarcia migawki,przesłonę, czułość iso.

I generalnie tyle potrafię. Chciałbym żeby aparat miał możliwość takich ustawień, chciałbym też żeby miał dobrego automata.

Polecicie coś? najlepiej i cyfrówkę zwykłą i lustrzankę

Pozdrawiam

okura    4

A jaką sumę jesteś skłonny zapłacić? Osobiście odradzałbym kupowanie czegoś droższego niż 1000 zł, skoro zaraz może znowu paść aparat, a za półtorej roku i tak będzie 2 razy tańszy. Na swój kompakt wydałem około 500 zł, i jako amator jestem zadowolony. Oczywiście to nie to samo co lustrzanki za kilka tysięcy, ale ma trochę opcji.

Joy_ride    4

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem ;)

Może poszukaj SONY NEX-3 lub NEX-4, NEX-4 różni się tylko tym od NEX-5 że nie ma kręcenia filmów w HD a jest dużo tańszy.

marko    3

Witam, Bake.

Z chęcią mogę Ci doradzić i pomóc w wyborze aparatu, tylko musisz bardziej dokładnie sprecyzować jaki ma być to aparat (cena już jest to jest dużo), więcej podać informacji, do jakich celów na być używany chodzi mi tu o zdjęcia robione na imprezach, w domu, czy może raczej przyroda, podróże i takie tam ;-)))

Lubisz duże czy może małe kieszonkowce, nie każdy lubi dźwigać np.: po górach duży aparat z torbą ;-))

Widzę że chyba masz ochotę na lustro,http://allegro.pl/canon-eos-1100d-ef-s-1...05478.html ale wiedz że wiąże się to z ciągłymi wydatkami na osprzęt, obiektyw, lampa, itd., itp….. (widzę tu podstawowego kita 18-55mm co daje ci zoom nie wiele bo 3x),

A może jakaś hybryda, taki aparat daje naprawdę dużo możliwości jeżeli chodzi o manual, jakoś zdjęć, choć jest dużo małych cyfrówek co jakością zdjęć nie odbiegają od luster.

Temat rzeka ;-)))))))

aldente    0

Zgadzam się z marko, temat rzeka :D Mnie ostatnio zainteresowało coś takiego jak aparat kompaktowy sony DSC-HX100V. Niby kompakt, niby nie lustrzanka, niby niewymienna optyka, a ludzie piszą, że zdjęcia, jak na kompakt, urywają portki :D Co prawda sama nie próbowałam, ale jestem tak ciekawa, że jeśli Bake się na niego zdecyduje, to od razu poproszę o recenzję :(

aserty    1

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem :D

Może poszukaj SONY NEX-3 lub NEX-4, NEX-4 różni się tylko tym od NEX-5 że nie ma kręcenia filmów w HD a jest dużo tańszy.

co do sony nex to w tej cenie lepiej juz sie rozgladac za lustrzanka...

Jedyny plus to wielkosc aparatu. Wydajac tyle kasy juz lepiej miec lustrzanke...

Neołafita    42

Bake Jak zmieniłeś aparat na taki z mniejszą matrycą (i do tego naładowaną pikselami) i ciemniejszym obiektywem to się nie dziw.

PS: nie została Ci może po poprzednim karta CF? :D

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem :D

Jedyny plus to wielkosc aparatu. Wydajac tyle kasy juz lepiej miec lustrzanke...

Jaką przewagę ma mieć lustrzanka, bo na pewno nie kręcenie filmów.

trzykropek    0

Bake ja myślę że nie będę podawał modelu i nazwę marki:) miałeś Canona i pewnie przy nim zostaniesz.

Co do lustrzanki hmm moje zdanie jest takie że jeżeli nie wykorzystasz możliwości lustrzanki do końca i nie zależy Ci na fotkach to może nie warto brnąć w to,wiadomo koszty obiektywy+filtry itd.

Cyfrówek jest pełno moim zdaniem poszukaj sobie jakiegoś kompakta żeby miał dużo pixli:) i powinno być dobrze, sam piszesz że to nie będzie Twoje główne hobby :D

Neołafita    42

Bake ja myślę że nie będę podawał modelu i nazwę marki:) miałeś Canona i pewnie przy nim zostaniesz.

Co do lustrzanki hmm moje zdanie jest takie że jeżeli nie wykorzystasz możliwości lustrzanki do końca i nie zależy Ci na fotkach to może nie warto brnąć w to,wiadomo koszty obiektywy+filtry itd.

Cyfrówek jest pełno moim zdaniem poszukaj sobie jakiegoś kompakta żeby miał dużo pixli:) i powinno być dobrze, sam piszesz że to nie będzie Twoje główne hobby :D

Z tym "pixli" żartujesz prawda? :D_moj_boze:

Podobnie zresztą z filtrami...

trzykropek    0

Z tym "pixli" żartujesz prawda? :D_moj_boze:

Niby dlaczego mam żartować z pixelami.

Poszukaj ile kosztuje dobry filtr ochronnyUV/polar/szary połówkowy itd.

Neołafita    42
Z tym "pixli" żartujesz prawda? :(_moj_boze:

Radzę poszukać dość podstawowych wiadomości z zakresu fotografii, a dopiero potem się wypowiadać, czasy gdy bolączką cyfrówek była zbyt niska rozdzielczość przetwornika już dawno za nami :D

Filtry można też stosować do kompaktów, UV jest tańszy od obiektywu, szary połówkowy ma dość konkretne zastosowania, nie każdy go potrzebuje... równie dobrze można by stwierdzić, że do lustra koniecznie trzeba lampę do makro :D

darekielb    13

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem :(

To powiedz mi, co przemawia za Nex-em?

Może niedopracowany tryb panoramy, który przy poruszających się obiektach jest kompletną wpadką.

Ewentualnie malutki uchwyt, który ze standardowym obiektywem jakoś daje radę, ale przy zastosowaniu czegoś "dłuższego" aparat wypada z dłoni :)

Do lustrzanki dużo łatwiej dokupić inne obiektywy (większy wybór), do tego lustrzanki posiadają klasyczne mocowania obiektywów, Nex nie :)

O cenie optyki do Nex-ów nie wspomnę :D

Przy zakupie aparatu trzeba zwracać uwagę na łatwość rozbudowy systemu.

Jeśli aparat ma być najczęściej używany w trybie automatycznym, to nie ma sensu kupować "lustra". W trybie automatycznym też nie zrobi cudów :D

Aby w pełni wykorzystać możliwości lustrzanki trzeba posiadać wiedzę na temat fotografii i dobrą optykę.

Dla zwykłego "zjadacza chleba" lepszym wyborem będzie kompakt ultrazoom/hybryda.

trzykropek    0
Z tym "pixli" żartujesz prawda? :)_moj_boze:

Radzę poszukać dość podstawowych wiadomości z zakresu fotografii, a dopiero potem się wypowiadać, czasy gdy bolączką cyfrówek była zbyt niska rozdzielczość przetwornika już dawno za nami :D

Filtry można też stosować do kompaktów, UV jest tańszy od obiektywu, szary połówkowy ma dość konkretne zastosowania, nie każdy go potrzebuje... równie dobrze można by stwierdzić, że do lustra koniecznie trzeba lampę do makro :D

Podziel się informacjami na temat fotografii chętnie się dokształcę:(

linki do stron ewentualnie książki:D

Neołafita    42

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem :)

Może niedopracowany tryb panoramy, który przy poruszających się obiektach jest kompletną wpadką.

Ewentualnie malutki uchwyt, który ze standardowym obiektywem jakoś daje radę, ale przy zastosowaniu czegoś "dłuższego" aparat wypada z dłoni :)

Nie chodziło mi o roztrząsanie błędów w oprogramowaniu poszczególnych modeli, które zresztą w lustrzankach też się zdarzają.

Wiesz nawet do pełnej klatki znajdzie się tele którego nie utrzymasz. :D

Do lustrzanki dużo łatwiej dokupić inne obiektywy (większy wybór), do tego lustrzanki posiadają klasyczne mocowania obiektywów, Nex nie :)

O cenie optyki do Nex-ów nie wspomnę :(

Eee... możesz rozwinąć myśl tyczącą obiektywów :pytajnik::pytajnik:

Jeśli aparat ma być najczęściej używany w trybie automatycznym, to nie ma sensu kupować "lustra". W trybie automatycznym też nie zrobi cudów :)

Aby w pełni wykorzystać możliwości lustrzanki trzeba posiadać wiedzę na temat fotografii i dobrą optykę.

Dla zwykłego "zjadacza chleba" lepszym wyborem będzie kompakt ultrazoom/hybryda.

No i właśnie sam odpowiedziałeś co przemawia za Nex-em czy innym bezlustrowcem (no może z wyjątkiem Pentaxa) :)

PS: trzykropek W skrócie to im mniejszy piksel to tym mniejsza czułość (ziarna to też zresztą tyczy), co przekłada się na większe szumy, a zysk żaden bo i oko i optyka też ma ograniczoną rozdzielczość. Co do książek zaś... radzę szukać w bibliotece :D

okura    4

Panowie, każdy chwali swoje.

Pytanie do wszystkich: co uważacie za "tani aparat"?

Dla mnie tani aparat to taki do 600 zł.

Pytam, bo zastanawia mnie czy warto by niepasjonat fotografii, który najczęściej używa 'auto', aby zrobić kilka razy do roku foto na wakacjach, kupował drogie lustrzanki? Chyba nie bardzo...

trzykropek    0

PS: trzykropek W skrócie to im mniejszy piksel to tym mniejsza czułość (ziarna to też zresztą tyczy), co przekłada się na większe szumy, a zysk żaden bo i oko i optyka też ma ograniczoną rozdzielczość. Co do książek zaś... radzę szukać w bibliotece :D

powiem tak ja wiem swoje a Ty swoje,

więcej mi już się nie chce z Tobą dyskutować "Ty swoje a ja swoje"

co do materiałów dotyczących fotografii to sobie odpuszczę, bo swoje wiem:)

Pozdrawiam

marko    3

Mam SONY NEX-5 i jestem zadowolony 8) chociaż przyznam że przepłaciłem :(

O cenie optyki do Nex-ów nie wspomnę :D

Jeśli aparat ma być najczęściej używany w trybie automatycznym, to nie ma sensu kupować "lustra". W trybie automatycznym też nie zrobi cudów :D

I tu z darkiem się zgodzę w 100%

Ciekawą propozycja może być np: http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,89,ogolne.html