Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Szukam fajnego taniego aparatu. Polecicie coś?

Recommended Posts

darekielb    13

Do lustrzanki dużo łatwiej dokupić inne obiektywy (większy wybór), do tego lustrzanki posiadają klasyczne mocowania obiektywów, Nex nie :)

O cenie optyki do Nex-ów nie wspomnę :D

Eee... możesz rozwinąć myśl tyczącą obiektywów :pytajnik::pytajnik:

Oczywiście, że mogę :)

Chodzi mi o dostępność obiektywów innych producentów do lustrzanek Sony. W zasadzie każdy producent tworzy zamienniki systemowej optyki (Tamron, Sigma, poza tym do mocowania A(alfa) pasują także obiektywy z Minolty, którą Sony wykupiło).

W Nex-ach występuje mocowanie E, które nie tylko z nazwy różni się od mocowania obiektywów w klasycznych lustrzankach.

Można kupić przejściówkę i do Nex-a podpiąć zwykłe obiektywy Sony, ale przejściówka kosztuje około 550 zł i w niektórych modelach należy zmienić firmware, aby działał AF :(

Zerknij na allegro i zobaczysz ile jest obiektywów typowo pod Nex-a, a ile pod zwykłe mocowanie Minolta/Sony :)

Dane z chwili obecnej.

723 aukcje obiektywów ,z mocowaniem Minolta/Sony (A)

24 aukcje typowo pod Nex-a (E).

Różnicę cenową zauważysz przy okazji :D

Tak jak napisałem w poprzednim poście.

Dla robienia najzwyklejszych fotek najlepszy jest kompakt ultrazoom.

Niewielkie gabaryty, masa a w każdej dziedzinie fotografii da się coś z tego sprzętu wydusić :) zarówno duży zoom jak i możliwość robienia zdjęć makro itd.

Neołafita    42

:) To teraz ja rozwinę o co mi chodziło:

1. W innych lustrzankach... jest lekko licząc 5 systemów (tych dla ludzi).

2. W przypadku bezlustrowców generalnie łatwiej o stosowanie adapterów (których też są notabene zamienniki) niż w wypadku luster. Firmy potrafią sobie liczyć trzycyfrową kwotę za głupią tulejkę, a co do kompatybilności... wątpię by była 100%. Pewność co do AF to można mieć razem całość kupując. Pod względem kompatybilności z starymi obiektywami to najlepszy jest chyba Pentax.

Co do ilości, to ile jest na rynku jeden standard a ile drugi? Dla Nikona proporcje zapewne są drastycznie głębsze :bigyellowgrin: Biorąc pod uwagę ilość to generalnie Sony trzebaby ominąć.

No i tu dochodzimy do sedna :P

Co jest ulubionym obiektem autora tematu?

Bo może wcale ultrazooma nie potrzebuje, albo jakikolwiek sensowy przekracza założony pułap cenowy.

PS: jeśli mnie pamięć nie myli to Sony wykupiło w zasadzie dział foto Konica-Minolta, zaś Minolta też miała kilka mocowań.

Podziel się informacjami na temat fotografii chętnie się dokształcę:D

linki do stron ewentualnie książki:D

powiem tak ja wiem swoje a Ty swoje,

więcej mi już się nie chce z Tobą dyskutować "Ty swoje a ja swoje"

co do materiałów dotyczących fotografii to sobie odpuszczę, bo swoje wiem:)

Dziecko z ADHD czy coś? :mlotkiem_go2:

smerfetka    0

Odwiezam temat bo pewnie przez ten czas sporo sie pozmienialo na rynku aparatow fotograficznych, prawda? Teraz to zreszta wiekszosc osob korzysta z lustrzanek .. oferuja o wiele lepsza jakosc. Podczas wakacji zainteresowalam sie troche sztuka fotografii i chcialabym sobie sprezentowac jakis fajny zestaw. Mam do wydania na sprzet jakies 3.000 pln .. da rade cos sensownego znalezc? Interesuje mnie fotografowanie bardziej dynamiczne .. obiektow na zewnatrz jesli to ma jakies znaczenie. Dodatkowo chce dokupic jakies niezbedne akcesoria .. podpowiecie mi gdzie to najpewniej uczynic? Zastanawiam sie nad ta oferta https://fripers.pl/b/yongnuo/ Kojarzycie moze ten sklep? Prosze o opinie lub ewentualnie polecenie jakiegos innego. Bede bardzo wdzieczna za pomoc i odwdziecze sie jakims ciekawym zdjeciem :) 

Edited by smerfetka