Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Nowy kontrakt Transsystemu

Recommended Posts

maciej    32

Łańcucka firma Transsystem kontynuuje ekspansję na rosyjskim rynku motoryzacyjnym. 2 grudnia 2011 roku  Transsystem podpisał kontrakt o wartości przeszło 20 mln zł z koncernem samochodowym Volkswagen Group, którego przedmiotem jest rozbudowa sztandarowej rosyjskiej fabryki GAZ w Niżnym Nowogrodzie. Po Togliatti, Kałudze i St. Pettersburgu, to kolejny duży kontrakt Transsystemu w Rosji.

Przedmiotem umowy zawartej przez Spółkę z Łańcuta z Volkswagen Group jest zaprojektowanie, dostarczenie i montaż kompletnego systemu transportu w hali spawalni rosyjskiej fabryki samochodów w Niżnym Nowgorodzie (poprzednia nazwa Gorki). Prace montażowe nowego systemu mają się rozpocząć w lutym przyszłego roku, a rozruch planowany jest na listopad. Pierwsze egzemplarze samochodów Skoda Yeti zjadą z tej linii pod koniec 2012 roku.

Fabryka samochodów – Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod (Gorkowska Fabryka Samochodów) w Niżnym Nowgorodzie, której dotyczy kontrakt, należy do rosyjskiego producenta samochodów GAZ Group, z którym Volkswagen podpisał umowę na produkcję 110 000 samochodów marki Skoda i Volkswagen rocznie. Fabryka ta należy do jednej z największych i najstarszych w Rosji. Znana jest z produkcji m.in. samochodów marki Wołga, Pobieda, Tigr i GAZ.

Nadszedł czas na największe rosyjskie marki – mówi Mirosław Miśkiewicz, Kierownik Działu Realizacji Projektów - GAZ to historia rosyjskiej i polskiej powojennej motoryzacji. Pierwsze egzemplarze Warszawy z Żerania pochodziły właśnie z licencji od słynnej Pobiedy. Wzorce montażowe oraz technologia pochodziły także z tego zakładu.

Rosja nie jest bynajmniej rynkiem nowym dla Transsystemu. Można mówić raczej o powrocie firmy na ten wielki, z dużymi perspektywami, rynek samochodowy. Warto przypomnieć, że już przed niespełna dziesięcioma laty Transsystem uczestniczył, wspólnie z firmą Eisenmann, w realizacji dużej inwestycji w Zakładach Samochodowych Auto VAZ w Togliatti. Po niej były kolejne.

Pobudzony polityką rządu, wzrost koniunktury na rosyjskim rynku motoryzacyjnym zachęca lokalnych producentów do zwiększania podaży, a co za tym idzie, inwestowania w nowoczesne technologie, podnoszenie standardów produkcji i zwiększanie potencjału fabryk. Na rynku rosyjskim otwierają się dla Transsystemu ogromne perspektywy i szanse pozyskania nowych zleceń o dużej wartości.

 

Transsystem jest wiodącym dostawcą w zakresie rozwiązań transportu technologicznego i konstrukcji stalowych dla przemysłu samochodowego. Realizował zlecenia dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, m.in. Volkswagen, Mercedes-Benz, DaimlerChrysler, Audi i BMW.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×