Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Łańcucka sonda uliczna - styczeń 2012

Recommended Posts

maciej    32

Nowy rok to czas nowych pomysłów, nowych przesiew zięć i nowych atrakcji dla naszych czytelników.

Pierwszą nowością która zagościła od dziś na naszym portalu, jest cykliczny program video - Sonda uliczna. Raz w miesiącu, a także przy okazji różnych specjalnych wydarzeń w naszej okolicy, nasi dziennikarze będą pytać naszych mieszkańców o różne typowe, nietypowe oraz ciekawe sprawy dotyczące naszej okolicy.

Dziś zapytaliśmy naszych mieszkańców, oraz przyjezdnych gości o codzienne życie w Łańcucie. Zapraszamy do premierowego odcinka "Sondy Ulicznej"

[dailymotion xnf8qz]

Mając na uwadze, że jest to nasz premierowy odcinek, prosimy o wyrozumiałość przy możliwych błędach, pomyłkach oraz realizacji. Państwa uwagi oraz nowe pomysły z pewnością pomogą nam jeszcze lepiej realizować nasze idee.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

maciej    32

Filmik chodzi, należy go oglądnąć na portalu Lancut.org, klikając na link pod artykułem na forum.

Filmik nie chodzi. Na jakim serwie to macie, że nie idzie? Dalibyście na YT to by chodziło.

okura    4

A myślicie, że gdzie zaglądałem by obejrzeć filmik? Na portalu lancut.org! Tam własnie nie chodzi mi. Wyłączyłem noscripta i nadal nie idzie; a filmiki na youtube chodza bez problemu.

Falkhor    63

Z danych, które do nas już wpłynęły, powinniśmy:

- zrezygnować z części pytań (głosu) na rzecz krótkich napisów z treścią pytania (np. wtedy, gdy nie słychać zadawanego pytania...)

- poprawić pogodę ;):D

- pobierać opłaty za reklamowanie firm w tle :D

- kręcić ujęcia w ładniejszych miejscach

- umieścić w nagraniu wypowiedź burmistrza/starosty

- dodać zdjęcia miasta Łańcuta (panoramiczne lub z lotu ptaka)

- dlaczego nie widać zamku?!?!?!

- nie pytać o kapcie

- a co to jest 'sabaton'? czy to zlot czarownic?

- nagrać więcej niż jednego radnego

- używać ukrytej kamery

- rozmawiać tylko z ładnymi ludźmi.

To takie krótkie podsumowanie tego, co nadeszło do tej pory. Niektóre, jak widać, dość abstrakcyjne, ale są też rzeczowe i oczywiście weźmiemy je pod uwagę przy następnym materiale.

Szczus    63

filmik idzie jak burza najlepszy ten pan "...ja rzadko tutaj przyjezdzam tylko do biura pracy złozyc podpis... " hahah ;):D:D

Jeżyk    43

Jak dla mnie to wątek, pomysł, ciekawy i wart zachodu. Wszystko co jest autentyczne, nie wyreżyserowane, jest fajne:) Drobne uchybienia jeśli są, świadczą tylko o autentyczności nagrania. (tu ich akurat nie było) Ciekawi rozmówcy i ciekawe wypowiedzi. Całość bardzo sympatyczna

A przy okazji pospacerowałem sobie nieco po moim Łańcucie, odwiedziłem znajome mi miejsca. He, dwa lata już tam nie byłem:( a tak lubię Łańcut:)

Czekam Maćku na następne odcinki:) To dobry pomysł. Film wyświetlił mi się dobrze i bez problemów:)

bisia    7

Wszystko fajnie, ale za mało drążenia tematu. Np. przy okazji tego, że jest dużo ulotek. Można było zapytać GDZIE? :D Jak świat światem nie widziałam ani jednej ;) A może jednak są i wielu by się miło zaskoczyło?

Nawiasem mówiąc, oznakowanie zamku i innych atrakcji turystycznych jest fatalne.

W temacie parkowania bym polemizowała, bo to głównie czyste lenistwo i wygoda pcha ludzi np. na wysepki koło Akspolu, a parking przy ul. Żardeckiego ma wolne miejsca. Tyle, że trzeba iść 5-8 minut do centrum.

Policja też jest leniwa. A ludzie mają tendencję, do "przytkania" auta pod samymi drzwiami np. urzędu, w którym mają coś do załatwienia.

Do kościoła też by pewnie wjechali z wielką chęcią :D

Jednakże całość bardzo pozytywna, niech ludzie mówią, co im leży na wątrobie. Zdewastowane kwiatki przy kiosku ruchu i delikatesach Centrum na Paderewskiego to letni standard. Były ładne donice wzdłuż Piłsudskiego/Mickiewicza. To kiedyś, gdy szłam koło gimnazjum ( chodnikiem wzdłuż boiska), facet wyszedł z auta, przestawił kwiatki i dumnie zaparkował swój wóz. No bo przecież stąd do starostwa miał rzut beretem :D Trzeba sobie radzić - powiedział góral zawiązując buta dżdżownicą. :D

Podoba mi się ta sonda! Ale więcej dociekliwości, pytań itp. nie zaszkodzi.

Technicznie - OK, uruchomiło się bez problemów, na całej reszcie spraw technicznych - filmowych - zdjęciowych się nie znam, więc się nie wypowiadam. :)

Falkhor    63

Bisia - W niektórych miejscach temat drążyliśmy, ale z racji mało rozwiniętych wypowiedzi (a najczęściej ich braku) zrezygnowaliśmy z poważnego drążenia spraw. W tym odcinku chcieliśmy raczej zasygnalizować niektóre z problemów (często poruszanych na Forum, jak chociażby parkowanie i poczucie bezpieczeństwa).

Bake - A co do nagrania? Jakie pół litra? Pół litra to myśmy wiatru nałapali w mikrofon ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Falk jak na pierwszy raz - bardzo fajnie.

Może troszkę mi się wydawało że wkładałeś słowa w usta zapytanych ;)

Ale pomysł - świetny

p.s jak mówisz Falk skieruj mikrofon w swoja strone bo kiepsko Cie słychać

Guest bartoszko   
Guest bartoszko

[align=justify]Fajnie wyszło! Gratuluję! ciekawi mnie tylko, czy te osoby to trafione przypadkowo, czy ktoś umówiony...;)[/align]