Jump to content
Sign in to follow this  
Gonzo09

Młodzież Wszechpolska - koło w Łańcucie.

Recommended Posts

Szczus    63

jeszcze z 4 lata wstecz na pewno bym dołączył jednak teraz odkryłem słowo Patriotyzm na nowo i nie mam takiej potrzeby. Ale jeżeli będziecie przeprowadzać fajne akcje np upamiętnienie zapomnianych bohaterów, odnawianie pomników,żywe lekcje historii lub wiele wiele innych takich jak w większych miastach organizuje MW to na mnie możecie liczyć jestem pierwszy do pomocy.

Jeżyk    43

JESTEŚ MŁODY? JESTEŚ PATRIOTĄ? Powstaje koło Młodzieży Wszechpolskiej w Łańcucie. Chętni do współpracy proszeni są o kontakt na adres adres e-mail : mlodziez.wszechpolska.lancut@wp.pl. Więcej informacji o organizacji pod adresem dolacz.mw.org.pl. Czołem Wielkiej Polsce.

Hmm, mam dylemat ;) To drugie kryterium być może bym spełniał, ale pierwsze już NIE. Więc z przyjeciem do MW były by kłopoty. No chyba że przyjęto by mnie za jakiegoś kronikarza czy coś w tym rodzaju :) Ale jeśli nawet, to źle kojarzy mi się to ostatnie zdanie. "Czołem Wielkiej Polsce." Ktoś kiedyś mówił o wielkiej Rosji, inny oszołom znowu o Wielkich Niemczech, aż gdzieś tam po Kaukaz. Czyżby i Polska miała iść takim śladem ?

Bake, co Ty na to ???

Guest Bake   
Guest Bake

Z trojga złego wolę Wielką Polskę ;) nie znam dobrze tego ruchu - tylko z mediów więc nie chcę się wypowiadać.

Kojarzę z nimi Giertycha i LPR - a to złe skojarzenia :)

Gonzo09    1

To jest, że się tak wyrażę "pozdrowienie" członków Młodzieży Wszechpolskiej. Tak jak harcerze mają "Czuwaj", tak my mamy swoje "Czołem Wielkiej Polsce". Członkiem Młodzieży Wszechpolskiej można zostać do osiągnięcia 30 roku życia, ale oczywiście wspierać działania organizacji można przez całe życie.

seba    15

Czołem Wielkiej Polsce to pozdrowienie nie tylko MW ale większości Polskich narodowców .

Zastanawiam się po co zakładać koło słabo działającej organizacji jaką jest MW , bez urazy ,

nie lepiej by było założyć oddział konkretnych organizacji jak : ONR , NOP czy OWP (tu należe) ?

PS. Byłeś może na marszu 11,11,11 ?

Gonzo09    1

Ze względów osobistych nie byłem na zeszłorocznym Marszu Niepodległości, aczkolwiek na tegoroczny, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie na pewno się wybiorę. Co do sensu zakładania koła akurat Młodzieży Wszechpolskiej, nie uważam, że ta organizacja działa "słabo", śmiem twierdzić, że działa przynajmniej na takim samym poziomie zaangażowania jak inne organizacje narodowe o których wspomniałeś. Dodatkowo Młodzież Wszechpolska jest to grupa stworzona jak sama nazwa wskazuje dla ludzi młodych, na działanie w pozostałych jeszcze przyjdzie czas (myślę tu ewentualnie o "Obozie Wielkiej Polski") . Z resztą to od nas w Łańcucie będzie zależeć jaki poziom "siły" działania będziemy realizować. Moim zdaniem ogólne zaangażowanie organizacji, choć oczywiście też w jakiś sposób wpływa na działalność lokalnych struktur, nie definiuje z góry jaki poziom zaangażowania wykaże nasze koło. W każdym razie zapraszam do współpracy, jeśli nie poprzez formalne zostanie członkiem, to liczę na pomoc w poszczególnych akcjach. Czołem Wielkiej Polsce!

seba    15

Oczywiście możecie liczyć na moją współprace i pomoc , jednak formalnie jestem członkiem OWP dzielnica Podkarpacka ,myśle że obie organizacje mogły by nawiązać współprace .

Jak by coś to pisz na pw .

Czołem Wielkiej Polsce .

Falkhor    63

Myślałem, że tam młodzi duchem też przynależą, a tu jednak jakieś limity wiekowe. Dobrze, że trochę wyżej niż karta studencka

W związku z innym tematem na Forum, gdzie jeden z użytkowników wyraził uraz do tego typu organizacji - młodzieżowych narodowców (chyba można to tak określić) - ciekaw jestem, jak będziecie tutaj, w Łańcucie, działać?

Zgodnie z wypowiedzią Szczusa:

jeżeli będziecie przeprowadzać fajne akcje np upamiętnienie zapomnianych

bohaterów, odnawianie pomników,żywe lekcje historii lub wiele wiele

innych takich jak w większych miastach organizuje MW to na mnie możecie

liczyć jestem pierwszy do pomocy.

Zatem... czekam na działania :D Nie wiem, czy jako uczestnik, ale z pewnością jako obserwator.

Szczus    63

Falkhor uważam że zarówno MW jak inne organizacjie narodowe maja skrajne poglądy z cześcią poglądow mocno sie zgadzam z częścia absolutnie nie . Jednocześnie uważam że taka organizacjia jak MW jest potrzebna nam ,naszej młodzierzy a ponieważ nie ma (nie znam) innej wielkiej organizacji niosącej przesłanie patriotyczne dlatego deklaruje swoja pomoc ,ale tak jak już wspomnialem nie zamierzam propagować żadnych idei czy poglądow (mam swoje i na pewno nie prędko je zmienię) . Wesprę każdą pracę organiczną (praca u podstaw) która może się przysłużyć dla dobra naszego kraju lub dla naszej małej ojczyzny. Moim zdaniem już w szkołach podstawowych powinni tworzyć jakieś kołka poza lekcyjne aby młodzież mogla poznawać w jakim pięknym kraju żyjemy i jaka mamy historię. Patriotyzm drzemie w każdym z nas u niektórych już od młodości się budzi u niektórych ktoś,coś musi sprawić żeby się obudził .

Falkhor    63

Szczus - A jak wygląda Twoje zdanie o współczesnym... harcerstwie? Jeszcze kiedyś, dawno, dawno temu - była to dla mnie pewna alternatywa wobec zbiorowości opartych raczej o politykę. Czy można MW lub OWP porównać do czegoś takiego jak harcerstwo? A Piłsudczycy? Strzelec?

seba    15

@ Szczus , tak z czystej ciekawości pytam o jakie Ci poglądy Narodowców chodzi ? z którymi się zgadzasz a z którymi nie ?

Szczus    63

no co do harcerstwa to może i jest alternatywa dla młodzieży Harcerstwo powoli się odradza w Warszawie raz bylem w 2010 r na zjeździe ZHP i powiem że ładnie to wyglądało widać było zaangażowanie ale zaobserwowałem że wszyscy harcerze mieli sztandary z wielkich miast ...a gdzie takie jak Łańcut ?? to co zwróciło moją uwagę to szacunek do swojego munduru do sztandarów i przełożonych czego nie można powiedzieć o szkołach wojskowych . Nie rozumiem podziału harcerzy na ZHP i ZHR ,trzeba przeanalizować 20 lecie międzywojenne i zobaczyć tam jak ludzie podchodzili do takich spraw jak Patriotyzm dzisiaj to namiastka tamtych czasów. Piłsudczycy nie miałem z nimi styczności nigdy ,więc się nie wypowiem . Strzelec brałem raz z nimi udział w uroczystościach powstania Polskiego Podziemnego Państwa i prezentowali się godnie ale już jak mieli zajęcia na poligonie to pożal się Panie Boże szczególnie dziewczyny młode a pusto w głowie same do siebie nie maja szacunku więcej mi się na ten temat nie chce opowiadać.

Seba pierwszy i główny powód dlaczego nigdy się nie związałem i nie zwiążę z narodowcami to stosunek do Marszałka Piłsudskiego , drugi część narodowców poszła z złym kierunku zamiast iść drogą Dmowskiego i kontynuować Polski Nacjonalizm przyjęła za wzór faszystowskie Włochy zaczęły się podziały na pewno wiesz jak niechlubnie na kartę Polskiej Historii wpisał się NOR a były też inne odłamy. Trzeci czynnik to skrajność narodowcy maja swoje idee i się ich trzymają nawet gdyby coś było wartościowe a sprzeczne z ideą to tego nie uznają .

Niektóre poglądy bardzo mi pasują przyjmijmy ze wszystkie te co zachowują tradycje i dążą dla dobra Polski bo nie chce mi się wymieniać szczegółowo

Seba istnieją u nas w Łańcucie jakieś organizacje narodowe ?? Czy najbliższe w Rzeszowie ??

Czy można MW lub OWP porównać do czegoś takiego jak harcerstwo?

Na pewno nie można z tego co wiem harcerze nie zajmują się poglądami politycznymi sam żałuje że nigdy nie bylem harcerzem ale to wina tego że w Łańcucie była mala możliwość harcerstwo kulało za moich czasów inaczej było w większych miastach ...zastanawiam się czy dalej tak jest .

Neołafita    42

No więc MW w Łańcucie działa.

Tylko o tym forum zapomnieli :(

Zatem wezmę ich wyręczę i poinformuję że:

31 stycznia 2014 o 17:00

w Sali Konferencyjnej Kasyna Urzędniczego

ul. Kościuszki 2

Zorganizowana będzie projekcja

"Kwatera Ł"

Dokument z 2013r, czas 45 min.

Wstęp wolny. Współorganizator: Klub "Prawda i Pamięć".

• Like 1

Szczus    63

dostalem zaproszenie na tą uroczystość niestety ubolewam ponieważ jestem w Szczecinie to się nie telepotruje" sorry taki mamy klimat "że pociągiem napewno nie zdąże choć dziś miałem wolny dzień .

Seba pierwszy i główny powód dlaczego nigdy się nie związałem i nie zwiążę z narodowcami to stosunek do Marszałka Piłsudskiego

mój bląd nigdy, nie mów nigdy nie spodziewiałem się wtedy jednak że powstanie taki ruch społeczny jak ;Ruch Narodowy .Jest bardzo otwarty na debatę ,szerzy wartościowe poglądy ,jest zjednoczony rośnie w siłę ,probuje złamać poprawność polityczną i wprowadzić normalność,  a przede wszystkim trzeźwo myśli ,prowadzi prace u podstaw . Naprawia błąd który popełnili narodowcy w 20 leciu międzywojennym czyli podzielili się i stracili na sile . Narazie jestem obserwatorem jednak jeżeli ten  ruch spoleczny będzie się kierował nadal w tą stronę jaką idzie to kto wie...

Falkhor    63

Niektórzy myślą po prostu, ze jak określą kogoś lewakiem albo narodowcem, to wyczerpią temat. Polska jest takim krajem, że w naturalny sposób powstawały tutaj i będą powstawać ugrupowania o silnym fundamencie patriotycznym. To nie jest złe. Przecież odchudzanie też zabija ludzi, ale wielu innym jest wskazane. Ciągle widoczna jest potrzeba, żeby coś pachniało, emanowało drastycznym przerostem emocji. Nawoływało do nienawiści. Nawoływało do walki. Takie hasła jak praca, zaangażowanie, lojalność, roztropność - kto teraz o tym pisze albo kto te hasła reklamuje wśród młodych? Prawie nikt.

Neołafita    42

dostalem zaproszenie na tą uroczystość niestety ubolewam ponieważ jestem w Szczecinie to się nie telepotruje" sorry taki mamy klimat "że pociągiem napewno nie zdąże choć dziś miałem wolny dzień .

Wiedział i nie powiedział? :angry:

Krecha jak stąd do Szczecina! :P

Szczus    63

Neołafita zapraszam do szczecina tu też się dużo dzieje dobrego co tydzień ciekawe spotkania . A swoją drogą podobno ma być druga część "Kwatera Ł" 

Neołafita    42

Jakoś mnie nie ciągnie w tamte rejony.

No porównując z zwiastunem to przy montażu coś tam wypadło, a z drugiej strony ekshumacje ciągle nieukończone.

PS: kolejną akcję robią, ale tym razem reklamował nie będę.

Szczus    63

no i długo jeszcze będą szukać ... szkoda tylko że chłopaki z MW dwoją się i troją zbierając na to pieniądze a nasz bogaty rząd wysyla kikla milionów zł na wspieranie banderowców .