Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Mieszkańcy protestowali blokując krajową czwórkę VIDEO

Recommended Posts

maciej    32

- Dzisiejsze zgromadzenie tutaj państwa, jest wyrazem poparcia dla naszej społecznej inicjatywy zmierzającej do przebudowy i remontu drogi krajowej E4, którą popularnie zwie się czwórką, lub obwodnicą miasta Łańcuta. Wszyscy tutaj dzisiaj zgromadzeni i wiele wiele innych osób których dzisiaj niema popierają przebudowę obwodnicy - tymi słowami przywitał protestujących, Roman Skomra - rzecznik Stowarzyszenia "Bezpieczny przejazd"

"Nie dajcie zginąć innym", "Żądamy szybkich decyzji", "Będziemy blokować do skutku" - z takimi transparentami przyszli na zaplanowaną blokadę mieszkańcy naszej okolicy. Przez 30 minut skrzyżowanie E40 z drogą w stronę Kańczugi było całkowicie zablokowane. Członkowie stowarzyszenia mieli na sobie kamizelki z napisem "Bezpieczny przejazd".

"Przeszedłem tu, aby wreszcie było tu bezpiecznie", " Będę protestował aż do skutku, ciągle rząd tylko obiecuje i nic więcej", "Politycy obudźcie się, tu giną ludzie" - słychać było głosy protestujących mieszkańców.

Członkowie stowarzyszenia rozdawali kierowcom specjalne ulotki, w których przepraszają za problemy z przejazdem, tłumacząc to ostateczną koniecznością.

- Wiadomo, Podkarpacie to bastion opozycji, dla tego nowy minister w swojej klęsce na Podkarpaciu, zwyczajnie zemścił się skreślając ustalenia byłego ministra Cezarego Grabarczyka. - informował Adam Hepnar, prezes stowarzyszenia.

- Ja wiem, że z Warszawy, to tak nie widać tego, ale zapraszamy przyjedźcie tutaj do nas i przejedźcie to skrzyżowanie - mówili organizatorzy.

Pomimo wcześniejszej informacji w mediach, wielu kierowców, nie zaplanowało zmiany trasy z pominięciem naszego miasta, co skutkowało półgodzinnym korkiem w stronę Rzeszowa oraz Przemyśla. Rozładowanie korka trwało około 30 minut. W czasie protestu, droga biegnąca przez środek miasta była całkowicie zakorkowana.

Nerwy puściły kierowcy autobusu, który łamiąc wszelkie przepisy wjechał na środek skrzyżowania, tłumacząc się policjantom -  wracam z Przemyśla i  dopiero na 4 rano będę w Poznaniu. Przewożę ludzi, a nie bydło. Protestujący nie ugięli się jednak nad tymi słowami, ripostując - jesteśmy zdeterminowani tutaj giną ludzie i protest jest koniecznością. 

W proteście udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych m.in. Poseł na sejm RP Kazimierz Gołojuch, burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza, część radnych miasta, gminy oraz powiatu.

Na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele GDDKiA, pomimo wcześniejszego pisemnego zaproszenia. Jednak z nieoficjalnych informacji które dotarły do naszej redakcji, dowiadujemy się, że GDDKiA planuje jednak budowę tymczasowych świateł na problemowym skrzyżowaniu. Czy dojdzie do ich realizacji ? Czas pokaże.

Kolejna blokada planowana jest w następnym miesiącu.

Do sprawy powrócimy.

Przeczytaj poprzednie informacje dotyczące tego tematu.

Obwodnica Łańcuta będzie – pieniądze są zapewnione

- Czy blokada krajowej czwórki dojdzie do skutku ? 

- Nadal brak konkretów w sprawie drogi E40 

- Blokada czwórki już 10 lutego 

- Radni miasta popierają blokadę czwórki 

[dailymotion xois10]

[nggallery id=276]

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Guest Bake   
Guest Bake

Prostackie metody utrudniające życie innym. Co ci ludzie osiągnęli utrudniając w piątek tysiącom ludzi powrót z pracy do domu? Tylko to że wiele ludzi ich przeklinało. Pełne autobusy, setki samochodów. Znaleźli się wielcy zjednoczeni utrudniacze życia innym ze swoimi protestami na poziomie przedszkolaków. ŻAŁOŚĆ i mam szczerą nadzieję ze ten protest nic im nie da.

- Ja wiem, że z Warszawy, to tak nie widać tego, ale zapraszamy przyjedźcie tutaj do nas i przejedźcie to skrzyżowanie - mówili organizatorzy.

ahhahaahhahahahahahah

elektor    0

Prostackie metody utrudniające życie innym. Co ci ludzie osiągnęli utrudniając w piątek tysiącom ludzi powrót z pracy do domu? Tylko to że wiele ludzi ich przeklinało. Pełne autobusy, setki samochodów. Znaleźli się wielcy zjednoczeni utrudniacze życia innym ze swoimi protestami na poziomie przedszkolaków. ŻAŁOŚĆ i mam szczerą nadzieję ze ten protest nic im nie da.

ahhahaahhahahahahahah

Prostackie? Może jakaś propozycja a nie szkalowanie! Zastanów się co piszesz.

Faktycznie poziom przedszkolaka.

Guest Bake   
Guest Bake

Propozycje? niech jadą protestować do tych którzy mają jakąś siłe sprawczą, a nie utrudniają ruch w piątkowe popołudnie. Noa le łatwiej poprzeszkadzać ludziom w Łańcucie niż się organizować i jechać gdzieś.

maciej    32

Bake, z tego co wiem protest ma sens, ponieważ blokując szlak komunikacyjny oddziaływuje to na zarządce drogi który ma obowiązek odblokować drogę. Jeżeli protesty będą się powtarzać częściej, to tzw. właściciel drogi czyli defakto państwo ma zagwarantować przejazd. Z tego co się orientuje na tym polega blokada.

coliborn    3

Bake obrażasz ludzi, którzy chcą coś osiągnąć dla regionu to po pierwsze. A po drugie używasz słów nie rozumiejąc ich znaczenia - terrozryzm oznacza m.in łamanie prawa a nic takiego nie miało miejsca.

barti.k3    0

Bake czy ty korzystasz z tego skrzyżowania? Na nim każdy kierowca utrudnia życie innym. Ja z tego skrzyżowania korzystam conajmniej raz na tydzień i żeby przejechać od Łańcuta na Soninę to muszę długo stać i czekać aż z dwóch stron (od Przeworska i Rzeszowa) będzie wolne żeby bezpiecznie przejechać. Nikt cię nie wpuści żebyś sobie przejechał. Z tym skrzyżowaniem koniecznie trzeba coś zrobić

maciej    32

Bake, protest był w 100% legalny, więc nie ma mowy o żadnym terroryzmie.

Dodana została galeria zdjęć z wczorajszego wydarzenia.

Guest Bake   
Guest Bake

jeżdżę tamtędy często. jest niebezpiecznie,ale powolutku i daję radę, poza tym staram się to skrzyżowanie omijać. Blokady dróg sytuacji nie zmieniają. Utrudniają życie zwykłym ludziom.

coliborn za wikipedią:

Terroryzm – pojęcie najczęściej definiowane jako użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.

Masz racje że nie jest łamane prawo - choć dziwne to nasze prawo które pozwala na takie szczeniackie wybryki.

Ale reszta się zgadza, wymuszenie na kimś czegoś. Taki szantaż.

Ludzi chcą normalnie żyć, dosyć jest problemów żeby kilkudziesięciu niezadowolonych ludzi robiło na złość tysiącom.

the needs of the many outweigh the needs of the few

maciej    32

Bake, taka mała ciekawostka. Zapytani przez nas oraz np. TVP Rzeszów niektórzy kierowcy, sami popierali ten protest, pomimo 30 minutowego zastoju.

Guest Bake   
Guest Bake

Każdy ma swoje zdanie. I są różni ludzie.

żyjmy wszyscy w sposób nie utrudniający życia innym i będzie każdemu lepiej.

Totti    0

Bake masz racje .wszyscy ludzie sa rozni ...jedni widza w katastrofie w Smolensku zamach a inni katastrofe lotnicza .......przebudowa musi nastapic ...... trzeba w jakis sposob zwrocic uwage ......przeciwko ACTA tez ludzie protestowali w roznych miastach nie tylko w Warszawie gdzie obraduje rzad.............

Pinezka    0

Czy widział ktoś Cyburta i pozostałych kandydatów na burmistrza?teraz im nie zależy na niczym. Uaktywnia sie przed wyborami. Dziękuję Panu Kumkowi, Hadławowi, Strzygłowi pani Pilawie. Zapamietamy to sobie.

ronin    0

Bake jak ktoś Cię trzepnie na tym skrzyżowaniu to wtedy sam wyleziesz z przed kompa żeby protestować.

A omijanie skrzyżowania, to żadne rozwiązanie. Równie dobrze dla Ciebie można by je zlikwidować, bo Ci nie potrzebne.

A blokady właśnie są jedyną formą wpłynięcia na GDDKiA. Jakieś protesty pod urzędami, to gów...no dają.

Nazywając kogoś prostakiem, tylko dlatego, że walczy o swoje prawa i polepszenie funkcjonowania, jest delikatnie mówiąc głupotą i dyletanctwem.

Może kiedyś tak było, że jak władza powiedziała, że tak ma być, to nikt o nic nie pytał i siedział cicho. Może jeszcze się nie przestawiłeś, może tak, nie wiem.

Jak nie pomoże jedna blokada, to trzeba następne robić. Do skutku.

Bo jak sami czegoś nie wywalczymy, to nikt nam tego nie da. Na rząd czy urzędy nie ma co liczyć. Oni sami są dla siebie niestety. Pokazali to ostatnio nie raz.

Guest Bake   
Guest Bake

Prostacka forma protestu. Ludzi nie znam.

Nazywanie prostackich blokad dróg walką o swoje prawa itp to dopiero głupota. Zmuszanie tysiący ludzi do cierpienia z powodu waszym zdaniem ważnych rzeczy to głupota. Narażanie życia ludzi - zupełnie bezsensowne - to głupota.

Znaleźli WIELCY BOHATEROWIE formę protestu - najlżejszą najprostszą dla nich a uderzającą w zwykłych zmęczonych tygodniem ludzi.

Wygodnictwo po prostu. I robienie na złość innym.

Protestujcie sobie tak żeby nie przeszkadzać ZWYKŁYM ludziom.

Piątek 15:30. ZŁOŚLIWOŚĆ

Tomek74 Ci ktrzy widy w katastrofie smoleńskiej powinni sie po porstu leczyć w specjalnych ośrodkach.

aqq    3

Nie raz udowodniono, że taka forma jest skuteczna. W 100% ich popieram.

Normalne metody w tym dzikim i zurzędniczałym kraju niestety nie działają a urzędas morze wszystko.

Ten problem powinien być skutecznie rozwiązany jakieś 5 lat temu !

Gdyby nie uprzejmość kierowców przejazd był by nie możliwy. Niestety uprzejmość taka jest bardzo niebezpieczna a gdy do gry wchodzą motocykle to nieszczęście gotowe.

ronin    0

Już wielki polityk Drzewiecki powiedział, że to dziki kraj :)

Niestety, ale aqq masz rację, urzędasy olewają ludzi ciepłym...

Do tego kupa nieżyczliwych osób, myślących tylko o sobie.

I tak to wygląda.

marekapn    3

"Prostacka forma protestu. Ludzi nie znam. " - wymyśl coś lepszego

"Nazywanie prostackich blokad dróg walką o swoje prawa itp to dopiero

głupota. Zmuszanie tysiący ludzi do cierpienia z powodu waszym zdaniem

ważnych rzeczy to głupota. Narażanie życia ludzi - zupełnie bezsensowne -

to głupota" przed wyborami mówili nam że jest zgoda na przebudowę całej obwodnicy łańcuta, są pieniądze itp, na wiosnę mieli startować z przebudową i co ? Bake jak żona Ci będzie codziennie obiecywać stosunek a potem codziennie wieczorem powie że boli ja głowa to się z tym zgodzisz ? Nie będziesz protestować ? :) Z tego co widziałem nikt nie cierpiał, kierowcy zgadzali się z protestującymi

"Znaleźli WIELCY BOHATEROWIE formę protestu - najlżejszą najprostszą dla nich a uderzającą w zwykłych zmęczonych tygodniem ludzi." - byłeś tam wogóle ? słyszałeś coś o tym proteście czy tylko prowokujesz ? protest był zgłaszany u władz miasta którzy byli na proteście, JA chociaż nie byłem na proteście wiele razy zgłaszałęm go na CB, kierowcy pytali jaki jest cel protestu, a potem też mówili że trzeba coś zrobić z tą drogą. Policja kierowała ruchem, były objazdy itp.

"Wygodnictwo po prostu. I robienie na złość innym.

Protestujcie sobie tak żeby nie przeszkadzać ZWYKŁYM ludziom." - wyjdz sobie na ponad pół godziny na 15 stopni mrozu i powiedz czy CI wygodnie,

Julka    1

Byłam tam i będę za miesiąc jeśli tylko blokada będzie powtarzana. Nie zauważyłam oburzenia kierowców, z wyjątkiem kierowcy autokaru z Ostrowca Świętokrzyskiego bodajże, przejezdny więc mu się nie dziwię, ze go powód protestu nie interesował. Policjanci przepuścili go ulicą 3 maja (jechał od strony Przemyśla). Pozostali kierowcy wykazywali zrozumienie, a nawet poparcie, spokojnie oczekiwali w samochodach, robili zdjęcia, rozmawiali z protestującymi. Objazdy były zorganizowane, miejscowi kierowcy, którzy nie mogli czekać wybierali inne drogi, przyjezdnym policja wskazywała objazdy. Myślę, że każdy kto zna to skrzyżowanie zrozumie nastawienie blokujących, a tłumaczenie że ktoś jeździ inną drogą, by ominąć to skrzyżowanie, i nie widzi problemu, jest idiotyczne. Też dwa razy dziennie wybieram trasę okrężną, robiąc pewnie ok. 10 km więcej. Chyba nie o to powinno chodzić i nie takie powinno być rozwiązanie. Prośba do portalu o jeszcze większe nagłosnienie tematu w przyszłosci. Pozdrawiam

Pratt    57

Może mi ktoś wreszcie odpowiedzieć, po co blokowano drogę na Soninę, skoro to miała być blokada E4?

Czekam na wyjaśnienie.

Jeżeli ta blokada nie łamała prawa, czy to znaczy, że mogę z grupką znajomych iść na to skrzyżowanie i sobie spacerować tam i z powrotem przejściu cały dzień?

marekapn    3

Może mi ktoś wreszcie odpowiedzieć, po co blokowano drogę na Soninę, skoro to miała być blokada E4?

Czekam na wyjaśnienie.

Jeżeli ta blokada nie łamała prawa, czy to znaczy, że mogę z grupką znajomych iść na to skrzyżowanie i sobie spacerować tam i z powrotem przejściu cały dzień?

Nie łamała prawa bo była zgłoszona do urzędu miasta i jej organizatorzy dostali zgodę na blokadę :) byłem kiedyś na blokadzie bez zgody urzędu miasta skończyło się spisaniem a potem wezwaniem na komisariat ale życzę Powodzenia ;)

Julka    1

Czekam na wyjaśnienie.

Czekam na wyjaśnienie.

Mowa jest o przebudowie skrzyżowania, nie tylko E4. Nie możesz sobie z grupką znajomych chodzić po przejściu dla pieszych specjalnie blokując ruch samochodów, nie wiem skad takie przypuszczenie, przecież na taki ruch trzeba mieć zgodę władz.

Guest Bake   
Guest Bake

Jacy kierowy się zgadzali, chyba ustawieni. Lubie byli wkurzeni, setki ludzi w autobusach w których praktycznie nie ma ogrzewania a BOHATEROWIE chodzą po pasach. zachciało się BLOKAD.

Myslenie zablokowane co najwyzej

acha. Jakby żonę głowe bolała poszedłbym z nią do lekarza, to że Twoja CI nie daje nie mój interes. Ale znając Twoje poglądy to się w sypialni oflagujesz z megafonem i krzyczysz DAJ MI D***Y uniemożliwiając wszystkim sąsiadom normalny sex.

maciej    32

Co do kierowców, bake to uwierz, że na 20 zapytanych przez lokalne media 99% popierało taką formę protestu. No ale jak wszędzie z pewnością byli i tacy co się denerwowali.