Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Wieczór wspomnień o Romanie Turku w MBP

Recommended Posts

Jeżyk    43

To bardzo dobry pomysł. Roman Turek zapracował na to aby taki wieczór wspomnień zorganizować. Jego książki czyta się w ogromną przyjemnością. Pisane są z poczuciem humoru i swadą. Kilka z nich czytałem z podziwem. Samo życie w nich, autentyczne, bez upiększeń

Wypadało by pomysłodawcom i organizatorom postawić plusik, ale jest to nie możliwe więc przynajmniej Maćkowi kliknę

Szczus    63

zgadzam się Jeżyk jego dom do dziś stoi niedaleko mojego zamieszkania ojciec nam czytał jego książkę w dzieciństwie, bylem chłopcem ale jego styl pisania nie przeszkadzał mi w rozumieniu a czasem cala rodzina śmiała się do łez. tytułu nie pamiętam ale to była jego autobiografia dzieciństwa jego psoty i widzenie swiata jako mały chłopiec .

Jeżyk    43

Masz więc Szczus sympatyczne sąsiedztwo domu R. Turka. A czy jest tam jakaś tablica przypominająca mieszkańcom Łańcuta że mieszkał w nim autor kilku książek opisujących rzeczywistość z tamtych lat

Szczus    63

wiesz co to że to dom R.Turka to wiem bo każdy tak mówi już od kiedy pamiętam tablicy żadnej nie ma ale z 100 m dalej jest ulica nazwana jego imieniem

a ta książka nosiła tytuł "Moja mama ja i piec" spytałem teraz rodziców ten domek to napewno był jego .Obecnie teraz zamieszkuje tam młode małżeństwo ze względu że był to drewniany zółty dom w coraz gorszym stanie został wyremontowany i jest takiego ciemnego koloru ,ciemny brąz .

bisia    7

Bardzo dobrze, że się takie wieczory coraz częściej organizuje. Nie tylko tu, ale w ogóle - docenia się to, co umyka niezauważone. :) A przecież literatura to nie tylko dzieła tych wielkich, znanych... Według średniowiecznej definicji literatury, literatura to wszystko, co zostało zapisane literą. Warto więc coś z tej dawnej myśli wyłuskać. ;)

Jeżyk    43

Ja miałem szczęście przeczytać trzy jego książki : "W służbie najjaśniejszego pana, Zamęt, i Moja mama ja i reszta.

a dorobek Turka to chyba osiem pozycji.

O dziwo, "Zamęt" dostałem w jednej z koszalińskich księgarni. Wprost oczom nie wierzyłem gdy zobaczyłem ją na wystawie. Zdziwiony byłem że aż tu przywędrowała za mną

Szczus    63

to tylko pokazuje jakiej klasy był pisarzem skoro w całej Polsce możemy znaleźć jego dzieła i to z wystawy !!

Jeżyk    43

z tych młodszych lokalnych obywateli niewielu będzie Turka kojarzyć. A to jegomość wart uwagi.

Z pewnością masz rację :D Dzisiaj w modzie są inne wydawnictwa, często anglojęzyczne, w stylu Chary Potter czy podobne. A generalnie mało się teraz czyta, chętniej ogląda. To łatwiejsze :D Dobrze że są jednak instytucje, biblioteki, ośrodki kultury które nie zapominają o rodzimych twórcach i promują ich.

Do Turka warto wracać i czytać jego książki ze względu na piękny styl pisarski i wielowątkową tematykę w nich poruszaną

Kniejas    17

Ja tego pana zobaczyłem i coś się o nim dowiedziałem dopiero na wystawie w MBP. W LO nikt o nim ani słowem nie wspomniał. Szkoda!

maciej    32

Przyznam, że nie czytałem jego książek, ale skoro tak chwalicie, to chętnie zaznajomię się z jego literaturą podczas spotkania w MBP. Wybiera się jeszcze jakiś czytelnik ?

Szczus    63

ja bym się chętnie wybrał mam nadzieje że to nie będzie nudne i sztuczne tylko ładnie przedstawione nie wiem czy zdążę po pracy ale się postaram dojechać