Jump to content
Sign in to follow this  
Szczus

Spichlerz

Recommended Posts

Szczus    63

Spichlerz na Brzózie Stadnickiej kto jechał do Julina od strony Żołyni po prawej stronie mijał Stary zabytkowy spichlerz, może ktoś posiada jakieś ciekawostki na jego temat kto sie nim opiekuje dlaczego jest w tak opłakanym stanie ??

Szczus    63

nikt tym się nie interesuje a to chyba zabytek jest ,może Admini by się zapytali starostę powiatu czy są jakieś plany na przyszłość dotyczące tego spichlerza ,czy trzeba czekać aż sam się zburzy

• Like 1

Neołafita    42

Podkarpackie rozdysponowało 10 mln na ochronę zabytków.

Oczywiście głównie sakralnych.

Coś ponoć ma trafić do Krzemienicy, czy cokolwiek trafi do samego miasta albo innych miejscowości nie wiem.

Kniejas    17

Może powinna pwostać jakaś grupa wyznaniowa Zdrowy Rozsądek i Ludzkie Pomysły. Bo dałoby się dać zrobić z tego partię i związek wyznaniowy a to przecież mnóstwo kasy by wyciągnął :D

bardziej na serio - czy ktoś nie powinien pójść do więzienia za narażenie dziedzictwa narodowego na zniszczenie no i wspomnę o dworku modrzewiowym w Dąbrówkach. Strach zgora i zgnilizna!

Jarucha    30

Niestety w tym kraju dotuję się jedną z najbogatszych instytucji, która woli utrzymywać własne zabytki z publicznych pieniędzy, a nasze państwo temu przytakuje, na czym cierpią świeckie zabytki oraz budynki które zabytkami mogły by być. Strzelam w ciemno, że w każdej miejscowości w powiecie znajdzie się jeden budynek który można śmiało zakwalifikować jako przykład architektury charakterystycznej dla poprzednich epok.

Dla mnie rażącym przykładem polityki instytucji która mam na myśli jest Krasne. Stoi tam stary kościół w ładnej bryle, niestety odrapany, wymagający remontu, a obok, za płotem całkiem nowa świątynia.

Falkhor    63

Czyli ogółem - Polska wypada bardzo blado na odpowiedniej redystrybucji pieniędzy z podatków pod kątem ochrony zabytków. Bo jak widzę z dyskusji regionalnej i przytaczanych argumentów - w całym kraju istnieje problem niedowartościowania zabytków jako atrakcji turystycznej albo kulawości całego produktu turystycznego.

Idąc w końcu w nasz region - które zabytki poza tymi utrzymywanymi z kasy zamku są w stanie przynajmniej dobrym?

Jarucha    30

niestety w Polsce brakuje fundacji takiej jak np. English Heritage, która opiekowała by się zabytkami. Zamki czy inne nieruchomości oddawane są w prywatne ręce, a często jest tak, że nabywca się przeliczy i budynek niszczeje z braku finansowania czy pomysłu na niego. 

Kulawość produktu turystycznego to dobre określenie. Łańcut mógłby się postarać o kasę  wyremontować wille miejskie, i zrobić trasu turystyczną dookoła miasta

• Like 1

Neołafita    42

Czyli ogółem - Polska wypada bardzo blado na odpowiedniej redystrybucji pieniędzy z podatków pod kątem ochrony zabytków. Bo jak widzę z dyskusji regionalnej i przytaczanych argumentów - w całym kraju istnieje problem niedowartościowania zabytków jako atrakcji turystycznej albo kulawości całego produktu turystycznego.

Idąc w końcu w nasz region - które zabytki poza tymi utrzymywanymi z kasy zamku są w stanie przynajmniej dobrym?

Prywatne? Pałacyk choćby.

danny    15

Kulawość produktu turystycznego to dobre określenie. Łańcut mógłby się postarać o kasę  wyremontować wille miejskie, i zrobić trasu turystyczną dookoła miasta

Też już wcześniej o tym myślałem. Łańcuckie wille maja naprawdę ładną architekturę, krótka trasa z dodatkowymi atrakcjami urozmaiciła by pobyt turystom w Łańcucie. Niestety remonty to duża kasa, a nie wiem nawet jaki jest stan posiadania tych budynków.