Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Łańcucka policja? Przepały?

Recommended Posts

Guest   
Guest

Witam

wczoraj pod jednym z marketów widziałem zaparkowany radiowóz z włączonym silnikiem który stał w ten sposób przynajmniej z 20 min - później już ja poszedłem.

Pytanie

Czy Policja ma jakieś przepały benzyny?Musi wypalić tyle i tyle?

Czy Policji nie obowiązują przepisy ruchu drogowego które nakładają na kierowcę z zapalonym silnikiem na parkingu mandat?

Siedzieli sami w samochodzie.

Totti    0

A moze pod jednym z marketów jest parking i tam stali ?

Z tego co wiem parking nie jest droga publiczną i przepisy o ruchu drogowym tam nie obowiązuja .

Totti    0

Bake

Jesli przy takim parkingu widnieje znak "Strefa ruchu " to zgodnie z nowelizacja prawa o ruchu drogowym Policja moze tam karac jak na drodze publicznej . smile.gif

pi0trek    53

Ja to widzę w ten sposób:

USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym.:

Art. 60.2.Zabrania się kierującemu:

1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu,

.

3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze.

czyli jeżeli parking jest poza obszarem zabudowanym to względem prawa raczej nie ma problemów.

Łamią przepisy w momencie kiedy jest to na obszarze zabudowanym i faktycznie przed wjazdem na parking stoi znak strefa ruchu.

Można by to było jeszcze podciągną pod pojazd uprzywilejowany ale wtedy musiałby wysyłać niebieski sygnał błyskowy. Nie tak dawno widziałem sytuację jak radiowóz stał na zakazie zatrzymywania a policjant wystawiał mandaty innym kierującym stojącym w tamtym miejscu. Rozmawiałem później ze znajomym policjantem na jakiej podstawie tak mogli to powiedział że podczas pełnienia czynności służbowych również mogą nie stosować się do przepisów. Ale takiego przepisu już nie potrafił mi wskazać.

Więc jak dla mnie jeżeli to było w obszarze to łamali przepisy ruchu drogowego ale to policja i im wolno "więcej". Szkoda tylko że kosztem paliwa za nasze pieniądze.

Guest Bake   
Guest Bake

No tak, tak mi się wydawało.Czyli troszkę nie ładnie. Ale na szczęście to niewielkie przewinienie, wydaje mi się że Policja w Łańcucie dobrze wykonuje swoją pracę, ja jestem z nich zadowolony. Ale trzeba być czujnym i mobilizować do lepszej pracy :)

Edited by Bake

pi0trek    53

Też uważam że tak ogólnie to nie mamy większych powodów do narzekań. Troszkę mnie wkurza brak reakcji na święte krowy zaparkowane na chodnikach. Ale trzeba założyć że nie mogą być wszędzie i robić wszystkiego.

Guest Bake   
Guest Bake

dokłądnie, no i gdzie mają parkować. powinni gonić tych parkujących na pasach i skrzyżowaniach kolo własnie policji i Asi