Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Odnowione kamienice w Łańcucie

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Pieknie wyglądają odnowione kamienice, aż miło się przespacerować i podziwiać, bo niektóre są na prawdę piękne.

Kto za to odpowiada? Miasto?czy może to właściciele? w każdym bądź razie widać że miasto żyje :)

Pratt    57

Wszystkie budynki powinny być tak odnowione, żeby Łańcut ładnie się prezentował, a nie jak Łódzkie ulice przedwojenne - szarość i syf.

Falkhor    63

Czy miasto żyje.... widać, że miasto jest odnowione ;) Póki co te odnowione kamieniczki najbardziej podobają się nie tyle przyjezdnym, co przejezdnym. Jak już jest ładne opakowanie, to trzeba trochę zadbać o to, co w środku.

Falkhor    63

Wygląda, przecież tak napisałem, mówiąc nawet jak chcę co ;) Zmiany w tym mieście idą powoli do przodu, ale idą co świadczy o tym, ża pewnego rodzaju 'beton' trochę kruszeje.

A dzisiaj... taka piękna, słoneczna pogoda - aż przyjemnie przejść się po rynku :)

Guest Bake   
Guest Bake

Ogólnie mamy szczęście że takie piękne okolice zamieszkujemy, piękne okolice, piękne kobiety :) uwielbiam ciszę spokój, naturę no i jeszcze klika innych rzeczy ;)

Mam nadzieję że remonty pójdą do przodu w całym Łańcucie

caulfield    9

masz na myśli Park Potockich, Pierzeje Płn, czy jeszcze coś innego bo PP niewiele mi mówi. Powiedz o ktore budynki ci chodzi, najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcia. A co do remontów to dla mnie mizernie to wygląda, jesli chcemy przyciągać turystów, to trzeba im dac więcej powodów niż tylko Zamek z parkiem. Łańcut jak dla mnie robi sie coraz bardziej zapuszczony i bezpłciowy taki jak Rzeszów w latach 90-tych.

danny    15

Ja przechadzałem się ostatnio uliczkami Łańcuta i również moge stwierdzić że tak różowo nie jest. W centrum, starym mieście jest wiele opustoszałych budynków, na pewno część z nich przedstawia wartość historyczną, ale gdyby tak wokół nich uprzątnąć i wycementować tu i uwdzie to by na pewno pomogło wizerunkowi. Co prawda na głównej przez miasto jest już ładnie, kiedyś poczta została remontowana, urząd gminy, szkoła podst./gimn. nr. 1, ostatnio sklepy obok sts, ale zobaczcie jak jest na ul. Cetnarskiego. To jest akurat najgorszy przykład, a przecież ładne wille tam stoją. Co prawda dopiero teraz zauważyłem że w jednej willi na właśnie cetnarskiego zrobiono Inspektorat Weterynarii lub coś podobnego, świetnie się prezentuje. Czy nie można więcej takich kamienic/will odrestaurować choć z zewnątrz, za państwowe pieniądze z przeznaczeniem na budynki administracji lub tym podobne, po to aby zagospodarować te nieużytki. Taki turysta mógłby oprócz zamku pozwiedzać architekturę miasta, bo obecnie to są ładne ale tylko wybrane budynki.

Falkhor    63

Żeby taki turysta miał coś zwiedzać na mieście... to trzeba mu to pokazać ;) Przewodnicy siedzą w swojej pieczarze i nosa na miasto nigdy nie wychylają ;)

caulfield    9

dopóki nie zostanie przebudowany Rynek i wyremontowana jego zabudowa, dopóty turysci będą tylko zaglądać do Antico na obiad czy drinka. Nic poza tym :(

Szczus    63

kolejna kamienica została odnowiona ta na przeciwko gimnazjum 1 na światłach.Wykonawców widać poniosła fantazja bo zrobili śliczne ozdoby wygląda to rewelacyjnie , zauważyłem że teraz ludzie podziwiając ją zapominają że własnie włączyło im się zielone światło . Jeszcze parę kamienic do zrobienia zostało oby jak najszybciej tym się zajęli być może Łańcut dla turystów to nie będzie tylko zamek ale ładna zabudowa miasta i przytulna atmosfera

Jarucha    30

marzeniem moim jest żeby Łańcut stał się małym, malowniczym miasteczkiem w którym hula wiatr historii :) dobrze, że remontują kamieniczki:)

Neołafita    42

Przy obecnej dbałości władz o chodniki i oznakowanie, to niedługo będzie można postawić na turystykę ekstremalną oraz archeologiczną :lol:

Niestety w jednym zdaniu Łańcut to zamek i fosa, podgrodzia brak. :(