Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

14.03.2012 Prace remontowe łańcuckiego dworca PKP na ukończeniu.

Recommended Posts

maciej    32

Mało kto (szczególnie kilka lat temu) uwierzyłby, że łańcucka perła transportu kolejowego doczeka się odświeżenia, a co dopiero gruntownego remontu i rozbudowy. Tak też się stało, a dokładniej - jeszcze się dzieje. Widok aktualny cieszy oko.

Karol, 24lata, mieszkaniec Łańcuta - Dla mnie to szok. Całe dzieciństwo tędy przejeżdżałem i ten brudas stał i stał i straszył. Tymczasem jak się czytało w gazetach o piękniejących dworcach w Polsce to człowiek mówił 'Łańcut się tego nie doczeka'. A tu bam, mamy ładny dworzec.

[gallery]

Agnieszka, studentka URz, mieszkanka Łańcuta - Teraz przyjemniej się tu wsiada i wysiada. Nawet tamten barak z tyłu już tak nie psuje widoku. Jak się widzi efekty tego remontu to nawet spokojniej człowiek wchodzi do baraku kupić bilet bo wie, że to już niedługo.

Krótki rzut okiem do środka przez szybę - wnętrze już teraz, mimo że 'noszące znamiona prac budowlanych', niesie ze sobą lepsze jutro. Jasne, przestronne, przemyślane. Będzie... jasne! Dla osób nie korzystających z dworca może to zabrzmi dziwnie, ale dla bywalców - jest to zmiana niesamowita w stosunku do dawnej wersji dworca.

Furorę robi parking. O każdej porze dnia i nocy stoją tam samochody.

Agnieszka - Miłe zaskoczenie dla osób, które do dworca muszą dojechać autem. Sporo miejsca, oświetlony, w uczęszczanym miejscu.

Furory nie robi prawie kultowy toitoi, widoczny na zdjęciach - ale... to już prawie zrobione. Dzisiaj (14.03), dwie godziny temu - blaszaków i części 'gratów' już nie było, a prace trwały. Z pewnością odnowiony dworzec w pozytywnych kolorach zmieni wizytówkę naszego miasta. Wizytówkę niczym widokówkę, którą widzą osoby przejeżdżające pociągiem.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Neołafita    42

No przynajmniej dla pasażerów jadących na wschód gdy pociąg jest na torze prawidłowym, w innym wypadku zawsze można kusić dachem ;>

Szczus    63

jeszcze dobre oznakowanie którędy na zamek i trzeba się spodziewać tłumów turystów :D

Neołafita    42

Tak, a potem "Łańcut to zamek i nic więcej"!

Miasto powinno zadbać o mapę z zaznaczonymi atrakcjami i ważnymi instytucjami.

Zresztą coś mi świta, ze przed remontem kiedyś jakaś mapa była.

Falkhor    63

Ech, Maciej, aleś napisał temat ;) ;)

Mapa w środku była, ale pamiętała jeszcze takie obiekty, których teraz nie ma. Podobna wisi w PTTKu chyba jeszcze ;)

darekielb    13

Trzeba przyznać, że dworzec robi wrażenie. Oczywiście pozytywne :)

Wczoraj miałem nieco czasu i chęci, więc zrobiłem kilka zdjęć

1.

IMG_9116a.jpg

2.

IMG_9113a.jpg

3.

IMG_9108a.jpg

Edited by darekielb
  • Like 4