Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Rodzina 12+2 rodziny wielodzietne

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Tak sobie czytam ten artykulik

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/przedsiebiorstwo-rodzina,35028.html

i się zastanawiam czy CI ludzie nie są bezczelni?

Narobili dzieci od groma, większość rzeczy dostali od daroczyńczów i jeszcze mają czelnosć narzekać.

Skoro nie mieli warunków na takie przedszkole to dlaczego się "zdecydowali"

I jeszce dziwi się pracownikowi mopsu - nie ma pieniędzy na utrzymanie dziecka, przychodzi po pomoc dla NAJUBOŻSZYCH i nadal robi dzieci....

Ten artykuł to także świetna reklama propagowanych przez ksoćiół naturalnych metod antykoncepcyjnych.

RĘCE OPADAJĄ!!!!!

Edited by Bake
  • Like 1

Pratt    57

Bake, zaraz polecą bluzgi ze strony zwolenników i obrońców takich dzieciorobów. Hasełka typu "a kto na twoją emeryturę będzie robił?", albo "nie ważne, ze bieda, ważna jest miłość", "dzieci to dar od Boga".

Ot narobić dzieci, a resztą niech się inni zajmą, niech inni płacą na ich utrzymanie, dadzą coś do gara, dadzą lokum, dadzą meble itp, a my będziemy nadal robić dzieci, bo to takie szczęście i błogosławieństwo. Gdzie tutaj odpowiedzialność rodziców?

Małżeństwo spodziewało się wówczas kolejnego dziecka – pod sercem matki rosła już Wiktoria. Gdy okulistka poradziła 'rozważyć zasadność utrzymywania ciąży", więcej do niej nie poszli.

"pod sercem" co za język propagandowy...

Jaką trzeba być tępą babą by wiedząc, ze ryzykuje się zdrowie, zachodzić w kolejną ciążę!?

Przypomina mi się tekst o jakiejś amerykance, która miała coś z macicą, i aby urodzić dziecko (bo wcześniej kilkukrotnie poroniła) musiała ostatnią ciążę spędzać na spcejalnym łóżku , z uniesioną miednicą i nogami do góry (aby dziecko dosłownie nie wypadło z macicy). Media się rozpisywały o wielkiej odwadze i poświęceniu, ale przecież to nie odwaga i poświęcenie ale głupota.

Przecież żona urodziła pięcioro dzieci, mając tętniaka w głowie, o którym nikt nie wiedział! To Bóg decyduje o ludzkim życiu. Jesteśmy pewni, że jeśli On daje życie, to stanie po jego stronie – podsumowuje Sebastian.

Skoro tylko Bóg decyduje o śmierci, to po co tacy ludzie zażywają leki, szczepią się, biorą anybiotyki, korzystają ze służby zdrowia? Przecież jeżeli ktoś jest chory to jest to Boży plan! A oni tak bezwstydnie nogę Bogu podstawiają!

Jak to ktoś napisał w necie:

"Patologia przesiąknięta religijnym mambo jumbo."

• Like 1

Guest Bake   
Guest Bake

Jakim trzeba być mężem, by ryzykując życie żony bezmyślnie ją zapładniać

Jarucha    30

W serialu jakimś był motyw, że żona poprosiła lekarza o podwiązanie jajników bo mąż by tylko dzieci robił.

Taki jest efekt "polityki prorodzinnej" która prowadzi do patologii zamiast do rozwoju, bo inteligentni ludzie mają tyle dzieci na ile ich stać, a pozostali....

Pratt    57

@Jarucha, to podwiązanie to chyba nie w Polsce. W RP takie praktyki są zakazane, nawet na życzenie chętnej osoby.

Neołafita    42

Po pijaku je robili?

NIE!

Te dzieci i tak będą miały o wiele lepsze warunki niż z rodziny ...holików (wpisać cokolwiek).

Spadek śmiertelności nie czyni wielodzietności koniecznością ale to nie oznacza, że to patologia.

Na pewno lepiej pomagać im niż podtrzymywać przy życiu warzywa. O, przepraszam nawet suk nie brakuje co wolą dać psu niż drugiemu człowiekowi, bo to takie "słodkie" stworzenie.

Zazdrościcie pomocy? Ciekawe czy sami podjęlibyście się takiego wyzwania nawet mając nieograniczoną pomoc?

PS -> Jarucha: dzięki temu liczba ludzi rośnie, a suma IQ pozostaje stała ;-) Wiwat ynteligenci!

Guest Bake   
Guest Bake

Dzieci które całe życie dostawałby :bo się należy, bo jest nas dużo: to z dużą dozą prawdopodobieństwa rosnące pasożyty pobierające zasiłki itp.

Znam nawet takiego chłopaczka z rodziny wielodzietnej który ciągle mnie nęka żeby dać mu różne rzeczy, za które ja płaciłem i nie rozumie dlaczego nie chce dać.

Nikt nie napisał że ktoś zazdrości pomocy, poruszamy temat skrajnej nieodpowiedzialności i jej przerzucaniu na innych.

Po pijaku je robili?

NIE!

hmmmm a skąd wiesz jak je robili? byłeś tam? :)

• Like 1

Pratt    57
Ciekawe czy sami podjęlibyście się takiego wyzwania nawet mając nieograniczoną pomoc?

Nie.

I zapytam, czy coś w tym złego?

Chyba nie chcesz insynuować, że brak chęci posiadania dzieci (a tym bardziej wielu dzieci) to coś złego?

waszak    15

Dobry tytuł artykułu - "Przedsiębiorstwo rodzina". Aby mieć przedsiębiorstwo trzeba mieć kapitał.

Sam znam rodzinę wielodzietną, która jest bardzo religijna i nie wyobraża sobie antykoncepcji. Większość dzieci mają nieplanowanie. Radzą sobie, chociaż nie bez problemów. Ale ojciec jest zaradny i finanse są pod kontrolą.

• Like 1

iguanna    1

Uważam iż liczba dzieci powinna być w miarę dostosowana do możliwości finansowych rodziców ( wiadomo nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować ). Przecież jesteśmy istotami rozumnymi i każdy powinien mniej więcej wiedzieć ile dzieci jest w stanie utrzymać. Chęć posiadania gromatki to nie wszystko. Sztuką jest zapewnienie im godziwego życia. Niestety na Nasze Państwo nie ma co liczyć w takiej kwesti.

Jarucha    30

Niestety na Nasze Państwo nie ma co liczyć w takiej kwesti.

No ja myślę że Państwo w ogóle nie powinno się wtrącać do tej kwestii. Państwo powinno stworzyć takie warunki, żeby można było odpowiednio zarobić na utrzymanie potomstwa, bo z dawania to nic nigdy dobrego nie wyjdzie

Neołafita    42

Dzieci które całe życie dostawałby :bo się należy, bo jest nas dużo: to z dużą dozą prawdopodobieństwa rosnące pasożyty pobierające zasiłki itp.

Znam nawet takiego chłopaczka z rodziny wielodzietnej który ciągle mnie nęka żeby dać mu różne rzeczy, za które ja płaciłem i nie rozumie dlaczego nie chce dać.

Nikt nie napisał że ktoś zazdrości pomocy, poruszamy temat skrajnej nieodpowiedzialności i jej przerzucaniu na innych.

No a co mądrego powiesz o dzieciach które od małego uczą się pomagania w domowych obowiązkach, opieki nad rodzeństwem, zaradności.

Wychowanie dziecka, że mu się wszystko należy jest kwestią decydującą, to od kogo to sprawa drugorzędna.

Co ty 1.14olisz? Przeczytałeś to choć w połowie czy od razu stwierdziłaś, że to jak w tym kawale kończącym się pytaniem "to co, myjemy czy robimy nowe?"

hmmmm a skąd wiesz jak je robili? byłeś tam?

Nic na to nie wskazuje, wystarczy?

Chyba nie chcesz insynuować, że brak chęci posiadania dzieci (a tym bardziej wielu dzieci) to coś złego?

Owszem nie chcę insynuować, stwierdzę wprost: brak chęci posiadania potomstwa przez zdrową osobę jest zaburzeniem.

Guest Bake   
Guest Bake

Widzę że na forum rośnie nam kolejny psychoanalityk :)

Nic na to nie wskazuje, wystarczy?

żałosny jesteś. jw kolejny psychoanalityk dodatkowo może jakiś jasnowidz

Kwestia tego ze takie dzieci uczą się zaradności, pomagają.... bo to jedna mądra rzecz którą udało ci się napisać.

Jeżeli ma się 12 dzieci, nie można im poświęcić swojej czasu i uwagi. Jeżeli dziecko nie ma zapewnionej takiej uwagi stara się jakoś na siebie uwagę zwrócić -> wiadomo jak.

Jak pisałem znam taką rodzinę, ostatnio robili coś przy domu i mówię ojcu że tyle rąk ma w domu do pomocy a robi sam, a on że nie każdy się nadaje. Ta żeby podać mu gwoździa trzeba mieć zdolności.

Owszem nie chcę insynuować, stwierdzę wprost: brak chęci posiadania potomstwa przez zdrową osobę jest zaburzeniem.

uahaha mówie mówię DOKTÓR Neołafita

Poza tym swoimi durnym postami odchodzisz od tematu.

• Like 1

Pratt    57

Wg mnie zaburzeniem jest robienie taśmowo dzieci.

Człowiek dzięki swojemu umysłowi już od dawna wyróżnia się od innych zwierząt.

Mamy naukę, medycynę, antykoncepcję, rolnictwo itd.

Inaczej podchodzimy do życia, nie rozmnażamy się ile wlezie. Kalkulujemy, planujemy swoją przyszłość.

Gdyby nie te cechy to niewiele różnilibyśmy się od suki która rodzi co cieczkę.

Edited by Pratt

Falkhor    63

Jeśli mamy rodzinę, w której rodzice potrafią dać miłość i zarazem opiekę wielu dzieciom - to ja bym powiedział, że jest to rzadkość. Mówię tak dlatego, że widząc nawet rodziców jedynaków lub dwojga - to mam wrażenie, iż z trudem ogarniają sprawy rodzicielstwa. Państwo nasze jeszcze tak nie ułatwia (co zmniejsza wysiłek obecnie pracujących na czyjeś emerytury), jednak... aby mieć rodzinę faktycznie wielodzietną trzeba mieć ku temu swoisty talent, dar.

Pratt    57

Nawet gdyby ludzi było stać na posiadanie 50 dzieci, to osobiście nie uważam by ludzie powinni tyle posiadać. Już obecnie ziemia jest strasznie przeludniona. Popatrzmy jak obecnie niszczymy naturę, a co dopiero się stanie jak ludzi będzie więcej - zwłaszcza w biednych krajach, gdzie z powodu głodu i biedy, ludzie nie zastanawiają się nad takimi sprawami jak ekologia, ochrona środowiska, zanieczyszczenia, wymieranie gatunków itp.

Optymalna liczba dla ludzkości to 2 dzieci. Gdyby każda para miała tylko 2 dzieci, to z latami i tak populacja ludzi by się zmniejszyła (ktoś umrze, ktoś nie będzie miał dzieci itp).

Trochę bulwersują mnie pomysły aby robić dzieci by ktoś miał robić na naszą emeryturę - jakby dziecko to była inwestycja w przyszłość, coś jak lokata na starość; przykre, ze niektórzy tak podchodzą do macierzyństwa/ojcostwa, niczym do lokaty bankowej.