Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Gdzie zniknęła 'Kręgielnia" i co tam teraz będzie? Nic?

Recommended Posts

maciej    32

Przez wiele lat lokal gastronomiczno-usługowy, o którym przynajmniej ja słyszałem określenie "Kręgielnia" (od wymalowanych pasów i może jeszcze od jednej czy dwóch historii z zamierzchłej przeszłości), stał sobie spokojnie przytulony do placu manewrowego szkół nauki jazdy. Od jakiegoś czasu znajduje się tam niewielkie rumowisko i ślad po lokalu zaginął. Co się z nim stało? Ktoś wie? Piszemy o tej sprawie, którą zasygnalizował nam jeden z Czytelników.

Kregielnia-500x316.jpg

Mateo, czytelnik Lancut.org napisał do nas w e-mailu: Redakcjo! Mam pytanie - kto lub co spowodowało, że ten uporczywie psujący sąsiedztwo element elementu zniknął z powierzchni ziemi? Nie płaczę a się bardzo cieszę a jestem ciekaw bo słyszałem tyle teorii ilu teoretyzujących. Dla miasta i osób uczących się jeździć a w niektórych sytuacjach dzieci odwiedzających (tam jest obok przedszkole!) rekreacyjnie staw browarny to było skaranie Boskie. To był niby sklep ale w praktyce co się tam działo każdy w okolicy wie. Jeszcze raz - ja się z tego bardzo cieszę i jeszcze lepiej będzie jak o tym napiszecie.

Ktoś z naszych Użytkowników zna historię tego lokalu? Może o nim powiedzieć coś więcej? Odkąd sam pamiętam ten obiekt, przezywany Kręgielnią (a może jeszcze inaczej), bardzo rzadko widywałem tam osoby robiące zwykłe zakupy. Czasem pojawiała się parasolka, płotek... i jeszcze te okoliczne szalety. Teraz to już historia. Czy na jego miejscu pojawi się coś nowego? Czy nic tam już nie będzie?

Dodać można, że z powodu sąsiedztwa szkół jazdy, stawu, miejsc spotkań wędkarzy i dzieci (w niedziele często widzę tam całe rodziny, w okresie letnim - często jest kocyk a nawet grill). Plac pełni też rolę targu - można tam kupić warzywa, owoce, wiklinę i różne sprzęty. Policja często tamtędy przejeżdża, więc można powiedzieć - miejsce dość ciekawe na niedzielny wypoczynek. A w naszym mieście takich miejsc raczej nie ma.

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Falkhor    63

Cały plac by tak łatwo znalazł nowego właściciela? W takim miejscu? No, no... to ta Asia faktycznie dobrze zarabia na swoich sklepach, chyba, że plac poszedłby za nieco inną wartość niż rynkową ;)