Jump to content
Sign in to follow this  
Szczus

Co z muzeum Ziemi Łańcuckiej ??

Recommended Posts

Szczus    63

Już od kiedy zaczął się remont kasyna chodziły pogłoski że ma tam powstać muzeum ziemi Łańcuckiej i 10 Psk . Jednak nie zauważyłem żeby coś się tam działo w tej sprawie ... a może się mylę ??

seba    15

Byłem tam w tamtym roku , ekspozycja była prawie gotowa , więc do tej pory to już chyba wszystko działa , na pierwszym piętrze na dużej sali jest muzeum 10 PSK , w mniejszych pomieszczeniach można zobaczyć jak dawniej były urządzone pokoje łańcuckich mieszkańców oraz salon fryzjerski , o ile się nie myle to meble te są ze starego salonu P. Majewskiej , które były używane jeszcze na początku lat 90 .

• Like 1

seba    15

Nie mam pojęcia ile kosztuje bilet , ale powinno być coś na ten temat na stronach muzeum , a jak nie to może redakcja dowie się coś więcej .

ps

Maciej , chyba masz nowe zadanie :)

Szczus    63

ok dzięki wybiorę się na dniach tam ubolewam tylko że słaba reklama tego miejsca jest ,mało kto wie że coś takiego istnieje

Guest Bake   
Guest Bake

Szczus to czekam na relacje co tam jest, czy tylko dzieje najnowsze czy też np coś zwiazanego z pierwszym osadnictwem, poczatkami miasta i okolic

Falkhor    63

A dla porównania... był już ktoś w Muzeum Ziemi Leżajskiej, po sąsiedzku? Jeśli chodzi o sam obiekt architektury - Łańcut bije na głowę. Co do wystaw - jest wystawa stała i wystawa tematyczna (zmienia się co jakiś czas). Ktoś porówna?

Szczus    63

dziś znalazłem trochę czasu i postanowiłem wreszcie odwiedzić nasze regionalne nowopowstałe muzeum. Poszłem po bilety do menażu patrze na cennik ..no tak wozownia, zamek ,sztuka cerkiewna ,storczykarnia ...ceny są podane wiszą na okienku a muzeum 10 psk napisane tylko że coś takiego istnieje ,więc podchodzę do okienka i pytam grzecznie po ile bilet normalny pani zdziwiona że o takie muzeum pytam po chwili namysłu 6 zl ,a druga pani wola z daleka że po 5 minęło trochę czasu zanim się zastanowiły i wyszło że po 5 . Więc pytam dla pewności czy w ogóle jest otwarte tam i czy mogę bezproblemowo wejść do środka ..."tak,tak oczywiście ".

to idę do środka otworzyłem pierwsze drzwi drugie i dochodzą mnie dźwięki jakiegoś koncertu chce otworzyć następne a tam brava sala pelna ludzi to zrobilem odwrót bo ani nie posiadalem garnituru a nawet głupio mi się tak zrobiło wśród takiej elity że wypaliłem jak oparzony myślałem idę zareklamować bilet co to ma być panie przy kasie nic mi nie wspominały że się tak koncert odbywa . Ale postanowiłem że zachowam bilet i spróbuję drugie podejście jutro zrobić .

Moim zdaniem zero organizacji co by było jak by pan z Japoni przyjechał na jeden dzień zobaczyć to muzeum ?? byłby zmieszany i zniesmaczony że nikt go nie ostrzegł ze sala wystawowa jest zajęta

Edited by Szczus
  • Like 1

Szczus    63

dziś pomimo koncertu który tam sie odbywal udalo mi się wejść na wystawe oczywiście musiałem zwrócic na siebie uwaga swoim wygladem :P . WYstawa ładnie przygotowana jeżeli chodzi o 10 PSK można zobaczyć mundury odznaczenia i duzo duzo zdjęć i opisow szable, mapy , Kotyliony ,a nawet flage ze swastyka która to 10 psk zdobył jako trofeum . Oprócz tego niewielka ilość pamiątek pochodzących z ziemi łańcuckiej (mam nadzieje że kiedyś rozszerzą wystawę ) . O ile muzeum 10psk mi sie bardzo podobało o tyle ziemi łańcuckiej słabo myśle że dużo ludzi ma po domach pochowane rzeczy które by mogły tam trafić , ja u siebie też bym coś znalazł .

Edited by Szczus

Neołafita    42

Dodajmy do tego, że prezentowane uzbrojenie jest zapewne tajne i w obronie przez imperialistami fotografować go nie wolno  :lol:

Czy w końcu da ktoś dyrektorowi po łapach!?

Zaś brak oznakowania i promocji zupełnie mnie nie dziwi, wszelkie górnolotne hasła to zwykłe pi... pod publikę.

PS: kto ma porównanie z pobliskim muzeum na 3maja?  ;)